Mat vsetko a nebyt stastny

Príspevok v téme: Mat vsetko a nebyt stastny
Jauzneviem

Je tu niekto, kto ma krasnu sikovnu zenu v dlhorocnom manzelstve, fyzicky velmi krasne a mudre inteligentne deti, luxusny velky dom v Bratislave a auta, firmu, ktorej sa az moc dobre dari a napriek tomu nie je stastny? Alebo poznate niekoho takeho?
Chcem sa opytat, ci vie povedat, preco to tak clovek citi?
Jedine co som mal zle bolo detstvo, uplne az hororove, sa cudujem, ze som odtial vysiel zivy. Od 18 sa staram sam o seba, makam neskutocne, manzelku mam taku, ze napriek tomu, ze mame obaja po 40-tke, tak ju oslovuju slecna. Decka sikovne, dobre sa ucia, vyhravaju sutaze. Nic nie je problem kupit, ci ist na dovolenku, len ja neviem preco, ale nedokazem precitit stastie. Akoby som sa toho pocitu bal, neviem sa tesit z malych, ci velkych veci. Vsetko beriem ako nezaujimavu rutinu, akoby som bol robot. Pre vela ludi sme ukazkovi ludia, rodina, zamestnanci ma maju radi, lebo si ich vazim a dobre platim, ale nic ma nenaplna, nech skusam hocico. Cestovanie, sport, kultura, skratka nic. Nemam strach o buducnost, nic take ma netrapi, ze by som sa zozieral, nechapem co mi je. Jedine co mi tak pride je, ze som cital, ze ked mal niekto znicene detstvo (a ja som ho teda mal totalne, ale netrapim sa kvoli tomu, ze by som nad tym denne rozmyslal a zelal si, aby to vtedy bolo ine, skor ma to posunulo k tomu makaniu), tak sa to vraj rovna postraume vojakov po vojne, ale ja nemam depku, ani sa nechcem zabit.
Viete mi toto niekto vysvetlit?

Preteba

Tomáš 12345, píšeš, že sa mýlim, ale napíšeš v čom. Dokážem si priznať chybu, nie som neomylná ako žiadny človek na zemi. Tvoje vysvetlenie biblie je podivuhodné. Neviem, kde si to vzal, ale ja tam čítam niečo iné. Nikde tam nečítam, že Ježiš ustanovil nejaký úrad a ešte mu dal meno. Petra ani žiadneho učeníka ani apoštola nevyvyšoval, práve naopak, povedal, že ten kto chce byť prvý, bude služobníkom. Karhal ich, keď sa dohadovali, kto je väčší.
Petrovi dal najvyššiu moc a právomoc? Žiadny človek nemá moc sám v sebe, ale Boh ukazuje svoju silu a moc skrze človeka. Ježiš Kristus je učiteľ a všetci veriaci bratia a sestry v Kristovi. Sme služobníci Boží, nad nikoho sa nebudeme povyšovať, sme si rovní.

Katty32

Práve preto, aké si mal detstvo by si si mal vážiť, čo máš. Aké máš šťastie že máš všetko čo si vždy v živote chcel, ženu, deti, dobrú prácu, nie si na nikoho odkázaný. Nerozmýšľaj nad minulosťou, lebo tú už nezmeníš, ani za veľa vecí nemôžeš. Váž si čo máš, buď šťastný a užívaj si svoj život.

Tomas12345

Meridianko :

Vysvetlil som jej na biblických veršoch že sa mýli. Pokial má pravdu nech to dokáže na biblických veršoch a nie že zrazu ked nevie argumentovat tak sa vyhovorí z diskusie. Takto seriozna diskusia s niekým neprebieha.

Tomas12345

Preteba :

Zaujímave ako sa zrazu vyhováraš z diskusie. Jednoducho nevies ako dalej argumentovat a tak už nereaguješ. Ja som ty na veršoch z Biblie ukázal že sa mýliš, a ty kebyže si aspon priznáš chybu že si sa v niecom zmýlila (je to také ťažké priznať si chybu ? ). Ak sa ja mýlim tak mi to dokáž na nejakom biblickom verše. Nereagovat, vyhovorit sa a odíst dokáže každý.

Jana Lukacova

Jauzneviem:

Nemusíte mať depku či rozmýšľať o samovražde, to však neznamená, že nemôžete mať problém, ktorý Vás trápi (a ak si na neho neposvietite tak sa napr. depresia či úzkosť môže neskôr ozvať). Prežívanie „ako by som bol robot“ vychádza z toho, čím ste si prešiel v minulosti a smútku, bolesti či strachu, ktorý ste vtedy vytesnil z vedomia.

Ak túžite cítiť šťastie (radosť), naplnenie v živote potrebujete si precítiť aj trápenie, ktoré vo Vašom vnútri „zapadlo prachom“ - tým, že ste sa snažil ako mladý prežiť a začal makať pozornosť ste sústreďoval iným smerom. Vaše potlačené nepríjemné emócie Vám následne blokujú plné prežívanie aj tých príjemných.

PS: Vnútorný pokoj a radosť zo života nie sú priamo úmerné objemu hmotných statkov ;).

Priest

Preteba
úplny súhlas. Je to akoby neúplna citácia zákona
ak sa neuvedie ako celok a je úrivok vytŕhaný s kontextu.
A potom si vytiahnem len to čo mi vyhovuje alebo môže byť zle pochopené resp. účelové.

Preteba

Meridianko, len pre informáciu, v biblii sa mi neprieči jediný výraz, nič nevyhadzujem, neviem, kde si to vzal. Božie slovo by sme mali brať ako celok, už som to písala. Buď pokojný:)

Preteba

Daniela2, viera je v každom človeku, je ale na jednotlivcovi, čomu a komu verí. Viera je vedomé a slobodné rozhodnutie, ktoré sa nemusí zakladať na pocitoch.