Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Pascala

jeeej, ahoj Lucinda :) dik ze si prisla a povedala nam, co mas nove. Ja mam plno pocitov rovnakych ako ty..Ti znami su len znami a uz aj neznami, nie sme v kontakte. (neboli to vztahy, dokonca ani spoznavanie, to boli typy, co hladaju len baby na sex, je im jedno, maju manualnu pracu, kde trcia plno hodin, potom alkohol a to je vsetko, do toho by sa im hodila znamost na sex, nezavazna, dokonca bez randenia..) S ex podobne pocity ako ty, niekedy mi je fajn, neviem o nom, nepride mi na um, niekedy sa mi tam zazerie a premyslam o nom, niekedy mi dokonca chyba. I ked racionalne mi nema co chybat, on nie je idealny partner na vztah pre ziadnu kocku. Lucinda ten tvoj manipulator tiez nie, takze tej mladej sa este neotvorili oci, zbytocne s nim straca cas.
Bola som teraz na kave s jednym typkom, bolo perfektne, vela sme sa nasmiali. Potom ked sme sa lucili, tak ja som navrhla, on sa moc nemal..ze skocme aj zajtra na kavu, on ze chces? dobre, tak sme isli aj druhy den, co bola chyba. Ten prvy den som bola z neho nadsena, mala som perfektnu naladu, energia sa mi zdvihla o 100%. Tesila som sa, ze druhy den to bude to iste. No ten clovek sa uz vobec nesnazil, posobil tak letargicky, uz sme sa zasmiali len kde tu, aj som sa ho pytala, co mu je, ci je vycerpany, on ze nie. Takze zo mna vyprchalo to nadsenie z prveho dna, uz som zase tam, kde som bola. Je to skoda, ale aspon viem, ze ten prvy den sa extremne snazil, ale asi to nie je jeho prava tvar a pacil sa mi vlastne taky "herec." Tiez ma napadlo, ze dalsi manipulator. Nepacili sa mi ani niektore jeho reakcie, pripadal mi, akoby necitil emocie, akoby nic necitil. Niekedy ma aj napadlo, ci mu nie je zle, ci sa neciti na dne. Takze takato dalsia skusenost, tipujem to zase na manipulatora.
ahoj ahjaj :), pekne si to napisala Lucinde..inak obdivujem ta za tvoju vytrvalost a ano, s tym sportom mas pravdu.
Zatial aspon takto trochu. Moc Vas pozdravujem, prispevky som precitala niekolkokrat, este napisem. Drzte sa!

romanticka25

Ahoj ahjaj,
dakujem moc za povzbudzujucu odpoved. Ano, mas pravdu, nie sme ani na dochodku, nemame nejake vazne zdravotne problémy a co naviac, vela ludi si o mne mysli aky uzasny zivot mam, pritom to tak vobec nie je. Ja si myslim skor, ze je to vsetko psychickeho razu a neviem si s tym pomoct, skusala som vsetko. Vyskúšam aj tie tabletky, dakujem za odporucanie. Pohyb som kedy skusala tiež, ale nejak moc mi nepomohol, mozno na 5 minut, ale potom znovu to iste. A ako daleko dochadzas do prace? Dochadzas spojmi? Mna praveze toto odradza pri hladani novej prace, lebo ked pozeram, tak vsetko je mimo mojho mesta a vzdy skoro podobny plat ako tam kde som plus tam by som aj precestovala,preto trpim tam kde som. Nechcem sa hrat na obeť ani na nejake chudiatko, ja len neviem co so sebou. Druhi by si taky zivot vazili, bojovali a ja neviem preco som taka prepnuta. Slniecko mi cez leto veľmi pomahalo, ale ked pride zima, bojim sa co nastane. Ak by som mala s kym, hned by som isla niekde do zahranicia kde je teplo, aj keby je to pracovne, ale mna toto prostredie cele ubija. Mozno si to nahovaram, sama neviem uz kto som. Co sa tyka toho ex, strieda sa to, teraz som velmi spokojna a vyrovnana, no vacsinou si hlava a telo robi so mnou co chce. Viem, ze veľakrát si tieto zle stavy privolavam sama, ale ono tie myslienky niekedy nejdu utlmit. Najhorsie su rana kedy musim vstat, pritom obdivujem ludi co vstavaju ovela skor a vyzeraju super, ziaria a vedia zit aj po celý den. Ja ked vstavam do prace, pridem a akoby som len taka mrtvola, ale to bude tym, ze nemam nejake povinnosti do ktorych som nutena. Kazdy si povie sveta zit, ale nie je to tak. Vsetko je to v hlave.

romcok

Nemusi ju to zaujimat to je fakt, len vy zeny to tak tazsie nesiete, nad niektorymi vecami premyslate viac ako je treba.

