Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Katolik

Ja som tú predmanželskú čistotu vydržal. Aj keď už sa mi koľkokrát nechcelo ani na rande, mal som iba výdavky a nič z toho. Manželka predtým strašne dlho randila, neviem čo si s tým chcela dokázať a k čomu to malo byť nakoniec dobré. Randili ako mních s mníškou z kláštora. Napriek tomu v spovedelniciach vyzvedali "a čo tam spolu robíte, há???!" Teraz sa na to pozerám tak, že sme sa obrali o plno pekných chvíľ, kedy bol čas. V manželstve, s tými povolenými metódami bolo tehotenstvo hneď, potom jej bolo zle, na vracanie, pôrod, plakanie, kojenie, únava ... K čomu to bolo dobré? Čo sme tým získali? Viem iba to, že sme sa obrali o pekné chvíle, žili sme život naliňajkovaný niekým iným. To istí teraz robíme v manželstve, milovanie za mesiac 1-2x po menštruácii a potom 1-2x pred menštruáciou a celý mersiac sme v neskutočnom strese, že manželstka otehotnie, čo si teraz pri dvoch malých náročných deťoch nemôžeme dovoliť. K čomu je to dobré, vysvetli mi to niekto?

Katolik

Predmanželská čistota sa dá vydržať a áno existuju takí muži, ja som bol taký. Ale pozor. V manželstve NIE JE všetko dovolené, reálne iba sex za účelom plodeniadetí. Povolené máte iba najderavejšie ODHADOVÉ metódy - sledovanie hlienu, teploty. Ktorá z vás vie 5 dní dopredu povedať, že ide mať ovuláciu? Žiadna, počnete dieťa a ani neviete, že ste práve mali ovuláciu, hlien nebol ... Neexistuje na to ani spoľahlivý prístroj, vedia to max 24h dopredu a aj to je IBA odhad. Autorka jednej z metód Billing sama mala 9 detí. S týmito metódami sa budete stresovať a aj tak skončíte pri 10 deťoch. Cirkvou povolené metódy sú vhodné IBA pre veľmi málo plodné páry. Cirkev vníma milovanie manželov ako ťažký hriech., Je to celé choré, pri jednom dieťati ok, o 1.5 roka čakáte ďalšie, ok, poviem vám, dve malé náročné deti dá riadne zabrať a dnes vám nepomôže nik. Potom príde stres a čaká sa od vás, že budete plodiť aspoň do 50tky, strerilizácia, podviazanie, všetko veľmi ťažké hriechy. Žena je z tých pôrodov zničená, hemoroidy, žili ...
Manželov cirkev zahnala doslova do kúta. Pomoc nula, ploďte, ploďte, ploďte. Pozrite si fóra o týchto "zázračných" metódach - po mesiac ďalšie tehotenstvo. Samozrejme - urobili ste chybu, no jasné, metódy je dobrá, ale kto vie presne stanoviť deň ovulácie? Momentálne nik, ak ak by to niekto dokázal, tak čakám, že vyjde ďalšia pápežská encyklika, ktorá to zakáže. Tu nejde o manželov, o Boha, tu ide o to vás ovládať a zvýšiť pôrodnosť.
Paradoxne povolený nie je prerušovaný sex, oveľa oveľa spoľahlivešie ako tieto pochyné povoplené metódy, ktoré neuznávajú ani gynekológovia.
Za socializmu naši rodičia prerušovali, mali spokojní život, štát podporoval deti a mali ich toľško koľko zvládli 2-3-4.
Teraz je úplne chorá doba, tlačia vás do 8-10-11 detí, podpora a pomc nula, 45 ročný ešte roďte inak ťažký hriech.
Doma sa kvôli tomu stále iba hádame. Celé je to choré.

Kalgan1

dobreuz + antikrestan:. nechajme veriacim ich temu. Otazka je na krestanskych muzov. Zbytocne sa tu budeme snazit ohanat argumentmi a faktami. Take veci presvedcenych veriacich nepresvedcia. Nech si veria a robia, co chcu.

