Aky kavovar doma mate a aku kavu si v nom najčastejšie robite?

Darla111

Ked mne to pride take takze sa rozhodnut a vybrat si. To mne ked niekto povie ze sak pokukaj si aky sa ti paci, ved ani neviem, ze aka farba alebo co, lebo mne do kuchyne by islo hocico :) no a potom ak si vyberiem, tak ci bude aj vykonovo alebo cenovo fajn. Mne by mohli dat tak na vyskusanie domov nejaky, a potom ked by sa mi pacil, by som ho zaplatila :) ale to tak nefunguje co?

stevino_m

to by sice bolo fajn si taku masinku odskusat, ale teda to sa zrejme neda. predavac len ukaze mozno ktore tlacitko je na co, ale nejako ho skusat, to asi nie.
no a ten Sencor vyzera tak pohodlne, len rano vstanes ako v americkych filmoch a mas kavu hotovu. ziadny zlozity proces.

smolnusa

aha, ano rozumiem. mne by sa pacilo, keby mi dovolili si ho nejako otestovat, chapes, ked si to vezmem z toho pohladu, ked si ides novy mobil kupovat, tiez si ho mozes v predajni detailnejsie popozerat, vyskusat ake ma funkcie, ako sa ovlada :) to by bola velka pomoc aj pri kavovaroch. ale tak capky mas len na tych chromovych kavovaroch nie?

jancovka

Smolnusa my sme si cca vybrali doma, pozerala som na nete aké rôzne značky sú, ktoré obchody majú akú ponuku a potom sme išli na predajne, čo sme mali blízko aby sme teda reálne videli aj veľkosť kávovar, aj prevedenie, lebo ma napríklad zaujímalo aj to aby neboli nejaké tie capky na ňom, chápeš čo myslím?

Lupienok554

Tak popozerala som rôzne druhy kávovarov. A bola som aj s mamčou pozerať nejaké po obchodoch a celkom sa mi zapáčil takýto Sencor SCE 7000BK, čo naň poviete? Je pravda, že keď budem chcieť kapučíno, tak mlieko si do kávy asi len vylejem :)

stevino_m

tak zeny sa zvyknu pozerat po dizajne, a chlap sa uz pozera po tej technicke stranke, takze tu je mozno aj dobre ak by isli obidvaja pozerat a nejako sa uz dohodnu.

smolnusa

nedavno som bola u kamosky, a teda ludia taku kavu v nom spravila, ze chrobak v hlave ci kupit alebo nekupit kavovar. kapucinko pekne s mlieckom, mnam. co sa tyka vyberu, nemam ani paru co treba zohladnovat, ci radsej priatela neposlat popozerat, ale ci by vybral taky co by sa mi pacil. chodili ste si same pozerat aky kavovar by sa vam zapacil a potom ste doladovali detaily?

radinus022

Darla tak toto by som si ani ja tak nepredstavovala, ale teda po pravde ani mi nenapadlo nad niečím takým premýšľať, pre mňa bolo podstatné to, že aké kávy robí, či má mlynček, ako sa čistí, na akú kávu je, pod akým tlakom tečie káva a proste takéto veci. Ale tak chápem, že každý máme dačo iné na čom nám záleží :D :D

Darla111

No ale to ked sa povie behat po obchodoch, nepredstavujem si skusanie na kavovaroch ci sa tam zmesti velka salka :) Skor si predstavujem ci sa zmestim do siat, ktore sa mi pacia. Ale jasne rozumiem. Nepozerala som nizsie, a ty mas nejaky konkretny kavovar?

mironella

Darla zalezi od typu, ale co mam skusenost, tak vacsina automatickych kavovarov to ma tak, ze sa to da posuvat a vies si dat aj vacsiu aj mensiu salocku pod to, najlepsie je ale ked pojdes do predajne niekam si kuknut, ze vyskusat si, to je jeden z dovodov preco ist radsej kuk predajne ;)