Alergie

miriarka

vy ste vsetci ako zistili, ze ide o alergiu? viac ste kychali dajme tomu ale necitili ste sa chori? lebo neviem ci je to take lahke rozoznat, ze co si treba nasadit, v tomto obdobi je to take klamlive nie? rano byva este chladno, tak neviem ci ma len ofuklo alebo co :) poradte, ake mate skusenosti.

zuzimulka

ved ale myslim to tak, ze nie kazdemu hned asi vsetko zaberie :) a teda ty si ho striekas hned ako citis ze nie je dobre, alebo cakas ci sa to rozbehne a az ked je horsi stav sa to ma uzivat.

pisticka

Tak ludia by ho neuzivali, keby im nepomahal :) Ved to nedava logiku, je to super sprej. Mne hned pomohol, pre mna je alergia cista hroza, ked sa zacina to obdobie, ktore vsetci maju radi, lebo prichadza jar, ja ho mam tak rada akurat, ked mam tento sprej po ruke :) A kludne ho mozes dlhodobo uzivat.

zuzimulka

a vam vsetkym, co ho uzivate, tak pomohol alebo ulavil pre tychto alergiach? nie je to len take docasne riesenie alebo ako by som to povedala?

Sammy

No teraz je uz skoro vsetko celorocne. To je hold taka doba zvlastna. Vela veci nam vadi, na vela veci sme alergicki :) Co si vsimam tak aj tych celiatikov a ludi co maju problem s laktozou pribuda. Nastastie zatial mam problem len v sezone, ale neviem ci je otazka casu, ze to prejde aj do celorocnej alergie, ked vidim ako sa aj tie rocne obdobia menia.

tibco48

ze historia :) nuz to si raz niekto kychol a bolo to na svete, uz len tomu niekto dal taky nazov :) napriklad ani som netusil, kym mi znama nepovedala, ze okrem sezonnej alebo teda klasickej moze byt aj celorocna alergia. to nezavidim tym ludom, ktori ju maju.

Svetla777

by ma celkom zaujimala historia vzniku alebo teda povodu alergie, lebo ako neviem na co to je dobre. presne tak, este ze existuje ten allergodil, lebo nam co v principe kychame od rana do vecera cely rok, neviem co ine by pomohlo, asi zaliezt do jaskyne :)

dadusdus

Tak to nemáš tak ako napríklad pri kvapkách do nosa keď si prechladnutá, že max týždeň a stačí, lebo môže vzniknúť závislosť. Tento môžeš používať aj keď ti tá alergia prejde, keď budeš cítiť, že si už ok, prípadne sa dá užívať aj dlhodobo, keď má niekto celoročnú alergiu.

aliria

a moze sa uzivat celorocne? ja mam teraz alergiu na rozne travy a ked idem do priordy zacnem kychat, mozem si ho streknut do nosa ci je treba ho uzivat pravidelne?

Sammy

Mne pomohol aj mojej polovicke som ho dala vyskusat, na zaciatku jari mal tiez poriadnu alergiu. Myslim, ze na dalsiu jar uz bude u nas v lekarnicke na stalo :)