ahjajjaj

Milá Lucinda, som veľmi rada, že si sa ozvala. O ex a o jeho priateľku sa nezaujímaj, nebol do Teba zamilovaný, Ty si to cítila, preto si sa s ním aj rozišla a urobila si správne.
Čo s ním bude ďalej, to Ťa fakt nemusí zaujímať. Možno by stálo za to vyskúšať si tabletky Stressfix, sú voľnopredajné - na prírodnej báze, nie sú návykové. Potom by si nám mohla podať referenciu. Inak solárium, slniečko.
Čo sa týka vzťahu s tým chlapom, buď sa naučíš vážiť si ho a on Teba, alebo sa ním nezahadzuj.
Ale je to Tvoj život, Tvoj výber. Popri práci, ktorú máš, by si mohla skúsiť hľadať aj inú, na profesii, na jooble.com a neviem, kde všade ešte.
Ja mám teraz o čosi viac než polovičný úväzok vo vzdialenejšej obci, kde budem mať asi o 300 eúr nižší príjem ako na predošlom. Pracovať mám 3 dni do týždňa, v profesii, ktorú som vyštudovala.
Môj zdravotný stav sa nezlepšuje a ani nezhoršuje. Len akurát tá únava a minimálna fyzická námaha oslabuje svaly a už si to v každodennom živote uvedomujem....
Včera som si bola asi 20 minút zaplávať, aby som sa ako tak dostala do formy, dnes som bola z toho neskutočne unavená. Aj tak ma to urobilo na chvíľku šťastnou. Pokúsila som sa pokosiť kosačkou trávu, ale dlho som nevládala. Tak či tak si budem musieť vymyslieť nejakú pohybovú aktivitu na tie dni, keď nebudem pracovať, lebo to pôjde s tou mojou fyzickou stránkou dolu vodou.
Baby, vy ste mladšie odo mňa, a ani invalidi nie ste, skúste si pridať do života trochu viac pohybu.
Bozkávam Vás obe.

romanticka25

Ahojte moje zlateee, ahjaj a herb. Uuuplne nahodne som si dnes spomenula na tuto skupinu. Och, ako dlho je to co som ju zalozila a mam pocit, ze sa odvtedy nic nezmenilo a vsetko je len horsie.
Co sa tyka mna, stale som rovnaka, roztrasena, stresujuca, proste zo vsetkeho strach, ale aj nechut zo života, no co pocuvam okolie, vela ludi je teraz takych co ich nic nebavi, no neutesuje ma to. Vacsina je aspon sebavedomych, ale ja som taka cela cudna, ze to neviem ani opisat. Praca stale ta ista, no je mi tam tiez zle, nakolko sme tam len tri a obe baby sa proti mne spolcili a chcu ma odtial dostat preč, je to peklo a velmi je to tam zle, dovolim si povedat, ze niekedy az sikana a najvacsia ironia toho vsetkeho je, ze obe su odo mna o 10 rokov mladsie. Neviem co robit, najst si nieco ine, nemam ani chut a neviem ani co, este aj takato doba, takze sucitim s tebou ahjaj, ale ty aspon mozes robit co ta aspon ako tak bavi. A ako si teraz na tom po zdravotnej stranke? Umoznuje ti normalne pracovat? Co sa tyka kamosiek, takmer vobec som sa teraz so ziadnou nestretavala, skor s rodinou som travila cas aj na dovolenke a doma zase velke depresie, aj ked neplacem, ale citim sa velmi zle. Nedavno som bola aj u psychiatricky, predpisala mi tabletky, no po jednej mi zostalo tak zle, ze som dva dni skoncila v posteli s totalnymi bolestami, spotena a na zvracanie, nemohla som ist ani do prace, tak som si povedala, ze nikdy viac a skusat nejake s takymito následkami uz proste nechcem. Neviem ci pomoct. Mam to v hlave prepnute uplne. Sem tam som sa stretla s tym muzom co som ho spoznala asi pred rokom cez net, nejako som si zvykla nanho, ale aj ked som s nim, som nestastna, lebo sa absolutne k sebe nehodime, uz som mu povedala stokrat stop, ale on ma vzdy prehovori, tak z nudze cnost s nim idem lebo aj tak nemam s kym a potom si nadavam, ze zas som isla, lebo je to s nim zle a nic k nemu necitim. Dalsia vec, kvoli comu vlastne bola zalozena aj tato tema, je to uz vyse roka co sme sa rosili s tym manipulatorom, co som mu vyplakavala, odvtedy som o nom nevedela nic, jedenkrat som ho nahodne stretla, ale na sekundu a hned som uhla pohladom, to bolo vsetko. Mala som dni kedy mi uz spomienka nanho nic nerobila, potom zas dni kedy mi bolo zle ako predtym a je to tak doteraz. Najhorsie mi je v poslednej dobe kedy som sa dozvedela, ze si nasiel asi o 14 rokov mladsiu babu od neho s ktorou bol uz vtedy ked som ja za nim doliezala. Pamatam si ako mi o nej hovoril a ze s nou nic nema a teraz vlastne rok su spolu. Úplne ma to zobralo, to som ju ani nevidela, ale pocula som aj to, vraj on je v tom vztahu skor podriadeny, ze ju poslucha. Doslo mi to strasne luto a smutno, lebo som vedela, ze sa to tak stane. Muzi chcu sebavedome drsne zeny a nie ufnukane trosky ako som ja. Totalne som na nic, aj ked navonok sa snažím bojovat, ale fakt nevladzem. Vzdy pridu dni kedy si hovorim, ze kiezby som nezila, co je hrozne, lebo mam rodinu, ktora ma miluje a ja taketo myslienky. Je to take prezivanie, ale neviem si to v hlave vobec prepnut. Zacala som viac pit, ale uz ani to mi moc nechuti, sem tam si dam vino co ma otupi, uvolni a idem spat. Teraz cez leto som bola ako tak na tom o trosicku lepsie, ale ako ide zima, to je moj koniec. Praca, vztahy, priatelstva, psychicky stav, uplne des. Pritom viem, ze vsetci maju horsie osudy, ale ja sa neviem zmenit. Uz som vyskusala snad asi vsetko.
Ahjaj aj ty si mi dala vzdy tolko sily a povzbudenia, pritom pri tvojom opise co sa tyka zdravia si to davala ako pani. Odkial beries tolko energie? Ale je to asi aj v cloveku, v osobnosti aku ma,ja neviem.
Herb a ty co sa tyka toho tvojho ex, trapis sa este stale prenho a mala si nejake nove znamosti ci to bolo vsetko len na baze spoznania? Ja ked aj vidim ako sa vsetci okolo klamu, podvadzaju, vymienaju, nemam uz ani nadej ani chut niekoho noveho spoznat a vsetko od zaciatku. Totalne to zo mna vyprchalo, samej sa mi nechce byt, ale hladat a zit v klamstve alebo obavach tiez nie. A vlastne ani nemam kde spoznat. Niekedy som rezignovala, ze uz koncim, nechcem nikoho, potom zufalstvo, ze pozrem pár chlapov na nete a vzapati to hned zavriem. Potom mi je zle a spomeniem si na hentoho manipulatora ako so mnou vydzubal a je s mladuckou pipenkou. Neviem ako dalej. Prepacte, ze som si tu zas asi len vyliala srdce.

