BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

pišta

Mishka, zadrž! Tvoje telo sa nemá od čoho čistiť.
Potrebuješ živiny.
O tom je život živého organizmu, prosím, uvedomuj si to.
Pokračuj v pravidelnosti príjmu potravy. Nazvime to PaPP.
Ako sa ti páči ten názov?
PáPP : ))

igris

mishka :), som tu len na skok kym si pozrem postu, vidim ze si sa do toho poriadne obula :), nech ti to vydrzi , bolo by fajn keby ste sa udobrili so zuju, mozno ste sa aj , ale nestiham citat prispevky. Prepac mam toho straaaane vela a sama bezim uz len na "zalohu" , a to ani rezne nejen :)/to bolo pre Pistu :)

misha

pištík, veď ja ďalej idem, nevzdávam sa...Nemôžem na nete nájsť žiadnu dietologičku:-( A tá téma je moc fajn.

pišta

Mishka, ak si niečo pokazila, určite sa to dá napraviť. Písala ti o tom aj Alternatíva, že je to boj aj s (malými) prehrami. Treba sa otriasť a ísťˇdalej!
Zakladám tému o dietelógoch v Blave, lebo ja ti neviem poradiť. Hádam sa niekto nájde :)

misha

pištík, nevieš o nejakej dietologičke v Ba? Kľudne by som do Ba jazdila. Ja ten jedálníček sama nezvládnem...

misha

pištík, ajoj:-( Zasa tu plačem, úplne som to pred chvíľou pokazila:-( Musím si dať preháňadlá, najradšej by som išla zvracať:-(
Ten dietológ- veľmi by som chcela k nejakému ísť, ale u nás asi nikto není. Roprávala som o ňom aj psychologičke, ale ona tiež nikoho nepozná...A to som mala o 18h dohodnuté stretko s kamarátkou, a o 22h s kamarátom. Je po všetkom- teda dnes je už po všetkom:-( Nevadí, idem ďalej, len som chcela povedať, že ma to mrzí, je mi to moc ľúto:-(
A tá hruška nebola zrelá, ja mám radšej také tvrdé. Ale asi máš prvdu. už ako som ju zjedla, nebolo to moc ok..

pišta

V krátkosti ku otázke spred niekoľkých dní:
Estrogén, hlavný ženský pohlavný hormón, riadi okrem iného metabolizmus tukov.
Ak je estrogénu málo, ženských kriviek je málo. Ak je ho veľa, krivky sú bujné. (krivky nie sú len o hormónoch, samozrejme :)
Pravidelný cyklus ženy vlastne je obrazom vyváženého pomeru medzi estrogénom a progesterónom, druhého dôležitého pohlavného hormónu ženy.
Vtedy je „zabezpečené“ aj optimálne ukladanie tukov v organizme ženy.
Teda aj BMI Index ako lusk :))

pišta

Mishka, ešte toto dôležité pre teba!
Zájdi za svojou psychologičkou, nech ti poradí dietológa.
Tento web nenahrádza priamu lekársku starostlivosť.
Potrebovala by si vytvoriť stravovací režim šitý na mieru. Vzhľadom na tvoje špecifiká.
Niekedy sú situácie, keď nie sú vhodné určité druhy ovocia alebo dokonca žiadne ovocie. Toto tu nevieme posúdiť.
Aby si nemusela toľko rozhodovať a skúšať sama.
Napíš, čo si myslíš o tomto mojom návrhu.
Dobre? :)
(páči sa mi tvoja nastúpená cesta : ))