Alergie

Sammy

Tak kazdy to ma inak. Ak ma niekto celorocnu alergiu tak mu nieco vadi cely rok, tak to je asi jedno potom nie? :) Ved aj pocas sezony mozes mavat lepsie a horsie dni. Napriklad ked prsi a trosku dazd splachne pel a vsetko toto, tak sa lepsie dycha :)

pisticka

Zuzimulka a ty mavas len sezonnu alergiu, ked sa zaujimas ako to maju ludia pri celorocnej? Lebo povedala by som, ze takymto ludom je to jedno ake je obdobie, hold ked mas alergiu stale, tak sa ti prejavuje stale.

zuzimulka

no tak ale mam pocit, ze niekedy ani tie testy uz nie su 100%, to clovek aby sa radsej spoliehal len sam na seba. ale v zime sa vam ta alergia tak neprejavuje nie? ci aj ked je celorocna, tak to jednoducho mate stale?

lienerka55

miriarka tak hej ale hadam vies ako sa citis ked mas alergiu a ked si chora, to sa trosku lisi :) ono nie je na skodu nech ti spravi alergolog test nech vies na co si alergicka a budes mat aspon potvrdene :) a rovno ti moze predpisat aj ten sprej, co spominala aj pisticka, nech sa citis lepsie :)

miriarka

lienerka55 ved hej tomu rozumiem, len teraz je to take klamlive aj s tym pocasim. a ty ked si hned vedela, ze je to alergia, tak si aj tak nebola u doktora, aby ti to potvrdil alebo teda aspon nieco predpisal?

llnzzda

tak to ide aj tou dobou, a podľa mňa celkovo si škodíme aj čo sa týka kvality ovzdušia a podobne. no tak to máš super, stále ho mať po ruke a prejavuje sa ti aj takto, keď sa už ochladilo?

Svetla777

@llnzzda no mam aj ja pocit, ze teraz je ludi co su alergicki stale viac a viac. hrozne. ale presne preto mam aj ja ten sprej, o ktorom som pisala stale po ruke :) clovek ani nevie na aky podnet natrafi, vsakze :)

llnzzda

tak mne sa napríklad prejavila až v dospelosti. ako dieťa všetko v pohode a teraz, keď ide sezóna, tak len kýcham a soplím. ale práveže na začiatku som si ani nemyslela, že by to mohla byť alergia, reku čo som stále chorá.

pisticka

Vela ludi ju ma od malicka, a ostatnym sa to tak postupne prejavi v dospelosti. Tazsie je ju ale rozoznat v chladnejsich mesiacoch, lebo mam par znamych, ktori neustale kychaju a maju taketo typicke prejavy alergie v zime a pritom nie su chori, len je to ta alergia :)

lienerka55

vies co asi tak, ze som zacala viac kychat, drazdili ma oci, co pred tym nebyvalo a stale som si nos utierala. taky zvlastny pocit, ale vedela som, ze nie som chora :) a uz aj keby si sa rozhodla ist k doktorovi, ten by ti to potvrdil :)