Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Zdeno73

Katolik, tak toto je cista katastrofa! Nechat si takto ukradnut svoj vlastny zivot. Konecne zan pravezmi zodpovednost a chyt ho do vlastnych ruk. Boh ta miluje takeho aky si. Zacni s manzelkou zit a nie zivorit a strachovat sa. Existovat v takejto dogme ! To snad ani sudny clovek v dnesnej spolocnost nemoze ! Spamataj sa, snad este nie je neskoro. Pocuvaj svoje vlastne srdce a vtedy budes pocut aj Boha. Ale pravdivo, realne, pokorne.!!!

Pag

Poznam rodiny, ktore maju vela deti, nic proti, chodili aj do prace, raz praca bola, potom nebola, raz ich vyplatil zamestnavatel, inokedy ich vobec nevyplatil. Prisli elektr.a odpojili im elektrinu. Kto bral ohlad na deti?? Rodina Vam pomoze, pribuzny ci kto?? Nie, nepomozu, lebo maju dost svojich starosti. Ked je niekto majitelom bytu, ako je to mozne ze nejake spolocenstvo ma nad nim pozivat nadprava? Predat byt, vyplatit dlh a vyhodit na ulicu. V zivote by som neisiel byvat do bytovky, aby ma mohol niekto len tak vyhodit von.

swistica

Este mi napadlo, cca rok dozadu som zachytila info, ze Vatikan povolil/odporucil (nechcem pouzit nevhodne slovo) pouzivanie kondomov v Afrike, ako prevenciu AIDS. Skus si o tom vyhladat viac a pripadne aj to ti moze pomoct.

swistica

No ja neviem, ty asi potom navstevujes nejaku sektu :-)
Naozaj sa porozpravaj , tak ako som ti to uz napisala. Zloz si informacie od viacerych knazov a diakonov, aby si mal svedomie na pokoji, ale naozaj cirkev povoluje planovanie deti, dovolene nie su akurat potraty a metody, ktore by k potratu viedli. A sam pises, ze evanielici s tym nemaju problem. Ved Boh je vari len rovnaky pre vsetkych.

Katolik

@swistica - na predmanželskej výchove bolo presne to čo som tu spomenul - povolené sú iba prirodzené metódy - plodné a neplodné dni. Pred 100 rokmi bola v tejto oblasti oveľa väčšia voľnosť. Všetko začalo pápežskými encyklikami 1930 a 1968(Humanae vitae) Tam je to úplne jasne spomenuté.

swistica

@katolik - porozpravaj sa s knazmi a diakonmi, ktori vedu predmanzelsku pripravu. Potvrdia ti to, co som napisala. Bud si troll, ktory tu potrebuje burit voci cirkvi alebo ste naozaj narazili na niekoho, kto vam prezentuje postupy spred sto rokov. Alebo si jednoducho tu predmanzelsku pripravu zopakujte a nerobte paniku.

Katolik

@Okt - keď som bol slobodný, tak také myšlienky aké mám v manželstve ma nikdy nenapadli, všetko nechám tak a pôjdem do hory ... Jasné, že sa rozprávame, potom som ja ten najhorší, čo nikdy nerandil a nechodil po striptízoch.
@swistica - nemáš pravdu, kat. cirkev povoľuje IBA prirodzené metódy počatia - meranie teploty, hlienu atď. Žiadny kondóm, prerušovanie a nič podobné. Závisí od cirkvi, evanjelici s tým nemajú problém, pre katolíkov je to zásadný problém. Prečítaj si na nete diskusie - prirodzené metódy, ako tam aj iné ženy skončili po prvom mesiaci tehotné. Nevieš z pozorovania na 100% kedy príde ovulácie a nevieš to povedať včas, pri nepravidelnej to už nevieš vôbec.

swistica

@katolik Ty tu prosim ta o com tocis? Je pravda , ze som citala v tejto diskusii len posledne prispevky, ale mam pocit, ze to mas pomylene ty. Cirkev dovoluje planovanie deti. Ak uz nejake deti mas, je to ok, nemusis mat deti 12 ked to nepovazujes za spravne. Dovolena nie je akurat taka antikoncepcia, ktora by po oplodneni sposobila potrat - napr. vnutromaternicove teliesko . Cize mozete pouzivat metodu neplodnych dni, kondomy, pesar , spermicidne gely. Pri antikoncepcnych tabletkach si to musis nastudovat. Tie nove vraj uz nesposobuju pripadny potrat.Tabletky vsak zase maju mnozstvo negativnych ucinkoch.
Takze sa ukludni, poriadne si nacitaj problematiku, mozno by si sa mal porozpravat aj s inymi krestanmi. Poradit sa s knazom pripadne. Bud si nedaval pozor na predmanzelskej nauke, alebo ste ju mali pred sto rokmi.

Okt

katolik - preco takto zijes, ked ti to nevyhovuje?Uplne zle sa to cita, ved ty nechces takto zit, preco sa o tom neporozpravas s manzelkou? Sam vies, ze su to nabulikane krestanske bludy. Mas zivot, tak ho zi a nie prezivaj, ci manzelka chce tak zit?

Katolik

@simiona - manželka je taká, nie je to normálne aby farári tlačili na manželov, aby sa neustále pokúšali o dieťa resp. mali deravú odhadovú metódu, pre veľmi plodných nepoužiteľnú. Ja budem to dieťa vychovávať, starať sa, platiť a manželku to zaťaží ešte viac, kto z nich nám pomôže?. Pre mňa je to nepochopiteľné. Ak povolená prirodzená metóda nefunguje, tak majú recept - zdržanlivosť. Ok, aj to sme skúšali. Ja v tom prípade ako muž necítim od manželky žiadnu lásku a žiadnu lásku jej aj ani potom nedávam(bozky, objatia, ...), je to bludný kruh smerujúci k odcudzeniu. Čo je na tom hriešne, keď sa manželia pomilujú aj bez toho aby sa neustále snažili plodiť dieťa? Doma sme z toho úplne na poradňu. Drvivá väčšina katolíkov to berie normálne - sami si plánujú veľkosť rodiny, zvyšok ako ja sa buď trápi alebo keď sa stretnú takí dvaja, tak skončia pri 7-8-10 deťoch. Nieto sily ako ju presvedčiť. Končí to tak, že ja si ráno uľavím a ona potom odo mňa nedostane nežnosti. Choré ako dokážu kňazi rozvrátiť manželstvo. O to čo sa majú starať sa nestarajú, ale pchajú sa nám do spálne. Pred svadbou žiadny sex a po svadbe iba za účelom plodenia detí. To som si nepredstavoval, ani v najhoršom sne. A ešte od nás čakajú nadšenie, aleluja. Reálne hádžu rodine polená pod nohy, pomôcť nevedia.