Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Lentak11

Ano Boh nám dal rozum a každému slobodnu vôľu.A ja si myslím že antikoncepcia nepochádza od boha,skôr nám ju poslal diabol aby sme mali bezhlavy sex .

antilooopa

Môj názor je taký, že ak nám Boh dal rozum a schopnosť ho používať, tak sme ho aj využili a vymysleli antikoncepciu :-)

Stevoo

@Katolík a konár: žijete v klamstve,ale horšie ako toto je fakt,že z neho nechcete von.

Katolík,ešte raz a posledný krát ti vravím,že prirodzené metódy fungujú,prestaň ich spochybňovať a zneisťovať ostatných. Stále spomínaš ovuláciu,že nevieš dopredu,kedy nastane...už to prezrádza,že na to ideš zle! To,že nastala,sa dá zistiť až ex post,nie je na tom nič zložité. Odporúčam ti Ligu pár páru,tam by ťa to naučili. Kto nadáva na prirodzené metódy,je to vždy len buď preto,že nedával pozor pri ich vysvetľovaní alebo sa nevie ovládať. Sorry za úprimnosť. Toho ponocujúceho farára si si mohol odpustiť...

konar

Taky zufalec rozhadzuje siete na vsetky strany az z neho napokon bude 60-rocny panic a vies preco? Lebo takto postihnuti ludia o sexe viac vravia, nez by sa k nemu skutocne i dostali, aj keby mal tych profilov zo 10.

Katolik

Ej, ale sa tu zišlo ponocujúcich farárov a nadšencov so zníženou plodnosťou. Vám sa to hovorí, ale reálny život je o inom. V ňom s týmito zázračnými "metódami" otehotniete po prvom, najneskôr druhom mesiaci. To nie je o počítaní, o meraní teploty, to sa jednoducho nedá spoľahlivo vypočítať. Je to fajn, jedno dieťa, potom hneď ďalšie a zas ďalšie. Vy si to neviete predstaviť, pretože ste no nikdy nezažili. Máme rozum, deti sa majú plánovať a nie ich mať na divoko. Stále nechápem prečo je kondóm v ponímaní cirkvi ťažký hriech, samozrejme v Biblii o tom nie je žiadna zmienka, to si zas niekto strašne múdry vymyslel. Vy manželom hádžete polená pod nohy. Kto ste, že im idete určovať koľko majú mať detí? Na konečnej Zemi chcete vtesnať nekonečne veľa ľudí.
Ja fakt nepoznám nikoho čo je spokojný s týmito nefunkčnými naslilu pretláčanými metódami. Ale poznám X párov u ktorých to samozrejme zlyhalo. Merajte si dennodenne lietajúcu teplotu a snažte sa z toho niečo vydedukovať, ohmatávajte si každé ráno genitálie a zadok a budete sami vidieť ako je to príjemné a neustále byť v strese, že zas bude tehotenstvo, lebo menzes prišiel nečakane skôr, alebo sa objavila falošná ovulácia. Nenormálne to čo tu predvádzate. Choďte do nemocníc, do detských domov, do starobinca a reálne pomáhajte ľudom, len sa prosím nestarajte o to, kto má mať koľko detí.

Fatalia2

Problém je v tom, že ponímanie viery v našej kultúre spôsobuje rozdvojenie mysle a tým pádom nešťastie a depresie.
V iných kultúrach ako je napr. východná aspoň poznajú pojem osvietenie, čo je vlastne to o čom pojednáva každá jedna tzv. viera, len u nás a na západe je to absolútne zle pochopené. Osvietený človek je absolútne slobodný a to je to pravé šťastie a pravda o živote.
Dvaja osvietení ľudia- muž a žena už nebudú prirodzene potrebovať sex, nie preto, že by sa k tomu museli nejako nútiť, alebo to robiť kvôli viere. Príde to prirodzene, že sex prekonajú, dostanú sa za neho. Neznamená to, že už nemôžu mať sex, môžu ak chcú, ale jednoducho žiť v tom toľko krát skloňovanom celibáte im problém nerobí.
Naopak myseľ ľudí, ktorí sa vyhlasujú za veriacich a podrobujú sa nejakému náboženstvu je celá sexuálna a nijako to neprekonajú, žiadnym presviedčaním druhých ani samého seba.
Takýto ľudia sa aj večne rýpu do kadejakých sexuálnych diskusií, pretože vedome či podvedome sú úplne sexom ovládnuti, nie preto, že by boli slobodní a brali sex ako niečo úplne prirodzené.

naivny

pozrieť sa na pekne dievca mozes a aj na zviera. Dolezite je, aby si k zene nepristupoval ako k hracke a neublizil jej. Zvierata akosi nemam rad, teda ja sa na nich pozeram, ale nie som typ, aby som ich aj pohladkal. To ale neznamena, ze by sa mi pacilo, ked sa im ublizuje. Za zviera je zodpovedny majitel. Ma s nim riadne zaobchadzat, chodit s nim k veterinarovi, primerane ho krmit. Na produkciu masa existuju nejake normy, ktore boli prijate. Nebudem kvoli tomu veganom. Mam rad aj syr, aj rybu, aj maso.

naivny

povazujem sa za krestana len naoko. Predmanzelska cistota, no, tu bolo aj to, ze veriaci clovek by nemal vyhladavat ine pohlavie kvoli sexu. Tak ani neveriaci nie, clovek predsa nie je predmet, ale mysliacia a citiaca bytost. Takze sex by mal byt podla mna s niekym, s kym sme vo vztahu a umysel je cisty.