Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Samovrazda rodica

Príspevok v téme: Samovrazda rodica
Precoooo

Poculi ste niekedy o pripade kde rodic spachal samovrazdu, lebo dieta sa osamostatnilo? Nie v zmysle opustilo rodicov, ktori medzi sebou mimochodom mali pekny vztah, ale vysostne preto, ze si dospele(!) 30r dieta dovolilo ist zarobit do zahranicia a planovat stavbu domu 10 km od rodicov. Poculi ste uz nieco take? Je to pribeh z mojho okolia a ten clovek teraz sam chce spachat samovrazdu, uplne mu a jeho zene vlastny rodic znicil zivot. Az je mi z toho zle. Chcel by som im pomoct a neviem ako. Psycholog, psychiater?

Aliss

Ak je to len domienka, nemozno na nej vsetko stavat. Akoze, namyslame si, ze sa nam otec zabil lebo sme 10 km od neho chceli stavat dom, je naozaj zvlastne. Nech s tym prestanu! Netvrdim, ze to nemohol byt skutocny dovod, avsak ak to nemaju potvrdene, dovodov mohlo byt xxxxxx. Ak otec reagoval pri zmienke o stahovani uzkostlivo, mohol trpiet celou radou roznych psychickych ochoreni, ktore sa takto prejavovali. Bez domazov zvalovat na seba vinu za konanie niekoho ineho??? Podpor ich, aby s tym prestali. Na 100% im to povie aj psycholog, dam ruku do ohna za to. Urcite treba vyhladat odbornu pomoc. Vsetci by mali ist k dobremu psychologovi/terapeutovi. Je tu dalsie volanie o pomoc, zo strany syna pozostaleho. Tak to rieste. Nie o tyzden, ale uz zajtra. Vlastne hned mozete. Dnes uz viete psychologa najst aj na internete. Budte jeden druhemu oporou a najma, nepodporujte tohto cloveka v domienke, ze ide o jeho chybu a nevytvarajte si domienky, preco to dotycny pan urobil....

Precoooo

Aliss mas pravdu, su to iba domienky, lebo list nezanechal. Boli tam aj ine problemy, ale viem, ze vzdy ked sa doma zmienili o zahranici ci stavbe, tak reakcia nebola mila a ustretova ako v inych rodinach. Prosto my sa uz nedozvieme pravdu, ale to ze sa syn chce zabit, zostava stale realitou. Lebo namiesto toho, aby bol otec na neho hrdy co dokazal a kam sa dostal, tak... Na jeho mieste by som tiez pomyslal na samovrazdu, citil by som obrovske sklamanie. Aka je sanca, ze toto niekto vyvedie svoju dietatu? A co mali robit predtym? Zavolat psychologa domov? Ked sa nikdy takym niecim nevyhrazal? Dolezite je, aby k tomu psychologovi isiel/isli teraz, aby sa nestala dalsia tragedia, ako pise Omen.

Aliss

Mna by zaujimalo, ci ten rodic zanechal nejaky list na rozlucku, kde napisal dovod svojho konania, alebo toto, co tvrdis, je len domienka, ze preco sa asi zabil....Je v tom totiz rozdiel. Namyslat si, ze vies, preco niekto ukoncil svoj zivot, je smiesne...Ale ak to mas ako zarucenu informaciu, potom mam k tomu jedine - tento samovrah urcite vela raz daval najavo, ze nieco s nim nie je v poriadku. Vysielal tzv.signal, ze sa nieco s nim deje. Vela ludi to berie na lahku vahu, pripisuje to povahe cloveka. A to je ta chyba. Poznala som pani, co mala velmi tazky zivot, fyzicky aj psychicky ju tyral muz. Casto chodila po dvore a vykrikovala, ze sa zabije. Susedom to prislo vtipne, prislo im to ako "somranie" si s metlou v ruke. Az to pani naozaj urobila, susedom doplo, ze mohli zasiahnut, mohli nieco urobit, kym sa este dalo. Potom ju kazdy lutoval. Ale po smrti uz lutost nema zmysel :) Clovek, ktoreho opisujes, sa pravdepodobne velmi upol na svoje dieta. Z nejakeho dovodu to nezvladal. Bol to prosto chudak, ktory si sam nedokazal pomoct a rodina to zjavne nevidela alebo nechcela vidiet. Samozrejme, ze potomok nenesie absolutne ziadnu vinu za rozhodnutie dospeleho cloveka, avsak ak ich to skrie, zjavne k tomu maju dovod....ten vsak vedia len oni...Mali by si uvedomit, ze za rozhodnutie samovraha nenesu ziadnu vinu a ani zodpovednost. A ze samovrah mal zjavne viac psychickych problemov ako len problem "dieta sa stahuje".

