Kresťanskí muži-predmanželská čistota

Príspevok v téme: Kresťanskí muži-predmanželská čistota
Sonita

Ahojte. Chcem sa opýtať, či existujú ešte kresťania, konkrétne muži, ktorí berú vážne aj šieste Božie prikázanie a teda usilujú sa o predmanželskú čistotu, teda nevyhľadávajú ženy na sex a sú rozhodnutí aj v prípade, že by si našli partnerku zacať s ňou žiť sexuálne až v manželstve. Niekedy mám fakt taký pocit, že takých mužov je akosi málo. Aj dnes sa mi stala príhoda, videla som na jednej kresťanskej zoznamke muža, ktorý má pekný slusný profil, fotky z pútnických miest, napísané, že hľadá veriace dievča, čo miluje Boha a pritom som o ňom náhodne zistila, že na iných zoznamkách vyhľadáva sexuálne dobrodružstvá. Dosť ma to zarazilo, podľa profilu aj fotiek by som to určite na ňho nepovedala. Fakt mám pocit, že len málo kresťanov berie vážne aj šieste prikázanie.

Anonym222

Jasa pred otehotnenim chranim zalezimi abi muz neostal sam na ďeti. Natolko čosami zdravotny stav velmi zhoršil. A pri druhom porode som skoro zomrela.

Halana

Katolík, nedalo mi to ja som veriaca katolička a tiež s manželom pouzivame prirodzene metódy, teda meranie teploty, hlien som sa ešte neučila merať, ale po pôrode sa to plánujem naučiť, kedže pravdepodobne sa pri malom moc nevyspim a teda aj teplota by nebola presná. Ale u nás tieto metódy fungujú úplne presne a teda ja som vždy vedela a viem kedy mám ovulaciu, teda aký deň. Len pri týchto metódach musí byť žena dôsledná a pravidelná. Lebo ak to zanedbá, tak samozrejme, že metóda zlyhá. A na sex som práveže oveľa viac zaťažená ako manžel, takže sex máme vždy, keď nemám plodné dni. A jedno dieťatko už máme a čakám druhé. Priznám sa, že prvé nebolo plánované, avšak to nesklamala metóda merania teploty, ale ja som urobila chybu, teda vykašľala som sa na pravidelné meranie a išla som odhadom, takže áno metóda môže zlyhať ak tá žena pri meraní zlyhá. Avšak druhé už bolo pekne plánované, lebo odvtedy som sa už spoliehala na pravidelné meranie. No a ak máte taký problém doma so ženou, tak by asi stálo zato sa s ňou o tom porozprávať, lebo ja mám pocit, že ťa ťahá za nos a že si vymýšľa, len aby s tebou nemusela spávať, niečo ako ženská obľúbená veta: boli ma hlava.

osoba

no tak to by ma potom zaujimalo ked je u vas potrat nepripustny a antikoncepcia je dokonca vraj podobna potratu, ako teda vnimate spontanny potrat. To neni vrazdou hoci neumyselnou? A kto je to, Boh alebo niekto ini kto v takomto pripade plod zavrazdil?
Preco by takto blizil zene ktora po dietati tuzila?
A naopak zehnal rodeniu deti tzv. kolko boh da, rodine ktora deti uz nechce ale musi dodrziavat nejake normy a nesmie sa chranit pred otehotnenim?

Katolik

Neexistuje žiadna metodika, ktorá vám spoľahlivo určí plodné/neplodné dni. Sú to všetko nepresné odhadové metódy, ktoré z nepresných údajov, vypľujú "presný" výsledok. Spoľahlivosť na zaplakanie, preto je povolená, inak by aj tú zakázali. Môžete si hodiť kockou a budete na tom istom. Viď recenzie Lady comp - je to zbytočne drahý teplomer na ukladanie dát o menštruácii.

swistica

Katolik - cital/skusal si aj Lady-Comp? Je to mini PC na urcenie plodnych a neplodnych dni. Cena je sice vysoka,no popis ma zaujal. Podla mna by mohol fungovat.

Katolik

Čo sa rozprávam, tak prirodzené metódy nefungujú u drvivej väčšine priemerne plodných párov. Dokonca otehotnela aj vyštudovaná gynekologička. Tieto metódy nefungujú a dupľom nefungujú po pôrode. Vtedy je cyklus úplne rozhodený. Kto tvrdí opak, ten klame.
Ja týmto veciam neverím, manželka verí a to im stačí. Je to choré, keď máte plný dom malých detí a "hrešíte", pretože sa s manželkou pomilujete len tak pre radosť. Hriechy nečistoty. Nič iné ich nezaujíma. Chorá doba. Nik vám dnes pomôže, v robote aby ste sedeli celý deň a 15 rokov nonstop riešili tehotenstvo, pôrod, šestonedelie, plienky, plač, vstávanie v noci ... Semeno na plachte to je veľmi ťažký hriech, ale delá a kanóny budú požehnávať.

