Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

BezNarokov

Kresťanstvo je pre zufalcov, ktori maju prazdny život a skrz vieru v boha sa snazia to prazdno naplnit. Cirkvi a nabozenstva priniesli len konflikty. Ale zdravy rozum u svatuskarov nehladaj.

jeanValjean

Určite sú aj takí, ale to naozaj málo.Zrejmä by sa lepšie spoznávali keby to nebolo len o sexe,na druhej strane aj tam to musí fungovať.

Stevoo

Čaute. Ďakujem za názory,sú zaujímavé. Na tej rehoľnej sestre som sa dobre zasmial :-). Nie,neklamem,všetko,čo som dole napísal,je pravda.
@Fatalia: keď sa hovorí o predmanželskej ČISTOTE,nechce sa tým vôbec povedať,že sex je špinavý. Prial by som ti také manželstvo,aké sa mne dalo do daru,ver mi. Prial by som ho každému.
@UzVamZtoho...: fakt som sa nasmial na tej sestričke a mníchovi. Je to zvláštne,lebo ja ozaj poznám veľa párov,ktoré počkali až do manželstva a aj v ňom žijú bez antikoncepcie a nemajú 10 detí. Musel by som sa fakt zamyslieť,ak by som chcel zistiť,komu a či vôbec sa narodilo nejaké babätko,ktoré nebolo plánované. Len to zopakujem: prirodzené metódy fungujú a ženy sú ušetrené hormonálnej "liečby". Ktorá neraz zabíja už počaté babätká,nehovoriac o jej zničujúcom vplyve na cievy (v našej širšej rodine viem o 2 prípadoch - mozgová príhoda po 20tke a včas zachytená embólia u 50-tničky).
@Janko 12: nenechaj sa oklamať,prirodzené metódy neznamenajú celibát. Veril by si,že z 28 dňového cyklu ženy je 16 dní zaručene neplodných? A že ich môže byť aj 20,pokiaľ si žena dobre odsleduje,čo má? Žiadna masturbácia,ani podobné výdobytky tejto doby nie sú potrebné. Ak chlap miluje svoju manželku,nedovolí jej jesť chémiu a pár dní zdržanlivosti preňho nie je problém. Stavím sa,že by ste to dali,ak by ste to skúsili. Nepríde mi to práve ako heroický výkon. Ale radosť z toho,že kvôli môjmu sebectvu moja manželka nemusí jesť tabletky,tá je prítomná.Ja neviem ale myslím,že keď chlap môže ísť do cieľa rovnou cestou alebo strmou a klukatou,často si vyberá tú ťažšiu,má rád výzvy a námaha preňho nie je podstatná. Do kelu,prečo to neplatí aj v tejto oblasti?
@Lentak11: áno,skvelé dievčatá rozhodne nevymreli! Ja som sa za svoju manželku modlil,hoci som ju ešte nepoznal...a prišla. Za nič by som ju nevymenil :--).

Lentak11

Števo veľmi sa mi paci tvoj príbeh,existuje ešte vôbec Dobrá manželka?Stačí si prečítať príspevky žien a hneď si človek urobí názor.

Janko 12

Tiez to nepovazujem za realne. Toto sa da dodrziavat snad u mnichov , ktori su zavrety niekde mimo civilizaciu a niesu vystaveni zenskym feromonom a sexualite okolo. To ako sa da zabranit u zdravych muzov prirodzenej tvorbe semena. To sa toleruje masturbacia, ci sa to nechava na nocnu poluciu? Niekedy v minulosti platilo, ze pred manzelstvom nebol sex so zenou ktoru si mal dotycny brat, ale tolerovali sa prostitutky a ine bokovky! A akosi sa to prenieslo do sucasnosti, ale bocne vztahy na sex sa uz netoleruju. Ak mas partnera ktoremu veris a planujete spolu zivot, je nerozumne, aj zo zdravotneho hladiska muza, vyzadovat od neho zdrzanlivost! Myslim si, ze po niekolko mesacne znamosti a vzajomneho spoznavania sa, ma byt aj takato forma skusenosti uz pred manzelstvom. Najviac sa ludia aj tak rozvadzaju kvoli peniazom a sexualnemu neuspokojeniu - hoci to nazyvaju odcudzenie sa.
Ja som sexulane zil pred sobasom 6 rokov a poznali sme sa 7.