wtf

Mna by zaujimalo, co by bolo keby toto robil kazdy rodic svojmu decku. Dvaja sa spoznaju, nie su z rovnakeho mesta, ale kazdeho chcu mat rodicia doma. To sa budu navstevovat cely zivot a decko si podavat? Preco ma ist jeden byvat k druheho rodicom, kazdy ma svojich, ci? Pekna sebeckost.

Precoooo

Tomas, stavat do 10 km od domu je podla teba daleko? Aj keby stavali na opacnom konci sveta, oni maju pravo na vlastny zivot. Deti nie su majetok rodicov aby im rozkazovali kde a ako maju zit! Toto co propagujes nie su normalne a zdrave rodinne vazby, to je chorobna naviazanost. Maju este druheho syna, ktory byva kilometer od nich a ten ma deti, takze boli tam uz aj vnucata, cize ani to nestacilo? Len aby sa tebe s tvojim pristupom nestalo, ze sa ti dieta zabije, ked ho budes takto psychicky vydierat, bozechran.

wtf

Tomas aj ty sa zabijes ked tvoja dcera pojde studovat do zahranicia, alebo ked si tvoj syn najde frajerku trebars v CR? Si normalny? Ti ludia ocividne dost dlho cakali, bezne sa decka osamostatnuju v 19 pripadne v 26 ak chodia na VS a nie po 30! To uz mali mat vlastnu rodinu a nie teprv chodit na zarobky jak nejaki zobraci, to malo byt davno za nimi! A mladi maju byvat spolu, nie drepiet rodicom pri zadku cely zivot a byt ich poskokmi a otrokmi, co je to za divny nazor?

Tomas12345

Na jednej strane nie je normalne aby rodič z trucu sa pokúšal zabit. Na druhej strane ale nie je ani normálne to aby syn nevedel rodičom v tejto veci vyhovieť, ked si to velmi želali, a záležalo im na tom. Pokial su rodicia normálni, pričom si velmi zelaju to aby s nimi ich syn býval, alebo býval aspon niekde velmi blízko vedla nich, tak je povinnost syna svojim rodicom vyhoviet.

Jeho rodičia mu dali život, aj im vdačí za svoj život, vychovali ho a nedali ho niekam do ústavu a toto je jeho odplata za to všetko ? Zdrhnut niekam do zahraničia aj ked je to výrazne proti vôli rodičom ? Rodičom by mal byť vdacny po celý svoj život a nie sa takto k nim správať.

tasty

chorobná pripútanosť k dieťatu sa to volá,

no ako to riešiť, uf, myslím, že je to náročná situácia a vážny problém

cez psychiatra, psychologa, neviem kto by tu pomohol lepšie

Omen

Precoooo, rado sa stalo. Vnímaš to správne, tú terapiu potrebuje celá rodina!
Inak dve veci ma prekvapili: dôvod samovraždy a to, že to bol otec. S niečim takým sa sa ešte nestretla. Poznám však rodiny, kde to neskončí len pri jednom, ak sa to nezastaví. Hovorí sa tomu prekliatie rodu.
Prajem ti, aby si dokázal presvedčiť zúčastnených na terapiu, aby sa podarila a uzdravila vzťahy v rodine. Tebe všetko dobré! : )