Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

Tomas12345

Meridian :

A ty vieš odkial či ludia ktorí sa stali knazmi pred tým než sa stali knazmi nieco vlastnili alebo nie ?

A clovek nemusí zanechat len nieco čo už má. Može zanechat aj to čo ešte nemá ale mohol by mat. Tak napriklad i clovek bez manželky i ked manželku nemá tak by ju mohol mať ak by si nejaku zacal hladat. On sa ale rozhodne že pre svoju vieru sa manželstva zriekne a preto sa aj v tomto prípade dá hovorit o zanechaní.

Je zaujímave ze tu spomínas reinkarnaciu a hned na to tu vytahujes biblicky vers, takže čomu veríš ? Krestanstvu alebo hinduizmu ?

Tí ktorí sa nevedia zdržať nech do manželstva vstupia, lenze tí ktorí maju velmi silnu vieru si dokážu svoj život nastaviť tak že sú stastný i bez manželstva a ich viera dokáže prebit aj ich vlastné pudy (takýmito bol napríklad apoštol Pavol(. Takýto ludia su v krestanstve na tom najvyššom stupni.

Preteba

Meridianko, peklom nikoho nestraším, neviem, kde si to vzal:) Boh povedal: ...ani svojej slávy nikomu nedám...tak koho máme velebiť? Boha. O je postačujúci a dostatočný pre našu vieru. Nemusíme si pridávať nikoho.
Tomáš, je rozdiel byť nábožný a náboženský. Nábožný človek verí Bohu, že v Ňom je plnosť milosti pre nás a náboženský človek sa riadi učením tej ktorej pozemskej cirkvi. Božie slovo hovorí,, svojím podaním zbavujete božie slovo jeho moci".

Kontr0lor

Tak napríklad mňa napĺňa cestovanie. Lenže som strašne obmedzený pre €. Všetko low cost musím. Takže ak by som mal € bol by som šťastný.

Ak sú peniaze je aj zdravie. Proste čo si budeme klamať, za peniaze sa dajú kúpiť najlepší lekári, najlepšie metódy, operácie lieky.

Kúpil by som si dom, aby som sa mal kde vrátiť, kúpil by som si všetko čo potrebujem a cestoval by som a venoval sa koníčkom.

Takže nechápem ako môže byť človek čo má všetko nešťastný :(

Meridian

Milý Tomáš prosím ťa už netrep to sa nedá čítať.
Keď chces niečo zanechať-najskôr to musíš vlastniť!
Keď nič nemáš karieru,postavenie ,rodinu ,peniaze ženu ako ??????
Ľahko je niekomu ísť do kláštora keď nič nemá .....
Este raz obetovať,zanechať alebo zriecť sa niečoho môžeš až keď to máš napr ako Šimon_Peter ....
O tom že vyvolených xy to je len jedno tvorčie obdobie človeka mimochodom bolo a bude ich viacej boh chce aby ani jedna duša nebola zatratená raz tam prídeme všetci...
Úrovne tam hore sú aj teraz a medzi inkarnáciami aj tak ideš len tam kde vybruje tvoja duša....
Je napísané:lepšie je ak si muž k žene nelíha ale ak to má zabrániť smylstvu nech žijú ako muž a žena.......
Ani sa neunúvaj ma parafrázovať toto je alfou a omegou nebudem ti vysvetlovať.....

Meridianko

Tomas, henta uzivatelka nema katolicku vieru. Nechodi do kostola, neuznava kriz, kostol, svate obrazky, ruzenec, Sv.Otca....A nedaj boh aby si velebil Pannu Mariu. Zato ta dokaze strasit o tom, ako skoncis v pekle a podobne :)

Tomas12345

daniela2 :

Knaz je z nabozenskeho hladiska na vyssom stupienku než milujúci otec alebo matka rodiny. Aj knazi majú svoje sexuálne pudy, no ich viera je tak velmi silná že tieto pudy v prospech nebeského kralovstva dokázali potlačiť.Tým samozrejme nechcem naznačiť že byť v manželstve je hriech, to nie, len jednoducho kto sa dokáže vzdať ženy v prospech nebeského královstva je ešte na vyššom stupni než človek ktorý sa v prospech královstva manželstva zrieknút nedokázal.

