Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Gaaspi

Málo ale tam nehrá rolu náboženstvo ale to že dnes sú iné podmienky. Náboženstvo a jeho pravidlá boli vymyslené v stredoveku keď bola úplne iná situácia. Neprispôsobili pravidlá modernej dobe a tak ich majú aj samotní veriaci dodržať. Väčšina arabských krajín má aj ústavu na základe koránu, a preto to tam vyzerá tak ako vyzerá. Proste nedá sa v dnešnej dobe aplikovať skoro vôbec nič čo kážu náboženstvá lebo väčšina z nich má pravidlá zo stredoveku alebo staroveku. Napríklad oko za oko a zub za zub pochádza ešte z Babylonského náboženstva (boh šamaš) ale skúste to urobiť dnes? Vezmete zákon do svojich rúk a ešte vás zavrú! Zlodej vám niečo ukradne, vy to ukradnete näspať a on vás udá že ste ho okradli. Už nič nieje aplikovateľné z náboženstva. Že smilstvo? Prídete do Amsterdamu a tam si zasexujete aj keď nechcete taký nátlak prostitútok je tam.

alicka87

Sú :) Je ich síce asi menej ako žien ale existujú takí. Keď sme boli na predmanželskej príprave pred naším sobášom tak tam som ich stretla dosť, hlavne teda tí inštruktori to boli, ktorí o tom aj otvorene rozprávali, že sa za to nehanbili

Gaaspi

To ešte existuje že kresťanstvo? Však moderní mladí sú väčšinou ateisti, alebo sa zo záľuby dávajú na hinduizmus, buddhizmus lebo je to nové, zaujímavé a inák všade kam pozriem počujem len o islame a moslimoch... Už aj z vodovodu bude pomaly liezť džihád. Tak tým že je teraz oveľa populárnejšie byť teistom alebo moslimom tak vôbec je problém nájsť kresťana nie to ešte niekoho kto to dodržuje lebo väčšina ľudí chodí do kostola, mešity, pagody, synagógy, len zo zvyku lebo ich tam ťahajú rodičia atď. Tak pochybujem že by niečo aj dodržovali. Kamoška je z kresťanskej rodiny, ale rada cestuje a skoro všetkých priateľov mala iných náboženstiev a vydatá furt neni tak pochybujem že to dodržala, a neviem aké zákony majú ostatné náboženstvá aby som posúdil či tí muži konali v rozpore so svojou tórou, bibliou, koránom...

Filip TT

My máme v tomto šťastie, lebo manželka má v deň ovulácie mierne bolesti v bruchu, takže mi vie tento deň povedať. Pri prvom dieťati sme všetkému dali voľný priebeh, jednoducho sme ho chceli kedy príde a ďaľšie dve deti sme naplánovali a vyšlo to presne.

Amoremioo

Najdu sa isto aj taki, ale je ich velmi malo podla mna. Osobne nepoznam ani jedneho takeho, ale zase ani sa nepohybujem v takych kruhoch :D