BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

piskotulienka

ahoj pistik
hm to je super s tou vodou :) ale nezjem potom viac??? mne sa to tak zda ze ked si brucho naplnim vodou, tak potom mi staci jest len tak trosku a mam pocit sytosti...hm ale to je jdno :) to sa uz neoplati rozoberat :D no super..... takze delena strava......taka klasicka nie? ze rastlinny den, zivocisny den..bla bla...taka? alebo mam na zaciatok skusit len delenie v ramci jedal...ze jedno jedlo bude z rastlinnej skupiny......o par hodin dalsie ale zo zivocisnej a tak?

igris

ahojte :),este som si nestihla precitat vase prispevky za dva tyzdne ale ako sa zbavit tukovych vankusikov si rada precitam :), oni potvory sa este aj nerovnomerne opaluju :)

pišta

Mlieko je beťár potravina a keď máš ku nemu veľmi kladný vzťah, tak si ho udržuj cez kyslomliečne produkty alebo aj iné, ale S CITOM. Postupne môžeš ale zistiť, že ti ku šťastiu tela aj ducha až tak chýbať nemusia : )
Krok č. 2.
Čo najskôr oddeľovať stravu.
Ale pozor, toto nie je rýchly beh na krátke trate, ale vytrvalostný. Avšak potom dobehneš, kde len budeš chcieť, aj ku váhe tip-top, aj ku zdraviu top-tip : ))

pišta

S vodou je to tak:
- ak si ju dáš tesne pred jedlom, zredia sa ti žalúdočné šťavy a trávenie nebude celkom ok
- ak si ju dáš cez jedlo, tak sa to udeje tiež a a navyše nenastane až taký super začiatok enzymatického trávenia, a potom má človek napr. pocti kus nafúknutia, ospalosti, celkovo miernej nepohody a žiada sa mi napr. kávička, čo je ďalší problémik.
To isté sa týka aj pitia vody hneď po jedle
- cca trvá 1 hod, kým sa to trávenie celkom dobre naštartuje a potom tá tekutina až tak nevadí
- denne treba prijať cca 2l litre tekutín, v lete aj viac (voda, šťavy, voda v ovocí, polievky...)

piskotulienka

aha..nuz ak sa smiem spytat......preco to s tou vodou tak? mna ucili, ze vodu treba do seba liat ci je noc ci je den, pocas jedla, pre nim, po nom..stale....pravdou sice je ze ja moc nepijem.....ze vikend niekedy vypijem len hrncek tekutiny a staci mi....ale no....hm a k tym jogurtom...a mlieku...:Dmam k nim velmi kladny vztah
:) co mam jest sojove joogurty a tak? :) a aky je krok cislo 2? :D

pišta

Ahoj, piskotulienka :)
Tak taký krásny pozdrav
.
"nech žije zdravá strava"
.
tak to tu nemáme každý deň.: )))
Uvažuješ veľmi dobre, dostať veci pod svoju kontrolu. Si mladučká, dokážeš všetko na svete, BMI Index ani pleť nebude taký veľký problém : )
Ako budúca "vs" vieš, že ťa čaká štúdium. Ohľadom zdravia a figúry je to podobné, ak chce niečo človek vedieť, musí sa to naučiť, sám, jednoduché, no nie? : )
Tak, ak dovolíš, trošku ti poradím –
1. "naštuduj" o mlieku, na začiatok
www.zdravie.sk
2. začni uplatňovať dobrý režim pitia ako sa píše v úvode.
Aspoň to skús, na začiatok : ))

piskotulienka

Ahojte vsetci.
kde by som nasla jedalnicek alebo nieco take co by som mohla robit pre to aby som si vyrazne zlepsila postavu, aby mi prestali migreny a mala zdravsiu plet? Myslim ze by to bolo vhodne s tymto tu co tu pisete :) Ja som sice uplny laik v tychto veciach ale rada by som sa naucila ako spravne kupovat a jest potreviny...Mam len 18 rokov a chystam sa na vs do BA a myslim ze tam uz budem mat super moznost stravovat sa po svojom :) preto by som sa to nejako chcela naucit... Mam nadvahu(podla mna dost velku) a stale som nenasla nieco coho by som sa mohla pridrziavat.... chcem byt zdrava..a stihla samozrejme :) pomoze mi niekto? :) Inak pista, alternativa, klobuk dolu :) prosim keby sa mi niekto mohol ozvat na mail janka.luptakova@gmail.com a trosku mi pomoct :) vdaka vsetkym :) nech zije zdrava strava! :D

pišta

Aj som chcel niečo napísať ako odpoveď ku Sopenovmu príspevku, ale Alternatíva to tak výstižne napísala, že niet čo momentálne dodať : )

Alternativa

BMI index ako cislo ma predsa len informativny charakter, je signalom k zamysleniu sa nad svojou zivotospravou. Pista to vyborne vysvetlil. Tie tzv. tabulkove hodnoty su vyjadrene pre urcity priemer populacie. A z tohto priemeru sa vymykaju urcite skupiny /vrcholovi, kondicni sportovci, porucha stitnej zlazy, atd./.

sopeno

cele BMI je uplna hlupost. zohladnuje k vyske len hmotnost. napr ja ako kodicny sportovec ktory ma nadpriemer svalovej hmoty a minimum tuku tak podla BMI mi ukazuje ze trpim vysokou nadvahou. uplna hlupost