Alergie

Tomas12345

A skúšali ste niekto už to postupné vystavovanie sa alergénu ?

"Pravidelné vystavovanie sa alergénu môže zlepšiť prejavy aj vašej alergie. Nejde však o svojpomocnú liečbu, počas ktorej sa budete so sennou nádchou prechádzať po rozkvitnutej lúke či hladkať susedovu mačku, aby ste boli v kontakte s tým, čo vás dráždi. Pri alergénovej imunoterapii vám bude lekár pravidelne dávkovať – injekčne, v pilulkách alebo v kvapkách – váš alergén tak, aby ste si naň „zvykli“ a prestali pri kontakte s ním reagovať precitlivene. „Je to jediná liečba, ktorá rieši príčinu alergického ochorenia. Používa sa pri peľovej, roztočovej, zvieracej, prípadne plesňovej alergii,“ vraví alergiológ a imunológ MUDr. Boris Hruškovič."

www.pluska.sk

lepsiden.sk

kubita

som tu po dlhsej dobe ale niekto sa ma tu pytal na tie kvapky allergodil, ci su vhodne pre deti, neviem uz kto to bol. ja som si myslela, ze nie lebo sa mi zdalo, ze to bolo na krabicke ale akurat minule som studovala letacik a zistila som, ze je to vlastne vhodne pre deti od 6 rokov :) tak mozno to niekomu pomoze :)

svetlinka

nikma podla mna sa to oplati :) aspon teda na zaklade mojej skusenosti , ze mne zabral, nemam v plane nieco ine teraz kupujem vlastne tieto kvapky

lizatko0

No tak ale aj to je na nieco dobre. Vies do zivota poucena a ver tomu, ze ked budes vediet, co ti zaberie, tak uz len tak dobrovolne nebudes trpiet

leuscha

však to, že človek si potom aj búcha hlavu, že toľko zbytočne trpel. no ale aj o tom to je. ak sa ale dá, treba si pomôcť a netrpieť zbytočne

petrina

za mna ti mozem povedat, ze sa oplati vyskusat. ja som kedysi tiez vahala, a som rada, ze som sa na to skusanie nakoniec aj dala, lebo odkedy ich uzivam, tak mam pokoj s problemami spojenymi s alergiou