Alergie

Omen

Vonku to môže byť alergia na liesku a jelšu, ktoré kvitnú v tomto období, zmena teploty, aj rúško.
Vnútri roztoče, potraviny, kozmetika...

terria15

aj ja som si vsimla ked som vonku tak ma zacne svrbiet nos a upcha sa no myslim ze je to kvoli tomu rusku na nose

marculienka55

mate niekti problemy s alergiou aj v tomto obdobi? lebo neviem co sa deje no pravidelne vzdy rano priserne kycham, svrbi ma nos a vonku to iste, mate niekto tiez tento problem? co ho moze sposobovat ?

kubita

ja ho uzivam prakticky cele pelove obdobie, na jar zacnem, v lete tiez, ked treba aj na jesen, to mas normalne liek na alergiu a tie sa uzivaju dlhodobo

Tomas12345

A skúšali ste niekto už to postupné vystavovanie sa alergénu ?

"Pravidelné vystavovanie sa alergénu môže zlepšiť prejavy aj vašej alergie. Nejde však o svojpomocnú liečbu, počas ktorej sa budete so sennou nádchou prechádzať po rozkvitnutej lúke či hladkať susedovu mačku, aby ste boli v kontakte s tým, čo vás dráždi. Pri alergénovej imunoterapii vám bude lekár pravidelne dávkovať – injekčne, v pilulkách alebo v kvapkách – váš alergén tak, aby ste si naň „zvykli“ a prestali pri kontakte s ním reagovať precitlivene. „Je to jediná liečba, ktorá rieši príčinu alergického ochorenia. Používa sa pri peľovej, roztočovej, zvieracej, prípadne plesňovej alergii,“ vraví alergiológ a imunológ MUDr. Boris Hruškovič."

www.pluska.sk

lepsiden.sk

kubita

som tu po dlhsej dobe ale niekto sa ma tu pytal na tie kvapky allergodil, ci su vhodne pre deti, neviem uz kto to bol. ja som si myslela, ze nie lebo sa mi zdalo, ze to bolo na krabicke ale akurat minule som studovala letacik a zistila som, ze je to vlastne vhodne pre deti od 6 rokov :) tak mozno to niekomu pomoze :)

svetlinka

nikma podla mna sa to oplati :) aspon teda na zaklade mojej skusenosti , ze mne zabral, nemam v plane nieco ine teraz kupujem vlastne tieto kvapky