BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

pišta

Vrr, dvakrát by som nehádal, že máš rada pivko : ))
Pivko má svoje pozitíva. Odtál potál. Ale tieto hranice prekračuje asi tak 95% ľudí, čo poznám.
Pri B-A by som bol s pivom dosť opatrný.
Alkohol a kysličník uhličitý nepripsievajú k obnove slizníc pažeráka, žalúdku a čriev. Užívanie liekov a pivko, tak to je kapitola sama o sebe.
Vrr, ja som ti to nechcel sťažiť, ale píšem svoj názor.
B-čka, ktoré má, sa dajú prijať inou, vhodnješou formou.

pišta

Mishka, z prvého pohľadu to vyzerá ok.
Ty máš však svoje špecifiká, medzi ktoré zrejme patrí aj kus narušená žalúdočná sliznica (ale tá sa dá do poriadku, nebojko : )) a tiež tvorba žalúdočných štiav. Ku tomu ešte treba prirátať hrušku ako takú. Ak je nedozretá, mňa bude nafukovať tiež. Ak je prezretá, tak isto. Nejdeme z toho robiť vedu, ale si vyberaj ovocie, ktoré je akurát.
Ale ak ti hruška nerobí dobre, skús sladší druh jabĺčka, najprv bez šupky.
Pozor si tiež treba dať, po ovocí aspoň 1 lepšie 1,5 hod nepiť nič.
Preháňadlá sa ti asi nepodarí odstrániť hneď, ale už sme o tom písali. Postupne. Lebo si ich užívala dlhšiu dobu.
Ozi, nemáš nejaké stravovacie doporučenia od ošetrujúceho lekára?

avinka

aha:)no myslela som si;)a drzim teda palce! a to fakt,ze sem uz nebudes pisat? ci nebudes iba do an.a a bul?a dakujem aj tebe pekny:)

misha

avinka, nie, nie sú lekári. Ako si na to prišla? Pišta sa len zaoberá výživou- trochu viac ako ostatní..teda myslím..tak pá, pekný deň:-)

avinka

nie nevidela som.. inak pista,al.alternativa su lekari?alebo nieco take?lebo ohladom stravy toho vedia vela.nie? diky:)papa a drz sa,musi sa to asi vytravit:)

misha

avinka, hej, na boj:-) Mám aj lepšiu náladu, nefňukám, teším sa, keď môžem písať psychologičke jedálníček, v ktorom sa nenachádzajú preháňadlá:-)...Som myslela, že by tu mohol byť pištík..Nevidela si ho tu niekde? To miestnosti Anorexia, bulimia ísť nechcem..

avinka

ahoj mishi:) tak vidim ze si sa dala na boj
to asi preto ze nam este moc dobre netravi ,telo asi este neni zvyknute,casom by to malo byt ok

misha

Neviete mi prosím niečo poradiť, čo pomáha, aby sa toľko nenafukovalo po papaní bruškooo?
O 10:15 som mala 1 a pol hrušky
P 12:15 misku mrazenej zeleninky, a bruško mám jak balón:-((