Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

oxalis

nepride vam to ako vymyslena tema? najprv sa povychvaluje ako ma auta a dom mohol kludne napisat len ze ma vsetko.a potom opusti diskusiu..40rocny uspesny podnikatel by uz sedel u psychologa nechodil na toto forum.

daniela2

ja uz neviem

viacerí tu píšu o viere. Ale viera nie je každému daná. Ťažko povedať, mal by si veriť, keď neverí.
Tak som si vybrala:
1: pomoc iným, darcovstvo krvi, starostlivosť o rodičov, starých rodičov, súrodencov, kamarátov a pod.
2. čo tak teraz počas sviatkov zmajstrovať s deťmi kŕmidlo pre vtáčiky?
3. šport

Meridian

Tomas 12345 ty by si otrávil svojím citovaním z písma aj anjela z nebies.
Keď píšeš viznie to ako by si povedal : ja som najmúdrejší lebo som počul o tomto a viem si to vyhľadať avy ste sprostý....
A k tomu petrovi načo to sem píšeš ved po druhej vete znechutíš každého.....

Priest

Jauzneviem

skús nájsť nové motivácie najskôr v prírode. Skús si všímať jej každodenné krásy. Mrázik, vtáky, veveričku ako skáče, oblohu.
Nepíšem hneď o kostoloch a viere. Ide menšiu duchovnosť,
a chce to prehodnotiť rebríček hodnôt.

Veriaci človek v niečo je vždy naplnený.
Ja sa rád dívam do čistej minulosti na nočnú oblohu a na svetlo hviezd, ktoré k nám putuje 63 alebo 479 svetelných rokov ( veľký voz ). Teda vnímam akýsi svetelný film z minulosti.

Alebo môžeš zostať pri materiálnej motivácii. Ak ťa to napĺňa. Niečo mať. Autá sú aj za 10.000 EURO aj za 1.500.000 EURO. Obidve ceny sú pre ľudí.

Meridianko

Tomas, stracas cas. Uz som pochopil preco ju v inej teme oznacili za sektarku....Neuznava katolicku vieru, z biblie si vybera len to, co sa jej hodi a co sa jej prieci, to vyhodi...Nema zmysel s nou diskutovat.

Preteba

Jauzneviem, píšeš aké sú deti úspešne, máš dobrú manželku, prečo sa z toho netešíš? Chýba Ti láska, tá pravá, nezištná- božia. Ľudská láska hľadá radosť a naplnenie pre seba, ale pravá láska hľadá dobré pre blížneho. Hľadaj túto lásku a buď vďačný za to, čo máš, vďačné srdce naplňuje radosťou:)
Tomáš, ak chceš diskutovať, pokojne, ale táto téma je o inom:)

Meridian

Pre jauzneviem k téme ....
Nehovorím že ťa to vylieči ,
Od Richard Rohr a Joseph Martos
STÁT SE MOUDRÝM MUŽEM
(úvahy o mužské spiritualitě)
Je to veľmi dobrá a poučná kniha na zamyslenie
Píše sa tam konkrétne aké štádiá života chlap prežíva a ako to na neho pôsobí psychicky.
Napr .Chlap bol odjakživa lovec,remeselník,alebo poľnohospodár vytváral alebo inak ppdieľal sa na tvorivom produkte obživy.Dnes chlap sedí za počítačom,riadi firmu od stola,alebo predáva voňavky tak si zarába na obživu .Hoci má hojnosti jeho vnútro duša trápi prázdnota nenaplnenie.....

Tomas12345

Preteba :

Ked Ježiš hovoril o cirkvi myslel tým len jednu cirkev a to Petrovu cirkev (súčasna rímskokatolícka cirkev(. Ježiš dal Petrovi kluce od nebeského královstva.

Mt 16 - 18 :

A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu. Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva: čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.“

Týmito slovami prisľubuje Ježiš Šimonovi najvyšší úrad v Cirkvi. Nové Šimonovo meno bude Skala (po aramejsky Kéfá, po grécky Pétros), Peter. Je to meno úradu, ktorý má Šimon zastávať v budúcej, Kristom založenej Cirkvi. Na tomto Petrovom úrade Ježiš postaví svoju Cirkev akoby na skale. Odovzdanie kľúčov od domu alebo mesta znamenalo odovzdanie moci (právo otvárať a zatvárať, vpúšťať a vylučovať). Najvyššia Petrova moc zahrňuje v sebe moc kľúčov, moc viazať a rozväzovať, čo obrazne označuje skutočnú úplnú a najvyššiu právomoc a autoritu v Cirkvi. Po svojom vzkriesení Kristus svoj prísľub splnil a odovzdal Petrovi najvyšší úrad v Cirkvi (Jn 21, 15–17).

Jn 16: 15 - 17 :

Keď sa najedli, Ježiš sa opýtal Šimona Petra: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma väčšmi ako títo?“ Odpovedal mu: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje baránky. Opýtal sa ho aj druhý raz: „Šimon, syn Jánov, miluješ ma?“ On mu odpovedal: „Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!“ 17 Pýtal sa ho tretí raz: „Šimon, syn Jánov, máš ma rád?“ Petra zarmútilo, že sa ho tretí raz spýtal: „Máš ma rád?“, a povedal mu: „Pane, ty vieš všetko, ty dobre vieš, že ťa mám rád.“ Ježiš mu povedal: „Pas moje ovce!

To čo tvrdíš ty nemá v Biblii nikde žiadne opodstatnenie. Ak áno tak sem daj taký verš.

Preteba

Tomáš,, na tej skale postavím , svoju cirkev" nie katolícku. Cirkev Ježiša Krista sú ľudia, ktorí veria Jeho slovu a nasledujú Ho. Jednotlivci zo všetkých národov, spoločenstiev, cirkví, ktorí svojím životom a činmi zjavujú božiu vôľu a oslavujú Boha, nie človeka. Božie slovo musíme brať ako celok, nie si vytrhávať časti, ktoré sa nám hodia.

Tomas12345

Preteba :

Lenže cirkev odzrkadluje Božie slovo, takže riadiť sa podla cirkvi je v poriadku.

Evanjelium podľa Matúša 16:18
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.