Alergie

Sammy

Smoula podla mna je to ok a zase na to sa to ma pouzivas a striekat do nosa aby sa ti ulavilo od priznakov :) A kedze sa moze dlhodobo pouzivat, to nemas ako pri klasickych kvapkach do nosa pri nadche, tie by sa nemali dlho napriklad :)

smoula

a je v poriadku si stale pri priznakoch striekat sprej do nosa? nenici sa tak sliznica? lebo teda pokial ma niekto silnu alergiu a stale si to takto dava, reku ci si viac neskodi ako pomaha.

zuzimulka

hej to chapem, ze asi aj podla pocasia a obdobia, je to take ako na hojdacke. a zakazdym sa ti to podari tie priznaky utlmit tymto sprejom alebo este si k tomu nieco davas?

Sammy

Zuzimulka no takto, ked uz sa objavia nejake pociatocne priznaky, tak si ho nasadim hned. Predsa len alergia ked sa rozbehne a nepodchytis to, to je hroza. A ked to ustupuje tak si pre istotu davam tiez, lebo teda niekedy to mavam tak vo vykyvoch ak rozumies :)

dievocka

sammy a to je na predpis, alebo sa da bezne v lekarni kupit? a celkom ma zaujalo to, ze sa moze celorocne, to ti nejako nemoze narusit tu sliznicu v nose, ako sa to moze stat pri sprejoch do nosa ked je clovek prechladnuty?

zuzimulka

sammy takze si ho davas len vtedy ked sa ti prejavia nejake priznaky? to aj tak funguje, ze len vtedy sa ma davat? reku ci aj nejako preventivne, ked mas len pocit povedzme.

Sammy

Tibco48 tak na to neviem ci ti niekto vie odpovedat, kedze su ludia, ktori maju sezonnu alergiu a potom taki co maju celorocnu. myslim si ale, ze ti s tou sezonnou to maju take navalove, predsa len ked zacne nieco kvitnut tak to uz ide. U mna to tak tiez bolo ale nastastie si davam v takych pripadoch allergodil a potom je dobre. Ty nevies, aky typ alergie mas pripadne aj ze na co?

tibco48

llnzzda no a co take pomaha prekonat priznaky? myslis ze sa to lisi aj v tom, ci ide o sezonnu alebo celorocnu alergiu? tie priznaky su asi rozdielne, ci?

pisticka

Llnzzda ved jasne, ono je to asi zakazdym lepsie, si to skusit riesit po svojom a nieco si nasadit, len potom asi treba davat pozor aj na to, ci je nieco na predpis alebo nie, lebo inak aj tak treba tomu lekarovi zalovat, nech predpise :)

llnzzda

veď ale zase si povedzme, kto má teraz čas sedieť u doktora na nejakých testoch. ono to býva najjednoduchšie si takto kúpiť niečo čo ti to pomáha prekonať, jednotlivé príznaky a neviem čo. a ešte keď je takáto doba, že tí lekári sú vyťažení.