MVRHT

Áno, určite existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku začať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Rozumiem tvojim pocitom, avšak vo vzťahu k počtu mužov, ktorí berú vážne šieste Božie prikázanie nemajú tvoje pocity žiadnu výpovednú hodnotu. Ľudia majú vo všeobecnosti pristúpiť k vytvoreniu úsudku veľmi rýchlo aj na základe neúplných a častokrát skreslených informácií. A potom v takýchto úsudkoch aj dlhodobo zotrvávať. Táto predpojatosť nie je ani dobrá a ani zlá, je nevyhnutná ... pretože vyplýva zo samotnej podstaty človeka a jeho mentálnych schopností. Ak sa vytvorenie tvojho úsudku zakladá na prípade, ktorý si uviedla vo svojom príspevku, s vysokou pravdepodobnosťou by si ho asi mala prehodnotiť. No a čo sa týka samotného počtu mužov, ten by mal zrejme korelovať s počtom žien, teda ak stále platí normálne rozdelenie pravdepodobnosti

ahjaj

BJ to je blbosť. Kresťania môžu spolu intímne žiť, pokiaľ žijú v manželstve, a pokiaľ, napr. napríklad Billingsovej metóde plodných a neplodných dní, ho aj nechtiac počnú, tak si ho s láskou prijmú a vychovajú.

BJ_2

krestania by nemali "sexualne zit" ci ako si to napisala, ani po svatbe, teda v manzelstve. Teda to slovne spojenie je nejednoznacne ako to myslis. Krestan by mal splodit potomka a konec, uz to tam dole nepouzivat.

taktoje

Osobne poznam dvoch muzov ked som este bola na zoznamke. Obaja mali v profile krestanske zasady a ze su veriaci a chodia na pute ale pro telefonickom a osobnom kontaktr im slo o sex a navrhy. Uz aj v telefone nato narazali. Vlci v ovxom ruchu. Pred rodinou hraju poslusnych veriacich lebo ich tak viedli ale mimo rodiny su nadrzanci hladajuci zeny na sex.
Osobne poznam aj chalana ktory ma vieru v sebe, neohanal sa tym v profile a po osobnom stretavani je to krestan s velkym K doslova. Chodi s jednou osem mesiacov a nespali este spolu co s a mi stazovala ze stale nie ze pre neho je to hriech ze maju cas az sa vezmu. Sportuje dost a ma svoje konicky, cize naplneny volny cas takze ma kde vybit hormony.
Takze tot moja skusenost ano su taki aj taki. To zistiz zo spravania. Uz pri prvom druhom stretku budes vediet o co ide. Ak ma narazky na sex a reci o tom tak vies ze len o jedno ide a pojde dalej a tebe ostanu oci pre plac.

dobreuz

Clooo to bola len metafora, kresťania niečo kážu robiť a pritom sami to nerobia... A ešte radi ohovárajú za chrbtom, čudujem sa že na nich nespadne kríž z kostola...

Antikrestan

Kto tymto krestanskym zvastom este veri, tak podla mna je zadubeny. Kolko afer knazov sa uz prevalilo a to je este kopa neprezradenych. Cirkev je doslova zlocinecka organizacia zneuzivajuca ludi. Teraz sa jeden taliansky novinar prezliekol za syrskeho utecenca, zobral dokonca 2 male deti a chodil po Vatikane a ziadal knazov o noclah, viete kto mu pomohol? Nik z nich! A ked sa opytal, ze ved papez slubil pomoc, tak ze to povedal papez a nie oni! Viac pomozu neveriaci, lebo ti sa nepretvaruju ale konaju od srdca, nie su zdeformovani kaznami. Teraz v Polsku jednu lesbicku dokonca zavreli, lebo sa posmievala cirkvi. To kde sme? Hanbil by som sa v dnesnej dobe byt krestanom. Treba zit riadny poctivy cestny zivot a pomahat inym a nie chodit do kostola a hadzat peniaze fararom na bohvie co. A hlavne tu treba zaviezt taky system ako v Nemecku - si krestan, tak podme, plat povinne dane cirkvi a by ste videli, kolko by ich rapidne ubudlo. Ja osobne neverim, ze zivot na Zemi vznikol nahodou, ale urcite nevznikol tak, ako to opisuje cirkev vo svojej rozpravke s nazvom Biblia, to som si isty.