Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Katolik

@swistica - super, dík:), preletel som to, má to logiku, je to pán Kňaz a hlavne mu nechýba pokora a ľudskosť. Ostatní sa snažia precediť blchu sitkom a pritom ťavu za rohom nevidia ... Skúsim vyhľadať niečo v podobnom duchu, vytlačiť a s manželkou sa porozprávame. Ešte raz dík:)

swistica

@katolik
Vyhladaj si clanky od Marka Vachu, to je evolucny biolog a rimskokatolicky knaz. Myslim, ze ti pomoze trochu si to urovnat.
Napr. www.getsemany.cz

Katolik

V podstate je to slepá ulička, buď páchaš ťažký hriech, alebo ak ste plodnejšie páry tak reťazové tehotenstvo. Pri viacerých malých deťoch a ak ešte staviate, tak to už nie je sranda a pomôcť, nepomôže nik. Na kázňach počuješ, pri hriechoch uvádzajte počty, počty, počty. Keď povieš počet, ta ťa naviac vysmejú, "chcete povedať, že po akte hneď otvárate šuplík a zapisujete to do zošita?"(toto mám od kamoša) Drvivá väčšina veriacich tieto veci berie normálne. Tam kde jeden chce a druhý nie, tam manželstvo smeruje k chladnému manželstvu bez akýchkoľvek prejavov lásky, alebo úplne k jeho rozpadu. Treba si k tomu prečítať encykliku. Tam je dokonca uvedené, že prirodzené metódy sú povolené, iba v zvláštnych - ekonomických, alebo zdravotných ťažkostiach.
Treba si dávať preto pozor na to, aký názor má partner na manželskú "čistotu", to je v preklade obmedzený sex, iba za účelom plodenia detí.

Mimiro

Katolik dobre pise a pravdivo. Jedna vec je pristup nas jednotlivcov a druha cirkvy. Kazdy kto zazil pred svadbou predmanzelsku pripravu musi dat zapravdu Katolikovi tu na fore, pise pravdu a je to hroza. Je smola, ze jeho manzelka to dodrzuje. Osobne by som to nevydrzal taky zivot nalijkovany podla niekoho ineho a neprejavovat si sexom lasku. My sme na priprave boli s dalsimi cca 15 parmi a vsetci z toho boli zhrozeni a ked sme sa rozpravali uz v sukromi tak sa zhodli, ze nikto take nebude dodrziavat.

Je to smutne, ze nie je povolena ziadna normalna antikoncepcia, sex len za ucelom deti a pod.

Katolik

Trolit som neprišiel, je to reálny život, je toho plný web, na predmanželskej s gynekológom, prednášky, na kázňach, dokonca rádio Lumen. Pozri napríklad zastolom.sk
a hlavne na diskusiu reálnych ľudí pod ňou. Ja to beriem normálne, manželka nie, možno je ona 1 zo 100 čo to chce dodržiavať. Ja tu už viac prispievať nebudem, nech si to každý zoberie k srdcu, že aj toto je v dnešnej dobe možné.

swistica

@katolik - pisal si to na vystrahu - cize si nepriamo potvrdil, ze si prisiel trollit voci krestanom/cirkvi. Pretoze uz tu bolo viac prispevkov, kde ti pisu, ze tvoja predstava nie je pravdiva. A uz ti aj dakto napisal, ze s tebou je ako hrach na stenu hadzat.
Jasny troll. Netreba reagovat.

Katolik

Pisal som to ako vystrahu pre ostatnych. Pred zenami typu "az po svadbe". Nie ze si pri nich poviete "wau". Prave taketo randia velmi dlho, v zivote vsetko vyskusaju a potom im zrazu v hlave prepne a nasleduje druhy extrem - prehnana bigotnost. Potom v manzelstve, ak ste priemerne plodny budete mat deti v rychlom slede, v posteli budete pocuvat - to sa nesmie, bude sa bat mat orgazmus(po tolkych rokoch vo vztahoch naozaj usmevne) a ked sa pocet deti naplni, tak koncite. Z jej strany nebudete citit lasku a postupne aj ona prestane od vas dostavat neznosti. Dnes je naozaj chora doba, prednasky, internet plny samozvanych kazatelov(Vasecka), stranky milujutesa, jezismaria, ich "radostne" spravy o sex cele sa to u obycajnych ludi zmagori. Vzajomne si odopierante laskt, manzelstvo sa meni na manzelstvo bez lasky. Je to ako ked komunisti chceli urobit nieco dobre pre ludi, ale dopadlo to klasicky - presne naopak, boli to polena ktore hadz\ali ludom pod nohy. Cirkev, knazi, laici NEMAJU ziadne pravo pchat sa ludom do spalne, moralizovat a poucovat kolko maju mat deti. Nech amju tolko, kolko zvladzu. Pre tych, co sa ich prikazmi(to nie je od Boha), narobili tolko zbytocnych skod. Mozu sa hanbit vsetci zucastneni. Tento rok zatvaraju seminar v BB. Ja z tych deti nedam ziadne do seminara. Keby to malo nejaky zmysel, dobry umysel, pomoc ludom ... ja nic take u nich nevidim. Nastudujte si psychologiu muza, zeny, uplne destruujete manzelstrvo.

Man_76

Hmm... nezosmilníš.
Toto je taká téma, že študovaní katechéti si nie sú jednotní v názoroch. Len toľko, ja verím v Boha, ale neverím v správnosť učenia cirkvi, jej výkladu Božieho slova. Pre mňa je šieste prikázanie prakticky totožné s deviatym. Nikdy som sa nesnažil o ženu, ktorá bola zadaná, či mala partnera.
Ale na vysvetlenie. Som chlap, mám rád ženy a sex, ale je rozdiel, či milujem z lásky, alebo len pre potešenie.
A predmanželská čistota? Určite som zato, aby si každý pár najprv vyskúšal spoločný sexuálny aj iný život, s každodennými starosťami a radosťami a až keď zistia, že sa k sebe hodia, povedať si pred Bohom svoje áno. Nevedel by som žiť so ženou, s ktorou by som si nerozumel v intímnej oblasti.
Pamätám sa, že keď som kedysi chodil na prípravu na manželstvo, tak kňaz veľmi otvorene hovoril aj o sexe, vôbec ho neodsudzoval, sex spája muža a ženu. Kto tvrdí že sex nie je dôležitý, je obyčajný pokrytec, alebo len teoretik a o vzťahu muža a ženy nevie nič.

BJ_2

Katolik

Necital som to cele, ale odpoviem Ti na prispevok 14.05.2019 07:45:20

Odpoved je jednoducha, nemate mat sex vobec. Potom nemas ziaden stres z otehotnenia. Nevidis, ze priroda ti sama ukazuje, ze na tom nieco nieje v poriadku? Ukajat sa? To ti fakt nenapadlo, ze pod "plnenie si manzelskych povinnosti" sa mysli sex iba na splodenie dietata (aha, a vtedy sa nemas coho bat, ked sa to podari, naopak, je radost) a potom sa uz neukajat telesne. Ved telesne chtice su tie zle, to je jasne povedane. Tak ako ze sa ukajas dalej? Ved to nieje duchovny zivot. Mozno ked to pochopis, zistis, ze si chybu robil uz v zaklade.