Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

Tomas12345

Irizet12 :

No práveže nevie sa naisto ako bude ten posmrtný život existovat. Dôležitý je ale fakt že posmrtný život existovať môže a preto som toho názoru že človek by počas svojho pozemského života mal venovať celé svoje úsilie na jeho získanie.

Predsa len človeka viac zamrzí to ak zistí že za svoj odžitý život na Zemi nezískal posmrtný život kvôli zlému správaniu ako to, že sa na Zemi neoddal materialnym hodnotám ktoré mali trvanie len zopár desiatok rokov.

Tomas12345

ahjaj :

A tvoj svokor bol tiež veriaci ? Predsa len veriaci tú smrt lahsie znášaju, i ked tá pochybnost že čo bude po tej smrti tám stále je, i ked menšia , ale predsa.

Ja som ako 12 ročný bol navstivit dedka z otcovej strany, kazdopadne nevyzeral na pohlad az tak zle. Ak by umierajuci vyzeral nejak velmi zle asi by som dieta k nemu nepúšťal, i ked samozrejme ak by si to umierajuci želal aby sa mohol s dietaťom stretnút tak to by som dietatu kontakt povolil.

Jauzneviem

Aliss-ďakujem
Rikinopes-veď počkaj ty pes príde aj na teba!
Katty-ďakujem
Jana lukačova asi skúsim,ale ďakujem
Oxalis -ano
Daniela 2 ty si to zistila jediná
Meridian-ano
Priest-tebe sa to ľahko povie
Preteba-viem že máš pravdu ako jediná

Marosko-n

Chlap bez koníčka nie je chlap ! Keď človeka nasere alebo nudí rodina, žena tak ide Slovák do krčmy alebo za ženami, alebo ten správny má svojho koníčka a realizuje sa ! Odreaguje sa !

ahjaj

pred troma mesiacmi mi umrel svokor. Deň pred smrťou sme pri ňom boli, a povedala som, že tam majú byť aj deti, žiadne také, že k tak chorému ich netreba púšťať.
Mal dobrú náladu, pýtal sa ich, či už začala škola, (predtým ho nič nezaujímalo) a deň pred smrťou sa cítil vyslovene dobre. Mala som pocit, že bol šťastný z toho, že s nami je všetko v poriadku. Na druhý deň zomrel.

Tomas12345

Pikhart :

Naozaj si myslíš že dotycny na smrtelnej posteli bude najstastnejsi na planéte len pre to že vychoval mudrych potomkov ? Ak dotyčný zomrie tak mu môže byť jedno akých bude mať po sebe potomkoch.

Najstastnejsi clovek na planéte môže byť ten ktorému sa podarí za svoj dobre odžitý život získat dobrý posmrtný život, to je niečo na čom skutocne záleží.

Irizet12

Pikhart ty si malé decko ?
To je ako s tým vtipom keď sa pokazí autobus vidič dúma ako to opraviť a ten chlapec vzadu zakričí
Ja viem čo tomu je! No povedz !
Je to pokazene ! kričí chlapec
Ty si tiež objavil ameriku koľko más 20-25 rokov?
Ani 20- ? Tak raď seberovným
Alebo keď budeš mať aspoň 40-dsať a večšie deti
Ahá maximálne malé lebo už teraz by si musel nejaké mať.!Hraj sa pekne z elektronikou a skutočné problémi nechaj dospelým!

Pikhart

Bez dlhych kecov Ti skusim poradit. Za 1) Najdi si nejaku umelecku zalubu. Povedzme, ze Ta bavi napriklad HUDBA... kedze mas cas, co Ti brani v tom, hudbu sam skladat?... kup si Mac a software LogicPro (tak to mam napriklad ja), elektricku gitaru, midi keyboard a tvor, vytvaraj, skladaj, uc sa... plne youtube je roznych tutorialov na vsetko... toto mozes praktizovat nie len na hudbe, ale na akomkolvek inom umeleckom odvetvi
Za 2) Cestuj. Verim, ze si bol na Maledivach v rezorte, v Dubaji a neviem kde este... zober radsej partiu kamosov a chod do Norska na ryby, chod do Afriky na leopardy (nie strielat, pozorovat)... chod do Amazonskeho pralesa spoznavat ako ziju ludozruti... atd... jednoducho ucit sa, vzdelavat sa, spoznavat svet... Ty mas tie najlepsie podmienky na to, aby si sa mohol o tomto svete este vela naucit....
Za 3) ak mas sikovne deti, zdielaj toto s nimi... pokial to nie je pre ne nebezpecne, ber ich so sebou kam sa len da...
Zhrnutie: ked budes stary chory lezat na smrtelnej posteli, budu okolo Teba Tvoji aj vdaka Tebe mudri potomkovia a Ty budes najstastnejsi clovek na planete...

Omen

Nie, nemáš všetko! Nemáš to najdôležitejšie v živote. Nemáš pokoj v duši, nie si spokojný sám so sebou, so svojím životom, aký vedieš, preto si hľadáš a vytváraš prekážky, aby si nebol šťastný.
Šťastie závisí len a len od teba. Tak sa zastav na chvíľu a popremýšľaj, čo blokuje tvoje šťastie, prestaň sa naháňať, obráť svoju pozornosť na iné ciele a vyčkaj. Ono raz priletí a sadne aj na tvoje plece.