Samovrazda rodica

Príspevok v téme: Samovrazda rodica
Precoooo

Poculi ste niekedy o pripade kde rodic spachal samovrazdu, lebo dieta sa osamostatnilo? Nie v zmysle opustilo rodicov, ktori medzi sebou mimochodom mali pekny vztah, ale vysostne preto, ze si dospele(!) 30r dieta dovolilo ist zarobit do zahranicia a planovat stavbu domu 10 km od rodicov. Poculi ste uz nieco take? Je to pribeh z mojho okolia a ten clovek teraz sam chce spachat samovrazdu, uplne mu a jeho zene vlastny rodic znicil zivot. Az je mi z toho zle. Chcel by som im pomoct a neviem ako. Psycholog, psychiater?

wtf

Stahovat sa a ako kocka mlade prenasat svoje deti rok co rok, aby sa ulahodilo inym, ty si uz nacisto mimo, nemam ti viac co povedat.

wtf

Este maly dodatok, k tvojej stredovekej predstave, ze zena ma prist byvat k muzovym rodicom, nech sa paci, odporucam na navstevu modrykonik.sk tych nespocetne vela x tem o kraaasnom spolnazivani pod jednou strechou takychto rodiniek, same zvady a hnusne intrigy, ukazkove manzelstva a vztahy! Zaujimave, ze chlap ma velky problem, ked ma prist byvat k svokrovcom, zaujimave... Nemam slov

Tomas12345

wtf :

(Prepac, ale toto uz je cez a mimo mojho chapania a asi aj vacsiny ludi. Opakujem, aj partner/ka ma obvykle rodicov a tych ma co, opustit? Ked budu chciet obe rodiny decka u seba, tak im budu rozbijat donekonecna vztahy? Pre mna je toto chore, dalej nekomentujem uz )

Ak by takáto situácia nastala ( čo ale skôr výnimka než pravidlo ) tak by to bolo na dohode oboch rodín. Tak ako napríklad dneska zvykne byť dieta v striedavej starostlivosti, napríklad jeden týžden u mamy a druhý týžden u otca tak podobne by to mohlo byť aj v tomto prípade. Napriklad jeden rok by boli u rodicov ženícha, a jeden rok u rodičov nevesty a takto by sa to neustále striedalo.

wtf

Prepac, ale toto uz je cez a mimo mojho chapania a asi aj vacsiny ludi. Opakujem, aj partner/ka ma obvykle rodicov a tych ma co, opustit? Ked budu chciet obe rodiny decka u seba, tak im budu rozbijat donekonecna vztahy? Pre mna je toto chore, dalej nekomentujem uz

Tomas12345

wtf :

( na ukor ich financnej, pracovnej ci rodinnej situacie,)

Vsak hovorím že ak nejaký rodič chce aby s nimi syn býval pod jednou strechou, tak sa bude musiet postarať i po financnej stránke aby jeho syn s ním pod jeho strechou nehladoval.

S tými pracovnými pozíciami by som to nevidel nejako zle. Dotycny syn totiž ak býva u rodicov nemusí platiť za bývanie, a často krát zanho rodicia platia i energie. Syn sa preto nebude musiet ani zadlzovat a splácať hypotéku. Pre toto stačí synovi i hocijaké priemerná práca, a kludne z toho normálne vyžije.

(na ukor toho, ze sa im rozpadne vztah, )

Ak sú dvaja ludia navzajom zamilovaní a jeho rodičia su normálni, tak sa určite nebude žena s mužom rozchádzat len preto že nemôžu bývat sami pod jednou strechou. Jeho frajerka predsa môže bývať u jeho rodičov, alebo po dohode velmi blízko nich.

Ale keby aj, čo tam po vztahu. Uvedom si jednu vec, kebyže nie je rodičov tak by dotycny syn ani na svete neexistoval. Môže byť preto vôbec rád že si jeho rodičia dali tú namahu a že ho mama porodila a potom ho i vychovali. )

Tomas12345

Precoooo :

(Tomas, stavat do 10 km od domu je podla teba daleko? )

Aj mne sa tých 10 kilometrov zdá docela daleko. Ako blízka vzdialenost sa mi zdá byť vzdialenost do 1,5 kilometra. Kazdy rodic si ale inak definuje co je daleko a co nie.

