KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA

Príspevok v téme: KEĎ SMRŤ NEPRICHÁDZA
sunnyball13

...chcel by som sa opýtať, aké znamenie môže vidieť človek z duchovného hľadiska v takejto veci....moja mama má od svojich 25 rokov psych.problémy.....lekári jej dali jej chorobe rôzne nálepky...mama sa pokúšala už viac krát zomrieť...najskôr keď mala 30r skočila hlavou do studne...povedala že je niečo vyhodilo hore a nedovolilo sa jej utopiť....cca 45r išla do lesa a chcela sa obesiť....aj si zaviazala okolo krku ale , povedala že sa jej to nedalo, že sa jej to rozviazalo....59r zjedla cca 70 tabliet leponexu večer, otec ju našiel ráno...už vyzerla kadejako, ale urobili jej výplach a zachránili ju....niečo sa pri tom ale nepodarilo....a o cca 2 týždne...mala masívne krvácanie do brucha , že je praskol vred pri dvanástorníku, následný problém s Pankrácom.....lekár povedal pripravte sa na najhoršie....bol dať aj kňaz záverečné pomazanie...už fakt vyzeralo, že zomrie, prekonala to....mesiac nevedela rozprávať, 3 mesiace chodiť....v 60r keď prišla domov...po čase sa pokúsila vyskočiť z okna...bola na rímse cca 0.5h...nik nebol doma...prišli policajti...a dáko ju prehovorili....teraz má 62 r...je v dome sociálnych služieb....je trochu lepšie, aj keď ona vidí všetko negatívne a praje si len smrť....vydrží sa prechádzať cca hodinu von...čo myslíte?...čo ju akoby drží na tomto svete?...vyzerá akoby mala ešte niečo urobiť, vykonať.....

Omen

@ Meridián, chápem a viem, o čom píšeš. A obdivujem...
Pýtal si sa, či som veriaca. Som.
S tými príspevkami máš pravdu. Mňa len mrzel nedodržaný sľub.
A ja si zasa lepšie rozumiem s mužmi. : )
Myslím si, že som kdesi medzi začiatočníkom a mierne pokročilým. A možno nakoniec zistíme, že som úplný amatér. : D Na teba však nemám! A som rada, že som ťa stretla.

Prečítať danú knihu je len prvý krok, oveľa náročnejšie je jej obsahu porozumieť. Najťažšie je preniesť teóriu do praxe a žiť svoj život podľa nej. Vstúpiť si do seba, hľadať a nájsť svoje chyby a odstraňovať ich. Aj za cenu mnohých opakovaní, keďže zlozvyky sa ťažšie odstraňujú a aj ego si pýta svoje. : )
Aj tvoje baby zdieľajú tento záujem?

Čo sa reinkarnácií týka, odporúčam ti tieto tituly:
B. L. Weiss: Mnoho životov, mnoho Majstrov,
H. Wambach: Návraty do minulých životov.
Zaujímavá je aj J. Cockell: Deti včerajška, I. Hudec: Čierne diery.

Za Lazareva ďakujem, to je už vyšší level ako Vanek a Hrabica.

@ Sunnyball13, dovolíš nám, aby sme tu viedli aj naďalej rozhovory? Ak ti to vadí, napíš. Presťahujeme sa inam.

Cliattsi

Ešte som chcel dodať, že keď mi ľudia v detstve dávali najavo, že pohŕdajú mnou, že sa mi smejú, robia "zle" atď., tak som už vtedy nadobudol dojem-POCIT, ŽE NA TENTO SVET NEPATRÍM. Neviem, či je to práve preto, ale tento pocit mám v sebe doteraz. Že proste nie je dôvod pre čo a koho tu byť. Ten nadpis čo si sem dal vystihuje moju prítomnosť - síce žijem, ale v kúte duše sa neviem dočkať, kedy ten život konečne skončí, lebo ho popravde moc nemám rád.

