kedy zacnu zatvarat slovenskych "lekarov" ?

Príspevok v téme: kedy zacnu zatvarat slovenskych "lekarov" ?
znepokojeny

ahoj, v poslednom case som narazil na mnozstvo staznosti od ludi, ktorym slovenski lekari zabili, alebo zmrzacili niekoho, len na fb stranke nekrmte nas odpadom je ich mnozstvo, najnovsie, ako zabili 25 rocne krasne dievca, ktore islo na operaciu slepeho creva, banalnu !!! a zomrela, dostala zapal pluc a oni jej vyvesili telefon,
ked v agonii zvonila a dali jej sacok, nech dycha do neho(to sa dava, ked ma niekto psychicke tazkosti, tzv. hyperventilaciu), k tomu sa pridalo v komentaroch mnozstvo ludi s obdobnymi problemami, ja mam podobnu skusenost..... stretli ste sa s niecim podobnym? lekari v nemocniciach maju 2000 eurove platy, napriek tomu sa k ludom chovaju ako ku zvieratam, ale zatial sa nenasiel nikto, kto by zastupoval zaujmy obeti tejto bielej mafie, kedze tu absolutne neplati hmotna zodpovednost..... dokedy este budume toto tolerovat??? dakujem Vam za odozvu ....

swistica

Teraz info zo sprav : desat dni pred zamenou kolena, si pri operacii tiez splietli koleno. A kde? Znovu v Nitre. To uz nemozno ani nazvat omylom. To je uz .........

aktualne

Myslela som, ze sa ospravedlnia...uzas toto...ale aspon trafili pacienta, m9hli odoperovat koleno susedovi, co lezal vedla
jeden komentar za druhym, je toto mozne :D odbornici

Pag

Lekari by mali byt plateni viac od toho, kolko pacientov uzdravili a nie od vykonov. Nie kazdemu sa chce presediet polku zivota v cakarni. Ked si to clovek prerata na hodiny, tak to uz zacne byt pekne cislo. Obdivujem tych simulantov, pardon pacientov, ze sa im chce na tej chodbe sediet najma, ak nikto ani slovka nepreriekne. Este aj na slovo su skupi. Este by z nich odpadlo alebo co? Je uz ine, ano, ked niekomu amputuju aspon jednu nohu, vtedy sa uz mozno citit ako veteran, ale s dvomi nohami, hoci kratsimi, ti nikto neuveri...

Pravdadooci

Ludia, kto z vas podava vo svojej praci 100% vykon, ze nikdy nic nepokazi? Kto z vas dodrziava na 100% dopravne predpisy? Kto z vas nikdy neklamal? Takze aj vy pochybite, aj lekari pochybia... Tolerujete nedodrziavanie maximalnej rychlosti, lebo proti tomu neprotestujete, ze sa to deje kazdy den, robite to aj vy, ale ked niekto ovoli tomu zrazi vase decko, chcete toho vodica zvliect z posledneho centu! Viete, my vsetci, vratane politikov, sme tu taky tutmakovia na tomto Slovensku a aj lekarov mame takych, akych si zasluzime, vsak su jedny z nas, kazdy z nich bol niekedy dieta ako my ostatni, niekoho kamarat, formovalo ho toto nase prostredie, tak ako aj nas vsetkych, tak bud to zmenme, zacnime ale tvrdo kazdy od seba alebo sa tu s tym zmierme a NEPlCUJME tu takto nasucho. Pochybenie lekara=pochybenie vodica, ani jeden to neurobi schvalne, ale je to tym, ze nedbanlivostou nieco nedodrzi a tu u nas je to bezne...