( Aj keby stavali na opacnom konci sveta, oni maju pravo na vlastny zivot. )

Právo na to majú, zákon tým neporušujú. Rovnako by zákon neporušili rodicia ktorí by dali svoje dieta do ústavu, alebo by si matka povedala že ona nechce trpiet pri pôrode a išla by na potrat. Nestalo sa však tak, a rodicia si dali tú námahu, ked matka dieta porodila a spolu s otcom dieta vychovali a vytrpeli si prenho mnozstvo útrap. To že nejaké dieta bude bývať blízko svojich rodicov, alebo žiť s nimi pod jednou strechou (ak su rodicia inak normálni) je velmi malá dan a satisfakcia ktorú diáeta svojim rodičom dá za to, čo vsetko prenho urobili.

( Deti nie su majetok rodicov aby im rozkazovali kde a ako maju zit! Toto co propagujes nie su normalne a zdrave rodinne vazby, to je chorobna naviazanost. Maju este druheho syna, ktory byva kilometer od nich a ten ma deti, takze boli tam uz aj vnucata, cize ani to nestacilo? Len aby sa tebe s tvojim pristupom nestalo, ze sa ti dieta zabije, ked ho budes takto psychicky vydierat, bozechran. )

Do niektorých vecí by rodič svojmu dietatu nemal hovorit, čo sa ale bývania týka tam by malo dieta mať nejaku uctu k rodicom a zavdacit sa im za to čo prenho rodicia spravili a vyhoviet im v tomto.

Pokial má dieta aspon málo cti k rodicom, tak sa ho nebude musieť dva krát prosiť aby s nimi zostalo v jednej domácnosti.

wtf

Pozri, tu nie sme v Turecku a ja nevidim dovod, aby deti byvali so svojim zdravymi rodicmi. Nikde nepisem, ze je spravne sa na rodicov vykaslat, nepomahat im, nenavstevovat, pripadne ich suchnut do domova, ked budu stari, to nie! A hlavne ked su chori, treba sa postarat, ale aby rodicia rozkazovali mladym, kde zit a ako zit, na ukor ich financnej, pracovnej ci rodinnej situacie, na ukor toho, ze sa im rozpadne vztah, to uz je hodne cez ciaru a osobne sa necudujem, ze deti s takymi rodicmi prerusia kontakt a na just odidu na opacny koniec sveta. Tu sa pise o jednom rodicovi, nie dvoch a pise sa aj to, ze druhy surodenec byval blizko, takze cele zle. Nikto nikoho neopustil, nikto sa na nikoho nevykaslal. Podla mna dovod bude inde.

Tomas12345

wtf :

(Tomas aj ty sa zabijes ked tvoja dcera pojde studovat do zahranicia, alebo ked si tvoj syn najde frajerku trebars v CR? Si normalny? )

Ja som nikde nenapísal že to bol zo strany rodicov v poriadku že sa kvôli tomu pokúšali zabiť. Takže neklam a ešte raz si prečítaj čo som napísal.

(Ti ludia ocividne dost dlho cakali, bezne sa decka osamostatnuju v 19 pripadne v 26 ak chodia na VS a nie po 30! To uz mali mat vlastnu rodinu a nie teprv chodit na zarobky jak nejaki zobraci, to malo byt davno za nimi! )

Vsak pokial s tým rodičia súhlasia nech sa osamostatnia. Ak s tým rodicia nesúhlasia tak existuje niekolko možností :

1) Osamostatnia sa, ale budu bývať velmi blízko svojich rodicov. Rodicia si urcia ako daleko majú od nich bývať.

2) Budú bývať u jeho rodičov, pričom rodičia vytvoria vhodné podmienky po finančnej stránke i priestorovej stránke (dostatok miesta, oddelené izby atd) aby mohol partnersky pár u nich bývať. Takto to napríklad v tureckých rodinách bežne funguje, že synovia bývaju aj s manzelkami u svojich rodicov, ktorí im zabezpecia toto bývanie.

(A mladi maju byvat spolu, nie drepiet rodicom pri zadku cely zivot a byt ich poskokmi a otrokmi, co je to za divny nazor? )

Pokial nie su rodicia nejak vážne psychicky chorí a nejak nebezpečný a agresívny tak by mali v tomto rodičom vyhovieť. Uvedom si že bez rodicov by na tomto svete ani neboli. Mali by byť preto svojim rodicom vdacny, a bývat s nimi pod jednou strechou a starať sa o nich je to najmenej ako sa im môžu odvdacit za to vsetko co im dali.