BMI INDEX ako LUSK.

Príspevok v téme: BMI INDEX ako LUSK.
pišta

Toto sú moje osobné skúsenosti a jeden poznatok (asi uhádnete, ktorý:) s BMI indexom:
1.Neriešme hneď svoju váhu, riešme svoje zdravie. Zdravý organizmus si svoju optimálnu váhu nastaví sám.
2.Naša životospráva je kľúčom k nášmu zdraviu a teda aj váhe : dobrá strava, oddych, optimizmus, vhodný a pravidelný pohyb.
3.U užšom slova zmysle naša dobrá (budúca :) váha sa odvíja od dobrého metabolizmu:
* Oddeľujme stravu, výborne metabolizuje.
* Ovocie vždy sólo a nikdy nie za obilovinovými jedlami.
* Zaraďme každý deň surové ovocie a zeleninu do nášho jedálnička.
* Vsaďme na kvalitu tukov, bielkovín-celozrné potraviny, orechy, ryby...
* Piť akékoľvek tekutiny najneskôr pol hodinu pred jedlom alebo najskôr po jedle 1 hodinu.
* „Zobkanie“ medzi jedlami prenechajme minulosti.
* Vylúčme alebo aspoň obmedzme potravinové jedy.
* Keď nevieme odolať sladkosti tak si ju dajme, ale ako sólo jedlo.
* Tabletky na chudnutie a liposukcia sú barbarstvom.
* Zázračné diéty sú naozaj rýchle, ale akurát tak na vytiahnutie peňazí z našich vreciek.
* Neponáhľajme sa rýchlou úpravou váhy, ale snažme sa o trvalosť výsledkov, najlepšie - na celý život.
* Primeraný pohyb sa nedá ničím iným nahradiť.
* (Dámy, na slovíčko. USILUJTE o pravidelnosť vášho mesačného cyklu. Je vašim veľkým pomocníkom aj v tejto oblasti.)
*** Dôležité na záver *** : Nie je podstatná ideálna váha, ale iskra v očiach. Radšej šarm príjemne naladenej kus viac štíhlej dámy alebo usmievavej moletky, ako nevrlý pohľad utýranej „stopercentnej baby či xalana“.
Diskutujme, meňme k lepšiemu vyššie popísané, učme sa navzájom, buďme zdravší a fajnovo BMI-Indexovejší : )))

pišta

Zuju :),
rád ti pomôžem v oblasti výživy.
Napr. pri takejto situácii sú vhodné čaje:
- mätový, šalviový, ľubovníkový, medovka lekárska.
A pauza v jedení, kým nevytroví.
Ak však ide o napojenie problémov na psychiku výraznejším spôsobom, prepáč mi, ale to je mimo okruh mojich vedomostí.

pišta

Ahojte :),
keďže som si na slôžobných cestách tej energie dosť premhrhal a včera , dnes kus "odmrhaml?", tak vám píšem aspoň tento krátky pozdrav.
Zajtra tu máme učiteľa taj-či, ale ideme cvičiť pakua-džan :) bude aj sranda, lebo služobky sú o všeličom inom (stuhnutý chrbát a spol.), len nie o cvičení.
Ale čo by človek neurobil pre BMI index, no nie? :)

alti

Igriska,
dakujem. Presne, ako si napisala: ovladame to, ale teraz to uz potrebujem pocut od ineho, komu verim. Fakt to asi s tym nespankom prehanam, ale verim, ze sa iste veci koncia a ine-tie rozumnejsie /napr. viac spat/ zacnu. Pekny vikend a v sobotu je spln :o)

igris

Alti :), zatial v kratkosti, ked som si to precitala trochu som si vstupila do svedomia, akosi mi treba setrit tu energiu aby som sa tej stovky dozila. Zamerne si neodopierame vzduch , vodu alebo jedlo/ teda su aj take vynimky,ale tie nie su "koser"/. Spanok zvykneme obetovat casto. Ked nespime dost, nevytvara sa nam dostatok potrebnej energie. Cim sme dlhsie hore, tym viac energie spotrebovavame. Cim menej spime, tym menej energie si vytvorime. Ked sa energia zbytocne premrhava, vsetky telesne aktivity sa podstatne zhorsuju horsie travenie, zhorsene vylucovanie/ z coho budeme priberat, citit sa unaveni a vystresovani, nebudeme mat dost energie , vyvola to choroby a budeme sa citit zle. Myslim ze je to vec , ktoru kazdy z nas ovlada , ale ked som si to takto precitala akosi... :) Niekde to bolo popisane aj tak pre teba "chemickejsie " , ked to najdem tak ti to napisem :), prajem prijemny den a dobry spanok na nacerpanie sil :))))

Z-uzka

Kiky
Ďakujem ti veľmi pekne, si zlatá :)) Aj ja ti prajem len to najlepšie :) Neboj bude lepšie, samozrejme že sú aj horšie chvíle, kedy sa cítime stratené, aj mne sa to ešte stáva, ale veď to má každý človek, no rozdiel medzi ním a nami je ten, že ak je taká chvíla, on ju z hlavy čo najrýchlejšie vypustí a skôr v sebe živí pekné spomienky a zážitky a tak celkovo sa potom na svet pozerá krajšie, lenže naša temná mysel skôr živí tie spomienky škaredé a preto sa nám zdá život niekedy bezvýznamný.. Preto sa treba tiež skôr zameriavať na tie prežitky krásne, čo nám niečo priniesli, prehlušiť nimi tie zlé a fakt ide to :)) Ja ked som nahnevaná na rodinu, na to ako sa správali a správajú, začnem myslieť na kamarátov, na budúcnosť, moje plány a tak.. A pomôže to :-)) Treba veriť v krajšiu budúcnosť a svoje schopnosti, v seba samú, iba tak sa nám bude lepšie kráčať po ceste za zdravím!! :))
Maj sa krásne Kikuš, ešte pekný zvyšok dníka ti prajem :))