BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

kiky

Z-uzka: jeej prajem ti to...je to krásne ako píšeš o tej škole...kiež by to tak bolo aj u mňa..Tých priateľov si stráž..a skoro sa udzrav!!!

Z-uzka

alti
Hej, mám.. Ale skoliózu. Tak keď budem viac fit, skúsim začať cvičiť nejaké cviky na ten chrbát.. Ďakujem za typ :))

alti

Z-uzka
a nemas problemy s chrbticou? Niekedy nizky tlak suvisi s posunom v oblasti 5. hrudneho stavca. Skus na chrbticu cielene cvicit, napr. Pilatesa alebo jogu.

Z-uzka

alti
Ďakujem, veď pijem pijem, hlavne teraz čajíky :)) No ono to jedlo nie je ešte v poriadku, ale ako sa vraví, to je až ten druhotný jav nápravy, najprv treba uzdraviť tú mysel, napraviť sebadôveru, začať žiť a to jedlo sa upraví postupne.. No snažím sa, síce v malých dávkach a väčšinou zdravé, ale tak nedá sa to mílovými krokmi, je to pre mňa ešte stále ťažké :,(( To sebaprijatie.. No aj tak mám radosť, že sa mi nejak začalo dariť, z nových výziev, priatelstiev a taaak :)) Budem sa snažiť nedovoliť jej, nech mi už neberie zo života tú radosť, aj keď viem, že to nebude vždy bezproblémové, no skúsiť to treba :)) Tak papa.. A ďakujem, si fakt zlatý človek :))

alti

Vyborne, Z-uzka, tak to ma byt :D. A mala rada skoro ako od mamy: nedovol, aby ziaden vztah - nove kamaratstva, aj ten novy prave sa mozno rodiaci, velmi drzim palce - znicila ta pliaga PPP. Vyrad ju definitivne zo svojho zivota. Normalne zdravo jedz, venuj sa kazodennemu "kmitaniu", uceniu a nebude mat priestor. Odide celom sama, lebo ju nebudes predsa zivit na svoj ukor, OK?

Z-uzka

Alti a takmer som zabudla, pohybu mám aj dostatok, kedze lietam do školy, no len teraz ako marodím, tak vela po vonku sa pohybovať nemôžem, ale čoskoro to napravím :)))

Z-uzka

alti
Jéj, ďakujem si zlatá, že si mi odpísala a tiež že na mňa myslíš :)) No na tú chorobu mám nejaké tabletky, tiež rôzne vitamíny, a už sa cítim aj lepšie.. A ako sa mám?? V podstate celkom fajn :-)) Mám pred sebou teraz vela nových dverí.. Či súkromných, pracovných, no v podstate rozkvitám :)) V škole sa mi velmi páči, síce už teraz mám velkú hlavu zo seminárnych prác, ale teším sa na to, tiež som spoznala vela nových ludí a možno ak všetko dobre dopadne aj nová známosť bude, hehe :)) A ty sa máš ako?? Študenti poslúchajú?? Zatial papa, krásny zvyšok dníka :))

alti

Z-uzka,
dodrzuj dobry pitny rezim a na nizky tlak vlastne je len jeden liek - rozumne zdravy pohyb. Ak sa da, planuj si pravidelne rychle prechadzky. A nevedeli by sme Ti poradit nieco k tej chorobe? Fajn, ze si sa ozvala, casto si na Teba spominam, ako sa Ti dari. Myslim hlavne zaciatok semestra. Si na intraku? Pa