Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Anonym222

Jasa pred otehotnenim chranim zalezimi abi muz neostal sam na ďeti. Natolko čosami zdravotny stav velmi zhoršil. A pri druhom porode som skoro zomrela.

Halana

Katolík, nedalo mi to ja som veriaca katolička a tiež s manželom pouzivame prirodzene metódy, teda meranie teploty, hlien som sa ešte neučila merať, ale po pôrode sa to plánujem naučiť, kedže pravdepodobne sa pri malom moc nevyspim a teda aj teplota by nebola presná. Ale u nás tieto metódy fungujú úplne presne a teda ja som vždy vedela a viem kedy mám ovulaciu, teda aký deň. Len pri týchto metódach musí byť žena dôsledná a pravidelná. Lebo ak to zanedbá, tak samozrejme, že metóda zlyhá. A na sex som práveže oveľa viac zaťažená ako manžel, takže sex máme vždy, keď nemám plodné dni. A jedno dieťatko už máme a čakám druhé. Priznám sa, že prvé nebolo plánované, avšak to nesklamala metóda merania teploty, ale ja som urobila chybu, teda vykašľala som sa na pravidelné meranie a išla som odhadom, takže áno metóda môže zlyhať ak tá žena pri meraní zlyhá. Avšak druhé už bolo pekne plánované, lebo odvtedy som sa už spoliehala na pravidelné meranie. No a ak máte taký problém doma so ženou, tak by asi stálo zato sa s ňou o tom porozprávať, lebo ja mám pocit, že ťa ťahá za nos a že si vymýšľa, len aby s tebou nemusela spávať, niečo ako ženská obľúbená veta: boli ma hlava.

osoba

no tak to by ma potom zaujimalo ked je u vas potrat nepripustny a antikoncepcia je dokonca vraj podobna potratu, ako teda vnimate spontanny potrat. To neni vrazdou hoci neumyselnou? A kto je to, Boh alebo niekto ini kto v takomto pripade plod zavrazdil?
Preco by takto blizil zene ktora po dietati tuzila?
A naopak zehnal rodeniu deti tzv. kolko boh da, rodine ktora deti uz nechce ale musi dodrziavat nejake normy a nesmie sa chranit pred otehotnenim?

Katolik

Neexistuje žiadna metodika, ktorá vám spoľahlivo určí plodné/neplodné dni. Sú to všetko nepresné odhadové metódy, ktoré z nepresných údajov, vypľujú "presný" výsledok. Spoľahlivosť na zaplakanie, preto je povolená, inak by aj tú zakázali. Môžete si hodiť kockou a budete na tom istom. Viď recenzie Lady comp - je to zbytočne drahý teplomer na ukladanie dát o menštruácii.

swistica

Katolik - cital/skusal si aj Lady-Comp? Je to mini PC na urcenie plodnych a neplodnych dni. Cena je sice vysoka,no popis ma zaujal. Podla mna by mohol fungovat.

Katolik

Čo sa rozprávam, tak prirodzené metódy nefungujú u drvivej väčšine priemerne plodných párov. Dokonca otehotnela aj vyštudovaná gynekologička. Tieto metódy nefungujú a dupľom nefungujú po pôrode. Vtedy je cyklus úplne rozhodený. Kto tvrdí opak, ten klame.
Ja týmto veciam neverím, manželka verí a to im stačí. Je to choré, keď máte plný dom malých detí a "hrešíte", pretože sa s manželkou pomilujete len tak pre radosť. Hriechy nečistoty. Nič iné ich nezaujíma. Chorá doba. Nik vám dnes pomôže, v robote aby ste sedeli celý deň a 15 rokov nonstop riešili tehotenstvo, pôrod, šestonedelie, plienky, plač, vstávanie v noci ... Semeno na plachte to je veľmi ťažký hriech, ale delá a kanóny budú požehnávať.