ENERGIA

Príspevok v téme: ENERGIA
sunnyball13

...chcem sa opýtať, či má niekto podobné skúsenosti....zažil som to už veľa krát....ale tento víkend mi to už začalo vadiť, tak reku či vie niekto ako no to?.....boli sme ako rodina u otca...býva v paneláku....prišli sme tam v piatok, v sobotu išli von a ked sme prišli naspäť boli sme už celé pobedie až do večera v byte....začal som pomaly cítiť únavu, akoby som prichádzal o energiu...a postupne som už skoro nič :)...kedže máme tri malé deti...nedá sa robiť nič...ale ked sme doma mám energie na 10 vecí a teraz som mal len na jednu.....to isté som pociťoval keď som chodil ku svokrovcom....nie hneď, ale po takom pol dni u nich...som začal cítiť veĺkú únavu...oni bývajú v dome....všetky tieto pocity....cítim keď som bol v dome alebo byte...keď ideme niekde von, alebo sme na dvore....necítim to....bývajú tam starší ľudia cez 60r...neviem či to s tým môže súvisieť...dá sa nejako ochrániť energia, aby človek takto neprišiel o všetky sily?...

Meridian

Preteba
To čo sme spolu naposledy riešili.
Nezabudol som aj to mám v hlavičke vyriešené .
Verejne to rozoberať nechcem .
rozmýšľal som mailom ale je to na niekoľko hodín písania.
Totišto písanie je veľmi neosobné keď sa ludia bavia z oči do oči je to lepšie podané.hlavne je tu ešte aspekt keď poznáš toho druhého vieš kam až môžeš zajsť .Navyše ty to nevyžaduješ odomňa aby si ma ani pomížila ani zneistila.Ja to isté aj keby som mal milion argumentov ty si budeš stáť na svojej viere pevne.Mal som dvoch priateľov svedkov jehovových z toho jeden prednášal neviem kde .....
Mal som možnosť spoznať názor človeka z apoștolskej cirkvi a mal som davno davno kolegu mormon dokonca poznám pastora Petra Čužíka (nie osobne) zzmimochodom kresťanského združenia slovo života mimochodom naj výklad písma katolici sú pri ňom len škôlkary a navyše som sa narodil ako katolik.Ja už vyše dvadsať rokov žijem v presvädčení o reinkarnácii .Chcel som ti tým len povedať,že vždy vždy som rešpektoval názor iných na boha a myslím si ,že je sa čo učiť od každého ,každý človek ak naozaj stojí pevne vo svojej viere nám má čo dať a je len na nás čo prijmeme podľa našeho vlastného uváženia povahy a charakteru duše.Niektorí vlažný ludia si myslia že veď ja nikomu nič nerobím z nikým nič nemám prečo by som nemal ísť do neba?.Alebo kresťania ,ktorý sa neustâle obviňujú že niesu dosť dobrý aby si zaslúžili božiu priazeň Vždy sme sa bavili len o tom čo nás spájalo dokonca niektoré moje úvahy boli použité aj pri prednáškach (údajne)

Meridian

Omen kľudne daj svoj pohľad .
Ja to píšem len tak od pása .Nemám to nejak preštilizované čo mi napadne.Dokonca ani nejak si nepamätám čo som kde podchytil je to z mojej hlavy vlastný pohľad ,ale som s ním stotožnený .
Kľudne ničo prispej.Titišto ja má problém že som zabudol min dve veci spomenúť a na druhej strane nechcem aby príspevky boli príliš dlhé a otravné .Samozrejme záujem o tému ma teší.Kludne niečo daj nebojsa !

Preteba

Meridian, Tvoj posledný príspevok oceňujem, rozumiem mu aj ja:)) je to presne ako píšeš, ja mám síce na pomenovanie tých javov iný názov, ale podstata je rovnaká. Áno, trénovať myseľ aj srdce v láske, nevyznelo to ako klišé, ale pravda:)

kaloria

Meridian, mna by zaujimalo to odburanie negativnej energie. Ja sa napriklad snazim umyt si ruky, osprchovat sa a pod, plus prejdem sa pesi. Niekedy aj po relativne normalnom pracovnom stretnuti sa citim priserne.a neviem sa zbavit cudneho pocitu. Proste pri niektorych ludoch to tak mam, aj ked su akoze obycajni, priemerni.