mickey21

mylady, iba blazon bude zodpovedat za ludske zivoty za par korun?
platy lekarov su stale nadpriemerne, cital som podobne statistiky ako uvadza autor temy, atestovany lekar ma v nemocnici cez 2 tisic! to je malo? no iste, mal by mat viac, ale to by mal mat aj hasic, policajt, alebo aj bezpecnostny technik, je milion povolani, kde sa dba o ludi, maju sa vsetci na to vykaslat? to kde by sme dosli ?
iste, ludia ziju nezdravo, ale tu sa kape na liecitelne choroby a aby ti vymenili klb na zlom kolene, tak to je vrchol ;D co ak spadnem, zlomim si nohu a daju mi sadru na tu druhu, aj tu budem na pricine ja? myslis, ze by tomu doktorovi pomohlo 10 tisic mesacne, ze by trafil spravnu nohu?
treba sa totiz zamysliet nad kvalitou lekarov, ked pytas peniazky, tak za ne aj nieco musis predviest, plati to v kazdom zamestnani a zlahcovat takete lapsusy je smiesne, ale predpokladam, ze tebe osobne sa nic take nestalo, to by si zvolila urcite inu retoriku

ale ty budes asi ta povestna trafena hus, ktora zagagala.....

mylady

Nerada to hovorim, ale to dievca, co umrelo po operácii slepáka, dostalo sepsu. V takom stave vam uz nepomôže nic. Kazda operácia je riziko, podpisujete aj suhlas pred zakrokom, ze si to uvedomujete. Alebo pripad istej tehotnej zeny, co prisla rodit so zapalom pluc. Je to všetko obrovske riziko a ľudia umieraju aj v Amerike, aj inde, proste ľudský organizmus je nevyspytateľná vec. Zas media to nafuknu, ze sa zvonilo na sestru, apod. No skuste byt sestrou, mat dvadsat pacientov na nocnej a každý z nich si zmyslí umierat v jednaku chvilu. Ked je malo personálu. Lebo všetci poutekali do toho Nemecka. Iba blazon by zodpovedal za ľudský zivot za par eur. Tak tu ostalo zopár, co nevedia jazyk alebo sa im nechcelo ucit sa po nemecky. A tych pár, no nestiha. A preto sa moze lahko stat, ze sa zanedba nejaka zdanliva maličkost. Napr sa neurobi rengen pľúc a pri porode zomrete. Lenze ja vam tak poviem. Maaalo ľudí chodi pravidelne na preventívky, maalo ľudí športuje, maalo ludi sa zdravo stravuje. Vsetci len sedia v autach a cez vikendy nakupuju jak besni. A potom su furt chori a nadavaju na lekárov. Najlepšia je prevencia a zdravy životny styl. Aj ked, môžu byt aj vynimky. Športovci a tak. Ale tak bohvie, co zas drulaju oni, aby mali lepšie výkony. Niekomu je to proste súdené, alebo ma proste smolu. Z dedin a polí sme odisli do miest, kupujeme hnojene spanielske paradajky, západ nas krmi odpadom. V potravinach je najviac svinstva. Aj to treba zmenit. Dopestovat si. Chleba piect doma. Maso len cerstve, z chovu. Ryby si kupovat od rybarov, z chovnych rybnikov. Sladkosti a balene cukrovinky, to je cisty jed. Upiect kolac doma, ked tak. Domacu palenku mat, dezinfikuje creva. Vino z pivnic kupovat. Mlieko nepit,.vobec nie je zdrave. Syry kupovat, to zdrave je. Vela je to o jedle, len to si málokto uvedomuje!

Uradko

ja by som zatvoril takých, ktorí za štátne peniaze intrigujú na úspešnejších svojich kolegov. V Číne by ich zastrelili bez súdu !

Defcon

Ze zdravotny dozor ...-)))))))
Alebo dalsie riesenie, ked mate ist do nemocnice, tak sa zacnite stazovat dopredu aspon mesiac na ministerstvo zdravotnictva aj urad vlady aj na kancelariu prezidenta a tiez do udzs. Ked pridete do nemocnice, tak tam zrovna zacnu prichadzat ziadosti o presetrenie postupu a nemocnica bude vediet, ze vas musi spravit lepsie, lebo vasu hospitalizaciu uz sleduje kdekto