Cliattsi

Ja neviem, každý to ego vnímame inak. Ja som to vnímal tak, že keď som mal vysoké ego, veľmi som túžil po majetku, sláve, uznaní, myslel som si, že som veľmi dobrý človek, perfektný, všetko mi klape atď..... Trvalo to isý čas, až som si uvedomil, že mi ego prerástlo príliš moc na vysokú úroveň. Myslím si, že to bolo asi preto, že sa mi ľudia vysmievali, podceňovali ma. Bol som ponížený a ja som sa chcel povýšiť... A ako som písal, prejavilo sa to aj v depresii, keď ma začali ovládať myšlienky, ktoré som si sám vytvoril.
Vysoké ego u mna vzniklo a doslova vyskakovalo preto, LEBO JA SOM "VEDEL" ŽE SOM TAM DOLE, ŽE SOM OBYČAJNÁ NULA. A preto myseľ sa povyšovala nad ostatných, aby nedovolila MNE, aby som sa cítil ponížený. Ja som si to nazval ako obranný mechanizmus, LEBO SOM BOL A AJ SOM ZRANITEĽNÝ. V čase depresie je človek zvlášť zraniteľný (a bál som sa, že to niekto proti mne použije, keby to vedel. Preto som to tajil.).

Vlastne sa mi ukázalo, prečo sa skrývam pred ľuďmi-bojím sa, že by ma mohli zničiť. Ten strach je podmienený zážitkami z detstva, ktoré nebolo dobré. Ten strach je u mňa stále, iba je potlačený.
Myslím si, že keď má človek depresiu, je to príležitosť pre človeka, aby pozrel sa seba kým vlastne je. Môže to zbadať, aj nemusí.

"bez ega je človek viac vnímavý, empatický a nerieši všetko len cez seba"....to si zas ja nemyslím. Ale možno to tak je, neviem. Ale nemyslím si, že by som bol teraz viac empatický, lebo ho mám nižšie.
Ale asi sa my dvaja v tomto rozumieť nebudeme. Myslíme na ten istý pojem, ale každý z nás si to inak vykladá zrejme.

Mám 30-35. A ty? Si určite mladší že?

Nemeditujem nejak orientálne.. Používam len aplikovanú relaxáciu. Aby som zvládol soc. fóbiu a keď som rozrušený. Ale je to urč. meditácia.

sunnyball13

Cliattsi ...zaujímavé ako sa vyvíja tvoj život?....cvičíš , medituješ, stravuješ sa primerane?....koľko máš r?....s tým EGOM je to preto, lebo cez ego nevidím ako človek veľa vecí jasne, a keď na to pozriem neskôr s odstupom....to ego vidím, ale to je už často neskoro....bez ega je človek viac vnímavý, empatický a nerieši všetko len cez seba...ja som jedináčik a je to pre mňa náročné takéto niečo...

Meridian

Aliss Mám doma projekt lidstvo aj Thovt na každý deň.
Nemám to celé ešte preštudované boli vianoce a dostal som zopár kníh a ja mám rozčítané naraz aj tri.Keby to boli româny asi je to divné ake pri tomto type literatury.....
K veci zatiaľ mám z toho zmiešané pocity
Hovoril som to aj manželke ,že si pri čítaní projekt lidstvo pripadám ako malý chlapec alebo škôlkar na besiedke.
Autorka opisuje veci skutocne ako rozprávky pre malé deti .
Netvrdím že sú vymyslené ale 95%vecí viem už 20 rokov a pripada mi to ako opakovať si malú násobilku ale nie zo seberovným ale z dieťaťom ,kde sa učíme hrou......
Ps :založ novu temu aj pre Omen a môžeme tam ......

Meridian

Nie nezacinajte od 4-ky .
Niesu velke tie knihy prve tri sa daju najst na nete .zadarmo.ja som ich prečítal za týžden .Prva je najdôležitejšia autor sa predstaví a tam je ako postupne sa dopracoval a prečo pekne vysvetlené.Potom už 2-3 nadväzuje na seba ako pokračoval je to veľmi dôležité postupne!!!!!!!Nepokazte si ten efekt.....

Aliss

Meridian, prosim ta...necital si nahodou od Simone Thovt - Projekt ludstvo? Luskam sa tym uz rok :D Inokedy podobne hrubu knihu precitam za tri dni. Zaujimal by ma tvoj nazor :)