Meridian

Sunnyball 13
V podstate platí to čo povedala omen.
Z dlhodobého hladiska je najprospešnejšie posilňovanie (nie vo fitku aj k tomu sa dostaneme)takže posilňovanie vnútra .
Ano znie to tak neurčito ,že vnútro ale myslená je sila osobnosti,nadhľad,odosobnenie proste aspekty ktoré získavame postupne životnými skúsenosťami.Toto niesu keci ,kto vie o čom hovorím.V prvomrade keď si uvedomíš čo ten daný človek je zač že nevie naplniť svoju nádobu prírodou,ludmi okolo seba (rozdávanie a zdielanie lásky),keď sa vie človek napr s tebou potešiť keď niečo dosiahneš,keď ťa počúva pozorne vtedy prúdi energia lásky od teba ako aj od neho a kedže láska je neutrâlna(v tomto poňatí)nikto nikoho nevyceciava.Práve naopak ak sa len sťažuje ,alebo ti nedopraje poprípade neguje vsetko okolo seba a zatiahne aj teba do toho ty sa emotívne naladíš narușíš svoj obal a ........
Ale ak vyšleš lásku ale takým čistým spôsobom že ťa to neobťažuje proste dávaš lebo chceš nie lebo musíš nevyčerpáva ťa to.Samozrejme je to dlhodobý proces treningu nie len mysle ale aj srdca ,ale ver mi funguje to.Možno to znelo ako klišé že láska a blabla ale vieme z fyziky napr.
Akcia vyvolá vždy reakciu vyšleš mínus prilne plus preto je napísané milujte svojich nepriateľov .Neviem či som ťa už neotrávil ,ale mám ešte jednu kapitolu v hlave odbúravanie negat.energie ,ale na to mi musís povedať aby som sa vyjadril ak teda......

Omen

Sunnyball, je pravdou, že proti tomu sa bojovať nedá. Chrániť však áno. Najlepšia ochrana je, vyhýbať sa takým ľuďom. Lenže v tvojom prípade sa rodinným návštevám nevyhneš.
Z toho, čo si napísal sa dá vyčítať, že si citlivý a máš oslabenú auru.

Tých neuralgických bodov tam môže, ale aj nemusí byť viac:
Otec, svokra sú už starší ľudia a majú tej energie oveľa menej ako ty.
Ak sa aj sťažujú a ty si empatický, snažíš sa x-krát vysvetľovať nejakú vec v snahe uľahčiť im život, nerob to. Prikyvuj, súhlas, nepresviedčaj. Šetri sily.
To vetranie je dobrý nápad. Hneď po príchode vyvetraj.Starší ľudia na to zabúdajú, v snahe šetriť.
Vyhýbaj sa tmavým farbám, obleč si niečo svetlé.
Chrániť sa dokážeš tak, že si predstavíš pred sebou imaginárny múr a seba umiestníš zaň.
Môžeš si telo "zabaliť" do bieleho ochranného obalu a nezabudni ho uzavrieť.
Pomáha aj prekríženie nôh a rúk.

Meridian

teo máš asi zvláštne schopnosti.
Dokážeš z dvoch maximálne troch príspevkov vyvodiť závery je to obdivuhodné,lebo keby si čítal viacej možno by si prišiel na niečo celkom iné.
Ty však nemáš asi na to čas ,alebo ťa to nezaujíma.Vizerá to že ta to nezaujíma ,lebo keby ano pochopil by si v tej druhej téme ,že sme museli syndyballa 13 požiadať o to aby sme sa mohli asi traja baviť na vlastnú tému.
Teraz sa zasa obávam či si syndyball 13 nebude myslieť ,že ja som si vytvoril teba(teo)aby som
Mu ukázal,že naozaj je to tak ako sme sa bavili aj z ostatnými.Čiže vedeli sme o tebe !!!A nemáme žiadne zvláštne schopnosti.
Prosím ťa ak si naozaj toto myslíš túto tému ani neotváraj .Nemás k tomu aj tak po povedať.
Ak by si bol k čomu prispel by si nejakým bežným poznatkom zo života a môžeme to rozobrať.
Ja nemám 20-30-už mám davno po 40-tke nebudem sa tu doťahovať o formičky na piesku.
Ano niečo mám načítané ale niečo som aj zažil za 25 rokov manželstva a výchove dvoch dospelých detí.Takže keď sa chceš prispieť plnohodnotne nech sa páči nehnevám sa na teba.
Dokonca si ťa budem vážiť ak by si debatoval s mami ako teo lebo omylný sme všetci,len nie všetci dokážeme pripustiť,že sme sa mohli mýliť tak buď chlap!

teo

No sunnyball13 alebo si Meridian? Sem tam niekto potrebuje sa vypisat o tom co cital vsak teraz je to o energii,ale treba si akoze vytvorit imaginárneho dvojníka a snim viest debatu.

Meridian

Keď už sme sa zhodli na podstate z čoho ,ako atd
Nájdeme aj nejaké dobré nápady.Budem rád keď sa spoločne k niečomu dopracujeme.....