Um123

Nemám rada cirkevných a iných fanatikov. Tí nevidia, nepočujú a sú ako napojené roboty. Mňa osobne nezaujíma čo si páni v cirkevnom spolku vymysleli za zákon a na čom sa dohodli. Odpojte sa od nich, oni nie sú Boh a v kontakte s ním ich vôbec nepotrebujete.

Príde mi ako hriech skôr to ako ľudia nepoužívajú vlastný rozum, ktorý im bol daný na to, aby ho používali. Ak ste v manželstve nešťastní (reagujem na to čo písal Katolík), tak asi robíte niečo zle a je potrebné to prehodnotiť. Urobte všetko pre to, aby ste boli spokojní a šťastní - to by mal byť pre ľudí prirodzený stav a nie sa trápiť a strachovať. Aký má také trápenie a strach prínos pre spoločnosť? Je toto budovanie božieho kráľovstva na zemi?

Možno prirodzené metódy môžu pre niekoho fungovať, ale pre niekoho aj nemusia, a preto nech každý riadi svoj život podľa seba - a na tom nie je nič zlé. Keď raz bude ideálna doba a ľudia budú na inej morálnej úrovni, prirodzene sa zmení aj ich pohľad na tieto veci a sexuálne správanie.

Ešte by som možno dodala, že je to voči ľuďom aj veľmi nefér, pretože v dnešnej dobe sú z každej strany atakovaní rôznymi sexuálnymi podnetmi (už deťom, ktoré sa stále vyvíjajú, v predstihu na základnej škole robia osvetu o sexuálnych polohách a neviem ešte čom všetkom) - na ľudí sa na jednej strane tlačí v týchto veciach a na druhej strane sa im vyčíta, že sú hriešny. Vo všeobecnosti, skúste veci vnímať z nadhľadu a možno v nich uvidíte aj nejakú špinavú "politiku"...

Katolik

Stále hovorím, vymysleli si to ľudia, Boh nič také netvrdil, pretože je to sprostosť. Máme konečnú Zem, nikde inde sa nedostaneme, na konečnej Zemi nemôže donekonečna rásť populácia.
Zaujímavé že, X generácií pred encyklikou sa chránili prerušovaným stykom. Zrazu si niekto zmyslí a odrazu je to tzv. ťažký hriech.Milovanie v manželstve iba za účelom plodenia detí. Zlatý stredovek, v tom čase bola v týchto veciach cirkev liberálna. Chorá doba.

Stevoo

Rozdiel medzi potratom (vraždou babätka) a antikoncepciou (ATK),žiaľ,často nie je žiadny. Niektoré druhy ATK pôsobia tak,že bránia uhniezdeniu sa embrya v maternici - a ono odchádza...mnohé ženy ani netušia,koľko takýchto potratov počas života absolvovali! Je to hriech a treba to jasne pomenovať pravým menom.

@Peter 50: už nie sme pohania ako naši predkovia,preto sa nedržíme pohanských zvykov. Máme kvalitnejšie učenie,ktoré nám zanechal Ježiš,keď za nás vylial svoju krv na kríži. A pravosť svojho učenia potvrdil nespočetnými zázrakmi,ktoré sa dejú aj dnes.

@Katolík: poďme na to postupne :--). Veríš,že dnešný pápež je nástupca 1.pápeža = sv.apoštola Petra,ktorého Ježiš ustanovil,aby viedol jeho cirkev? Ak áno,si na tom dobre. Veríš slovám Ježiša,ktoré povedal svojim apoštolom: "kto vás počúva,mňa počúva,kto vami pohŕda,mnou pohŕda". Ak áno,si na tom veľmi dobre. Potom pre teba nemôže byť problém prijať učenie cirkvi,ktoré je schválené pápežom. A tu ti odporúčam prečítať si encykliku pápeža Jána XXIII. s názvom Humanae Vitae,kde sa dozvieš aj o tom,že kráčať v manželstve v súlade s evanjeliom znamená držať sa prirodzených metód. Už som to nižšie písal,my máme 3 detičky a všetky boli plánované.
Popravde,niektorým tvojim argumentom akosi nerozumiem: ako sa môžeš sťažovať na skorý príchod menštruácie a kritizovať za to prir.metódy,keď obdobie 24 h. po ovulácii až do menštruácie je na 1000% neplodné? Cením si ale,že hľadáš pravdu.