Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

Aliss

A zas sa tu rozoberaju ine veci, len nie autorova tema...Kedysi by uz boli zmazane, dnes neviem preco admin nezakroci...Mily autor, ako citam, ty si tu pisal pred nedavnom o trojuholniku ty, tvoja zena, tajna kamoska. A depresia. Uz vtedy som ti pisala, ze klamanie manzelke nema zmysel. Ze mat kamosku je prima, ale taku, co sa s tebou nebude prplat vo vasich depkach. Lebo ako vidis, od poslednej temy si sa neposunul ani o milimeter. Mam pocit, ze ty sa prosto rad trapis. Nedovolis si byt stastny, lebo fnukanie je lepsie, nez zacat kua so sebou nieco robit. Ludia maju rozne trapenia, sama som si presla niecim zlym par mesiacov dozadu. Namiesto prplania sa v tom aka som chuderka, ako neviem z toho von, som revala, ako velmi chcem aby to skoncilo. Skusila som aj odbornika, ktory ma nasmeroval, posmelil a zvysok prace bolo na mne. A dostala som sa z toho. Lebo moja vnutorna pohoda je pre mna viac, nez cokolvek ine. To nepisem preto, aby som sa chvalila aka som uzasna. Pisem to ako priklad toho, ze aj z tazkej veci sa dokaze clovek vymotat, avsak to chce aby si CHCEL a realne nieco pre to robil. Vsetky rady psychologa, nas na fore, ti budu absolutne zbytocne, ak ich neprijimas a nespracujes. Ty si mozno myslis, ze nad tym pouvazujes a tym to hasne. Ale tak to nefunguje :) Neviem presne, ci mas nieco diagnostikovane. Do toho sa sprtat nebudem. Uvedom si vsak, ze stastie sa nehlada v peknej manzelke, krasnom dome, super zamestnancoch, detoch, ci v praci. Mat toto vsetko je super, ale ty sam nie si v pohode, ako teda chces, aby ta tieto veci naplnali? Nie je to len fraza, ze clovek musi byt najprv sam vnutorne stastny, aby sa vedel radovat aj z veci a ludi, ktorych ma. Zober si priklad matka a dieta. Ak je matka vynervovana, labilna, nestala, smutna, zronena, je jedno, ake stare dieta ma. To dieta tym bude absolutne ovplyvnene a nebude tiez v pohode. Naopak, ak je matka spokojna, je spokojne aj dieta. Preco asi? U teba je to podobne. Mas vsetko a nic ti nie je dobre. Lebo nefunguju veci v tebe! Tvoje myslenie je nastavene na nespravnom mode. Ked si budes donekonecne opakovat, ze mas rakovinu, a ked na nu budes zomierat zrazu, povies si "mal som pravdu"? Na podobnom principe funguje tvoje myslenie. Tvrdim to a budem vzdy tvrdit - tak ako clovek dokaze mat negativne myslienky, dokaze mat aj pozitivne. A je na nom, ktorym smerom sa v zivote vyberie. Neda sa byt nonstop pozitivny, to nie, zas nie sme roboti. Ale je rozdiel dookola si vraviet "svet je hrozny, som nestastny", ako si vraviet "svet je fajn, som stastny". Toto nedokazu ludia, ktori maju vyslovene tazke psychicke stavy, ti su naozaj chori. Ale ty k nim zjavne nepatris, resp.ak mas nieco diagnostikovane, nebude to az tak zle, pokial dokazes chodit do prace, viest zamestnancov atd. Si na tom este dobre, ver mi. Silu hladaj v sebe. Nie v manzelke, detoch, v super dome. Zameraj sa na seba. Chci pre seba to najlepsie, chci na sebe pracovat, posuvat sa, prestat sa trapit. Zacni citat literaturu zaoberajucu sa osobnostnym rastom, zaujimaj sa o to, kym si, co dokaze ludska mysel. A uvidis, ze svet bude zrazu v inych farbach. Este doplnim. Mozes tomu verit, nemusis. Existuje studia, ktora skumala zlozenie vody v pohari. Ak na nu vysielali negativne myslienky, jej struktura bola hrozna, casom sa ta voda zakalila, nastali v nej rozne bakterialne zmeny, atd. Ak na tu istu vzorku vody v inom pohari vysielali pozitivne myslienky, ostala nezavadnou, dokonca sa jej struktura menila natolko, ze po vypiti clovek citil pozitivne ucinky na telo. Hadaj, ktory pohar si ty....

Preteba

Tomáš, prečo si potrebuješ stále niečo dokazovať? Nebudem Ti vyvracať to, čomu veríš, ja verím Bohu a Jeho slovu. Je dostatočné na to, aby som poznala Boha, učila sa od Neho, nepotrebujem si pridávať k Nemu nič. Tiež som vyrastala v ,,katolíckej rodine" kde však nič nenasvedčovalo tomu, že Boh je dobrý a miluje nás. Za celé tie roky utrpenia mi nikto z tejto cirkvi nepomohol. Bol to sám Boh a Jeho milosť, že sa mi do ruky dostala biblia v čase, keď som začala uvažovať nad koncom života. Až po preštudovaní Božieho slova som uvidela túto cirkev v pravom svetle a učenie, ktoré je v rozpore s týmto slovom.

Bezduchost

filipa

preto lebo ľuďom z materiálneho sveta už jeb. a necítia nič len peniaze a moc. Pre peniaze a moc sa zabíja aj v našom štáte. Naše zákony vraždu trestajú rovnako ako boží ale napríklad pýchu, závisť, neprajnosť netrestajú. A pod.

Boj o peniaze a moc plodí len negatíva v práci, politike, rodine !

filipa

Nechápem, prečo na fóre o zdraví sa v každej druhej téme píše o Ježišovi Kristovi a biblii. To si neviete nájsť iný priestor na náboženské debaty?

Tomas12345

Preteba :

(píšeš, že sa mýlim, ale napíšeš v čom. )

Ty naozaj nevieš o čom tu spolu diskutujeme ? V tom že neuznávaš katolícku cirkev ako božiu cirkev.

(Neviem, kde si to vzal, ale ja tam čítam niečo iné. Nikde tam nečítam, že Ježiš ustanovil nejaký úrad a ešte mu dal meno. )

Uz som to sem dával ale tak znovu to tu dám :

Mt 16 - 18 :

A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale ( Na Petrovi) postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

(Petra ani žiadneho učeníka ani apoštola nevyvyšoval, práve naopak, povedal, že ten kto chce byť prvý, bude služobníkom. )

Naozaj nie ? V hore uvedenom verši Ježiš zveril Petrovi jeho cirkev a potvrdzuje to i v Jn 16: 15 - 17 : kde Ježiš povedal Petrovi aby pásol jeho ovce. Ostatným apoštolom Ježiš takéto právomoci nedával.

:

Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky. Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?“ On mu odpovedal: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“ 17 Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rád?“ Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád?“, a povedal mu: „Pane, ty vieš všetko, ty dobre vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!

Ako môžeš zistiť, iným apoštolom Ježiš nedával takéto právomoci ako Petrovi.