vianoce, prejedanie, priberanie

Príspevok v téme: vianoce, prejedanie, priberanie
kristin88

caute som velmi frustrovana zo svojej postavy...aj pred decembrom to bolo zle ale teraz po vianociach je to strasne uz.. este 1.12 som mala 57 kg pri 158 cm a dnes som sa odvazila a mam 63 kg :/..a moj priatel ma videl naposledy 1.12..a odtvedy som pribrala 6 kil..pomooc..ved on si to urcite vsimne :/ co mam robit, mam strach ze ma necha kvoli tomu

ahjaj

Tomas, ak sa dobreuž necíti byť vychudnutý, tak nie je, a nechaj ho s tou vychudnutosťou láskavo na pokoji. Ani ty vychudnutý nie si, pri tej váhe, akú máš, ale keď sa ním chceš cítiť, radi Ti dáme za pravdu. Vzhľadom na Tvoj zdravotný stav si dopraj nejaké kúpele, tam aj pri kardiologických chorobách odporúčajú pohyb a prechádzky. Kúpeľní hostia dostanú dokonca aj krokomer. Takže namiesto uvažovania, či si chudý, alebo či sú iní ľudia chudí, si daj cez víkend chutný obed, obleč sa, aby si neprechladol a vyber sa na prechádzku. A tie kúpele sa fakt oplatí vybaviť si, mne veľmi pomohli s chrbticou a bedrovým kĺbom.

julka66

Tomas12345 mne to tak pripada akokeby si chcel aby sme vsetci mali nadvahu. A predstav si ze vobec nevyzeram vychudnuto. Boli casy ked som vazila 55 kg a to som uz bola pribrata dost

Tomas12345

julka66 :

No ja by som nad tým či nie si vychudnutá ešte naozaj pouvažoval. Ja mám 67 kíl a 175 cm a to vyzerám chudo, takže ty ktorá mas o 21 kíl menej ( a si len o 10 cm menšia) určite musíš vyzerať velmi vychudnuto.

Tomas12345

dobreuz :

Podla tých udajov (192 cm 70 kg) podla mna vychudnutý si. Lýtka síce vysportované máš, ale len na základe lýtok sa nedá určovať celá tvoja postava.

Možno ta to prekvapí ale ja mám tiež vyšportované lýtka a bicepsy, ale stehná, brucho, predlaktia mam velmi chudé a celkovo preto pôsobím velmi chudo, napriek tomu že mam bicepsy a lýtka vysportované.

Ja vážim 67 kíl a meriam 175 cm a vyzerám naozaj chudo, hovoria to o mne i ostatný, preto verím že rovnako vychudnutý si aj ty kedže tvoja váha je približne rovnaká ale dokonca si ešte odo mna ešte vyšší o 15 centimentrov.

julka66

dobreuz
ja si nemyslim ze si vychudnuty, urcite si chudy ale nie ako anorektik ale tak normalne chudy. Ja mam 165 cm a 46 kg a tiez nevyzeram ako anorekticka, som chuda ale nie vychudnuta :)

dobreuz

Tak čo Tomasko, som vychudnutý podľa Teba? Mám 192 cm a sotba 70 kg a pozri aké mám nohy. Ešte stále budeš tvrdiť, že som extrémne chudý a potrebujem pribrať?

dobreuz

Ahjaj budete sa asi čudovať, ale vôbec mi nebýva zima, lebo behám povonku, vetrovku nenosím, iba mikinu a celú jeseň som sa sprchoval studenou vodou, čiže skôr zvyk treba na odolnosť proti zime. A áno, ženám treba trocha tuku, ale mužom vytrvalostným bežcom je fakt nanič.

ahjaj

trochu tuku zato treba, bez neho je človeku stále zima. :-))
Ženy, keby nemali tuk, nemohli by otehotnieť, porodiť a dojčiť dieťa. Potrebujú nejaké zásoby, aby živili výlučne zo svojho organizmu bábätko po dobu 15 mesiacov a potom aj ďalej dojčili, keď už bábätko papá aj niečo iné.
Muži tiež potrebujú tuk, lebo keď náhodou ochorejú, trebárs taký zápal žlčníka, či len obyčajný pokazený žalúdok, tak potrebujú nejakú rezervu.