UzVamZTohoDrbe

Fatalia - Stevoo je buď rehoľná sestička, farár, alebo pomýlený katechét s 0 deťmi žijúceho mimo reálny svet. Osobne nepoznám nikoho u koho fungujú prirodzené metódy. Naopak, poznám takých čo sa tým riadia a končia pri 10 deťoch. V Biblii o týchto drístoch nie je žiadna zmienka, niekto si to pred 100 rokmi vymyslel, vydal to za dogmu, teraz sa toho musia všetci držať a odmietajú o to čo len diskutovať.

Fatalia

To je blbosť, práveže svojho partnera tým pádom vôbec nepoznáš pred manželstvom. Nehovoriac, že ženy, ktoré tak do 20 rokov nemali sex sú už potom frigidné, takže váš sex nemôže byť nijako uspokojujúci. A prečo to voláte predmanželská čistota? Akože sex je špinavý? Nuž tak celé vaše manželstvo je potom špinavosť.

Stevoo

Ešte som zabudol napísať,že za 13 rokov manželstva máme 3 deti a že každé jedno z nich bolo plánované. Inými slovami,prirodzené metódy plánovania rodičovstva fungujú bezchybne,len ich treba aj dodržiavať tak ako sa majú.

Stevoo

Ahojte. Pripájam sa k zaujímavej téme. Mám 39 rokov a žijem 13 rokov v manželstve. Chcem vám povedať,že žiť čisto pred manželstvom sa dá a prináša to do manželstva veľmi dobré ovocie. Na svoju manželku som čakal 4,5 roka. V našom meste rozhodne nie sme jediný pár,ktorý s intímnym životom počkal až do manželstva. A neľutujeme! Som pevne presvedčený,že kto sa o toto snaží,stavia svoje manželstvo na skale. Nevravím,že je to jednoduché,ale vravím,že sa to dá a že je to veľmi dobré a Boh to veľmi odmeňuje. Nesúhlasím s tým,že intímny život si treba pred manželstvom "vyskúšať". Práve naopak. Ak tak robím,začnem si idealizovať svojho partnera,príliš silno vnímam jeho telesnosť a, žiaľ, prehliadam jeho chyby a nedokonalosti,ktoré tak na povrch "vyplávajú" až neskôr. A potom často nutne vedú k problémom - často už v manželstve. Žiť predmanželskú čistotu teda spôsobuje,že dokážem spoznať svojho partnera takého,aký naozaj je.Vidím ho "bez ružových okuliarov". Zdržanlivosť buduje človeka zvnútra a je veľmi potrebná. Netreba sa jej báť,mocne upevňuje vzťah a prináša veľké ovocie. Nekecám :--). A ešte niečo k tým deťom: manželská láska sa dá žiť krásne a čisto a náuka cirkvi nijako neobmedzuje manželský život. Ak ste počuli o Billingsovej alebo symptotermálnej metóde určovania plodných a neplodných dní tak viete,že ich spoľahlivosť,obzvlášť v ich kombinácii,prevyšuje spoľahlivosť hormonálnej antikoncepcie! Nehovoriac o tom,že žena je takto ušetrená od jedenia chémie a ničenia si zdravia. Ak chlap ozaj miluje svoju manželku,je ochotný sa pre ňu obetovať. Vtedy aj on zažije požehnanie,ktoré dovtedy nemal. Veľmi sa mi páči citát: "čo nič nestojí,za nič nestojí". Pred manželstvom i v ňom to platí 100%ne. Ahojte.

Marr44

Mám 45, som ženatý, a manželka je moja jediná, inú ženu som neskúsil. Bol som panic do 23, ale je fakt, že sme to prvýkrát robili ešte pred svadbou. Dnes je to už veľká vzácnosť, ale za našich čias som poznal viac takých mužov..