Pascala

ahjaj, prave nieco pozeram a spomenula som si na teba, ze co zdravie, je to lepsie? pozeram take video, Ludmila Eleková - Co vám lékaři neřeknou (2) (ÚMKP 25.4.2017) a som v 33 minute a tam ona hovori akoby "o tebe"..

Pascala

jeeej ahoj ahjaj aj Lucinda, tesim sa, ze Vas tu vidim, aj ked zatial len ahjaj ale aj znamu temu :)
ahjaj, ako sa teda este inak mas? rodina a ina zvěřena poslucha? ta kniha teda bola dobra, aj ti nieco dala? ak dobre rozumiem, ta zena nepravom obvinila svojho manzela, to musi byt hrozne, ale urcite sa to deje, aj obvinia z nasilnictva a pod.
ja nemam nejake specialne novinky, zial, ani som sa nikam neposunula.. :( som na home office, odpisala som na zopar inzeratov, kde som myslela, ze mi urcite odpisu a nic. takze po starom, niekedy mam toho vela, uz chapem ten stres a nervozitu u druhych..nic ma specialne nebavi, ani kamaratky az tak nemam, niektore su v zahranici, tie co su tu, tak take povahy..samu ma chodit von az tak nebavi, este k vode ano. o tom typkovi neviem nic, nemam odkial..par novych som spoznala za tieto dva divne covidove roky, ale nestoja za rec...este aj moje sikovne a krasne kamaratky maju bud divnych za frajerov alebo nikoho alebo striedaju tych divnych.
takze tolko strucne, keby som aspon na sebe nejako pracovala, sportovala, bolo by fajn.
budem sa tesit na vase střipky zo zivota.

ahjajjaj

Ahojte dievčatá!

Ako sa máte? Sľúbila som, že sa ozvem, keď si prečítam tú knihu Obvinenie, ktoré som spomínala herb. Je to nesmierne poučné aj ohľadne medziľudských vzťahov. Žena, ktorá krátky čas predtým ležala po intímnych chvíľach manželovi v náručí, ho spoza chrbát ohlási úradom, že zneužíva svoje 4 a 8 ročné dcéry. Je to na základe skutočnej udalosti. Tak, keď také niečo dokáže kedysi blízky človek, tak je zbytočné tu hovoriť o uzavretých manipulátorov, ktorí nevedia ľúbiť, iba využiť náklonnosť, ktorú k nemu osoba iného pohlavia prežíva.

So mnou sa situácia znova trochu komplikuje, a to na trhu práce. Uvidím, čo a ako bude, prácu mám istú iba teraz do konca augusta.
Ale príliš sa nad tým zas netrápim.
Vy ste na tom ako s prácou, ako s voľným časom a ako s partnerskými vzťahmi?