Bolesť chrbta

Príspevok v téme: Bolesť chrbta
Karelkryl

Zdravim chcem sa spytat mam 21 rokov, pracu sedavo / manualnu a boli ma chrbat , stuhnut skoro cely a cvicdnie mi uplne nepomaha. Bol som u doktorky a kedze mi nezabrali klasicke kombinacie dostal som Aflamil. Ja som si este na odporucenie lekarnika kupil Milgammu N, len neviem ci ich kozem uzivat spolu ,,, moze byt tak ze sa najem a dam si ich spolu po jedle ? Bude ich ucinok v pohode ? Nebudu sa navzajom vylucovat ?dakujem pekne

jav

Ak chcete mať pokoj s chrbticou tak mi napíšte na jav@atlas.sk dám Vám kontakt na pána ktorý sa tým zapodieva je od Nitry Ja som bola u neho a som spokojná bolesti prešli

hrantika

to ani nevrav, tiez ma bolieva chrbat. chodila som aj na rozne rehabilitacie, no ulavolo sa mi tak povediac len na chvilu a po case sa bolest vratila naspat

luubinka

ma niekto take bolesti chrbta ako ja? aj cvicievam, myslela som si, ze to prejde, ale neviem, nejak sa to nelepsi ani tym cvicenim, chvilku to pomoze tak na den-dva a potom zase to iste dokola.

ahjaj

tá bolesť chrbta môže mať súvis naozaj s iným ochorením.
Napadlo ma toto:
www.zdravie.sk
ďalšou možnosťou, či otázkou je, kedy sa bolesť chrbta dostavuje, alebo silnie. Bolí Ťa hneď ráno ako vstaneš? Bolí pri pohybe? Alebo aj v pokoji? V sede? Po dlhšom sede? Prevažne popoludní?
Aj cez víkendy? Sú pre Teba bolestivé určité pohyby?
Ako dlho tieto bolesti trvajú, odkedy si sa s nimi obrátil na lekára?
Cvičíš odvtedy, čo si bol na rehabilitácii pravidelne?

Tomas12345

Hovoríš že máš viac penazí, tak skús chodievať častejšie k nejakému skúsenému masérovi chrbtice.

ahjaj

fajčenie má súvis s nádorovým ochorením podľa mňa.
Iné zdravotné ťažkosti okrem bolesti chrbta nemáš?

KarelKryl

Ako som uz pisal , bol som niekolkokrat vysetrovany na RTg, CT, MRI .. rozne krvne testy aj na onkomarkery a nic .. rakovina vylucena aj vsetky organove priciny takze uz naozaj neviem naco sa sustredit a keby som nezarabal tolko penazi kolko zarabam ani by ma zivot nebavil .. s bolestou ktora neprestava sa zije naozaj tazko.. fajcim prilezitostne - ma to nejaky vplyv na bolesti chrbta ?

petroneta

otázka na KarelaKryla: fajčíš?
Bolesť chrbta môže byť vyžarovanie aj z vnútorného orgánu postihnutého nádorovým ochorením. Môj manžel to mal tak.
Ušno-nosno-krčné. Jemu našli nádor na hltane. A všetko mu začalo bolesťami chrbta, pojedol veľa liekov proti bolesti a ono to neprestávalo.
Sorry, nechcem Ťa vyplašiť, ale skôr ako psychiater...
Nepíšeš, či neprežívaš psychicky ťažšie obdobie, alebo či nemáš nadmieru veľa stresu.
V tom prípade by Ti skôr ako psychiater pomohlo každý deň, alebo každý druhý deň plávanie. najmä plávanie znak, to Ti posilní všetky svaly pri chrbtici. Ak Ti nevadí chladnejšia voda.

KarelKryl

Na rehabilitaciach som bol a nepomohlo , lieky ako dorsiflex , flector , ... nezaberaju .. mna tie svaly chrbta a trupu bolia tak divne ako keby po cviceni ale skoro stale .. krvne testy ukazkove .. uz mi to pride jedine ako psychicky podmienene. Zajdem za psychiatrom a zacnem cvicit komplexne chrbticu. Len je to take divne ze v takom veku riesim bolesti svalov :-/

Najčítanejšie články