kedy zacnu zatvarat slovenskych "lekarov" ?

Príspevok v téme: kedy zacnu zatvarat slovenskych "lekarov" ?
znepokojeny

ahoj, v poslednom case som narazil na mnozstvo staznosti od ludi, ktorym slovenski lekari zabili, alebo zmrzacili niekoho, len na fb stranke nekrmte nas odpadom je ich mnozstvo, najnovsie, ako zabili 25 rocne krasne dievca, ktore islo na operaciu slepeho creva, banalnu !!! a zomrela, dostala zapal pluc a oni jej vyvesili telefon,
ked v agonii zvonila a dali jej sacok, nech dycha do neho(to sa dava, ked ma niekto psychicke tazkosti, tzv. hyperventilaciu), k tomu sa pridalo v komentaroch mnozstvo ludi s obdobnymi problemami, ja mam podobnu skusenost..... stretli ste sa s niecim podobnym? lekari v nemocniciach maju 2000 eurove platy, napriek tomu sa k ludom chovaju ako ku zvieratam, ale zatial sa nenasiel nikto, kto by zastupoval zaujmy obeti tejto bielej mafie, kedze tu absolutne neplati hmotna zodpovednost..... dokedy este budume toto tolerovat??? dakujem Vam za odozvu ....

Sonie

Pozerala som v telke ten prípad. Smutné je že stačí im prepustiť zamestancov a ospravedlniť sa rodine. Aj keď lekár či sestrička je tiež iba človek omylný, v tomto povolaní by sa im tie omyly stávať nemali. Dúfam že si príbuzní vysúdia vysoké odškodné.

Zdravy

Nikdy! Na sk je zdravotnictvo dlhodobo v prdelx
Zase netreba mat velke ocakavania,doktor je tiez clovek avsak: neomylny ,lieci sa problem a nie pricina,diagnoza sa stanovuje pokus omyl.
Pokus omyl som sa trapil 2roky,nakoniec som si urobil vysetrenia sam a zaplatil vsetko sam a zbavil sa 70% problemov.est stale to nie je 100% ale co uz.
Viem jedno ak budem uz stary (ak dozijem so svojimi depkamy co mam 3roky,ano bol som u lekara,dostal som tbl a hotovo,takze si zrejme zase budem musiet najst pricinu sam,alebo sa zabijem... ) radcsej sice zdochnem ako pes ako sa ostat na pospas nejakej nemocnici kde mi nepomozu a budem sa trapit.navyse ked som bol maly miesto boleriozi ma liecili na zaludok,otcovi chceli v mladosti vybrat pol zaludka a nedal si a nakoniec zomrel na uplne nieco ine o 40r neskor a nechcel ist do nemocnice,odpadol v nemocnici ho dali na ristroje ,pockali 3hod a potom ze uz bolo neskoro operovat.... staru mamu tiez trapili s cukrovkou,stary otec povedal ze nepojde si dat rezat nador hrubeho creva (v 1980) takze nikdy a Po 45r (za 10rokov) ich budem mat uplne v pecku ;)

Kalgan1

Mamke zubar vytrhol osmicku, ale zub sa zlomil a ulomky sa dostali do dasna. Poslal ju do ruzinovskej nemocnice. Tam po 3 hodinach cakania ju zobral chirurg a dve hodiny sa snazil ulomky zubu vybrat. Povedal, ze vsetko je v poriadku. Mamka cela tvar opuchla a mala hrozne bolesti, tak sme isli na Heydukovu do stomatologickej nemocnice. Tam po dalsiom röntgene zistili, ze chirurg v Ruzinovskej skoro nic z dasna nevybral. Tak mamku hospitalizovali a sla na operaciu, kde jej rozrezali okostnicu a ulomky vyoperovali.

O Amerike si mozeme mysliet co chceme, ale jednu vec tam maju dobru, a to, ze clovek tam takychto fuserskych nekompetentnych a klamarskych ludi, ako toho chirurga z Ruzinovskej, mozete zazalovat. Mozete zazalovat celu nemocnicu. Na SVK zmozete velke NIC.

Dedo pracoval na patologii a mal aj uvazok v Urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou. Upozornil na cachre-machre medzi patologiou a pohrebnymi sluzbami. Co na to Urad?

Zobrali mu premie a mal o 5000 korun mesacne menej.

Ked dedo zomieral, bolo zvlastne a zaroven nechutne ako sa ho nemocnica snazila zbavit. Napumpuju vas liekmi, oblbovakmi, nabudzovakmi, stimulantmi a opioidmi a ked pridete na navstevu, povedia vam, ze stav sa zlepsil. Na dalsi den sa vsak stav zhorsi, ale vy sa uz pomaly blizite ku koncu vasej lehoty v nemocnici. Tak vas daju do inej nemocnice. Po ceste z ruzinovskej, na antolsku az do nemocnice v Podunajskych Biskupiciach, dedo skoncil na infekcnom oddeleni (infekciu dostal jednu v ruzinovskej a potom dalsiu na antolskej). Par dni na to zomrel.

Ked je clovek stary a chory a dostane sa do Podunajskych, tak je velka pravdepodobnost, ze to bude jeho posledna zastavka na Zemi. Je to taka umieraren.

Ironiou toho vsetkeho je to, ze dedo cely zivot robil v zdravotnictve a videl na patologickom stole konecne vysledky operacii. By ste boli prekvapeni, kolko veci sa v takom tele moze zabudnut - tampony, spony, noznicky a podobne.

Kamarat mal problem, siel na operaciu a potom mal nejake pooperacne komplikacie. Ked si pozrel, ako tu jeho vec operovali v Cesku, zistil, ze procedura, ktora sa pouziva u nas sa v Cesku nepouziva uz 7 rokov.

Ked si spomeniete na vas uspesni zdravotnicky pribeh, budte uprimne radi, pretoze ste mohli dopadnut aj horsie ako ten clovek z Nitry, ktoremu operovali zdrave koleno.

aktualne

s tym zubom, ja som raz chcela reklamovat u sukromneho zubara zub v zaruke, ze bol asi slabo vyvrtany ze zase zacal boliet, mala som aj karticku s cislom zubu, tak zubar ze to je zas inde v zube, vedia sa vyhovorit.