V nebi nebudú vsetci rovní, niektorí budu na vyššom stupni než iní, na najvyššom budu tí čo sa pre nebeske kralovstvo dokázali zriecť ženy:

Zjv 14:3-4 Spievali novú pieseň pred trónom, pred štyrmi bytosťami a pred staršími. Ale nikto sa nemohol naučiť tú pieseň, iba stoštyridsaťštyritisíc vykúpených zo zeme.To sú tí, čo sa nepoškvrnili so ženami, lebo sú panici. Tí nasledujú Baránka, kamkoľvek ide. Tí boli vykúpení spomedzi ľudí ako prvotina Bohu a Baránkovi.

Tí čo dokázali kvôli nebeskému kralovstvu obetovat ženy dostanu ovela viac.

Lk 18:28-30 :
Pozri, my sme opustili, čo sme mali, a išli sme za tebou.On im povedal: Amen, hovorím vám: Niet nikoho, kto opustí dom, či ženu, bratov, rodičov alebo deti pre Božie kráľovstvo,aby v tomto čase neprijal mnohonásobne viac a v budúcom veku večný život.

Knazi su stastnejší než ostatní ludia pretože štastie knaza závisí len od jeho viery, takže jeho stastie bude stále. Stastie dnešných ludí záleží od množstva nestálymi vecmi akými sú práca, partnerské vztahy, peniaze, počet kamaratov, oblubenost, krása atd.

Meridian

Boh nám dáva každému skladať puzzle našeho života.
Všetko čo získame postavenie,rodinu,dom ,partnera,peniaze z tohoto všetkého skladáme náš obraz života.
Ty musíš byť ten čo si vyskladá svoje puzzle a keď sa na to pozrie vidí obraz.
Veľakrát porovnávame naše puzzle z ostatnými a naháňame saebo nám niečo chýba do skladačky.
Ty ešte niesi na konci tebe tam chýba celý stred celé to čo sa dâ vnímať len dušou srdcom čo sa dá cítiť boh !!!

Meridian

Odpoveď na tvoju otázku je veľmi jednoduchá ,ale náprava je veľmi zložitý proces hľadania a postupného skladania krok po kroku.
Všetko čo potrebuješ nájdeš vo svojom vnútri!
Všetky nespracované emócie v detstve sa nám ukladajú do podvedomia a vtedy ,keď sme v klude sa začnú vyplavovať von!
Pokiaľ má človek starosti hmotného charakteru naháňa sa pracuje stará sa tak nepociťuje to čo môže cítiť až v pokoji keď je všetko zabezpečené ,zariadené beží.Preto teraz keď už si mal mať teoreticky kľud a tešiť sa z "dostatku"tak všetko na čom naozaj záleží v živote chce vísť na svetlo sveta a nie zostať udusené hlboko v podvedomí.Tvoj môj náš duchovný rast je nad všetky poklady sveta!Lebo na svete niesme preto aby sme sa mali dobre!Môžeme sa mať dobre ale nesmie to závisieť od toho čo je vonku ,ale od tohu čo prežívame vnútri.Šťastie je stav mysle ty sa rozhoduješ či si akebo niesi šťastný.Čiže musíš vysporiadať svoju minulosť a snažiť sa duchovnejšie prežívať súčasnosť pre novú budúcnosť.Možno by ti pomohol niekto kto pracuje z podvedomím robí regresné terapie .

Preteba

Daniela 2, pekne vystihnuté. Áno Boh je všade, kde ho človek hľadá, každý z nás má do srdca vložený základ od Boha, lásku, lebo Boh je láska. Buď ju človek rozvíja, alebo zahrnie napríklad materiálnymi túžbami...podobne autor, má všetko, ale niečo mu chýba. Svoj život staval na nesprávnom základe, preto aj keď získal, po čom túžil, nenašiel v tom radosť. Materiálne veci nás chvíľu potešia, ale nenaplnia. Zmysel aj základ života je láska k Bohu a k blížnemu.
Tomáš, náboženská viera je viera v náboženstvo, nie v Boha.