Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

Pag

Tak, ono ide o to, že si sa za tie roky niekam posunul, na niečo pretransformoval, aj vplyvom prostredia (ľudí), ktoré ťa formovalo. Niekoho vyformuje na niečo dobré, iného na niečo negatívnejšie, ale to už tak býva. Aj u teba sa vyskytlo niečo negatívne, s veľkou pravdepodobnosťou, možno trpíš veľkou napätosťou, a preto si kvôli tomu so sebou nespokojný. Mal by si si naplánovať do ďalšej budúcnosti iné podnety, mal by si časť riadenia firmy prenechať na niekoho, komu veríš, aby si sa viac uvoľnil a vedel odviazať. Nech ti podá správu raz za týždeň a uľahčíš si to, áno, mal by si si niektoré veci uľahčiť. Ak som týmto príspevkom netrafil do čierneho, tak teba už isto napadne, že čo bude pre teba dobre bez toho, aby som to musel ďalej komentovať.