Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

naivny

Ja som nemal zatiaľ vzťah, ale keby som ho mal, bral by som priateľku ako relax a nie ako zmysel života. Zmyslom života pre chlapa je práca, pre ženu nech je bábätko a dieťa, to pochopím. Ale nie ja, že po cely čas mam mat na rozume, že jej mam zavolať, aby sa neurazila, aby ma nepodozrievala, že som s inou pričom pracujem a mam toho fakt veľa. A to by som robil aj pre ňu, pre nás oboch, aby som všetko zabezpečil. Keď sa jej nevenujem dosť podľa nej, je zle. Keby som sa venoval jej, nestíham urobiť všetko, čo treba na zabezpecenie a aj vtedy je zle. Aj ja by som mal z toho nervy, ako to zvládať a ze na mňa tlači. A pritom by mi na nej záležalo..
V com by som bol iný ako Lúcinda priateľ? Zvyknem som rátala a nadávať, keď sa niečo nedarí, ale nie vulgárne. Chodil by som s nou občas na výlety. Oženil by som sa. Nejde o papier, ale nech si nemyslí, že ju nemám rád. Inak by som bol asi rovnaký. A tiež by som vedel najviac rozprávať o práci.

Lila19

Súhlasím s názorom od " naivný". Toho by som sa držala, nakoľko mám podobného partnera svojom treba si uvedomiť samého seba naučiť sa žiť sám so sebou a hlavne prijať povahu svojej polovičky v tých zásadných bodoch ako romantik či ťažký realista proste chlap ktorý moc nemusí city. Ale ak takémuto chlapovi dáš dýchať a necháš mu ten jeho priestor a ukážeš mu, že máš svoje dni vyplnené i bez neho a si s ním nie preto, že ho potrebuješ aby ti ten čas vypĺňal on, ale preto že ho jednoducho miluješ za konkrétne vlastnosti( ak ich nájdeš) , dáš mu tým pocit že nie si s ním zo závislosti. Pokiaľ bude vidieť nezávislú a sebavedomu ženu, čo si našla svoj vlastný život, mala by zmena nasrať nenásilne a prirodzene. Ak však si typ na romantické prejavy objimacky a hladkacky vo veľkom množstve, tak ti poviem že radšej zabudni, budeš mu to vyčítať a bude to kolotoč. Ono musíš poznať seba a svoje potreby a ptm ich porovnať či zapadajú k sebe s tými partnerovymi a ak nie nájsť spoločné kompromisy a spýtať sa samej seba či ti to tak bude stačiť. Ak mu dáš dýchať bude mať snahu pracovať na kompromisoch, no ty musíš byť tá silnejšia čo dáva ultimáta. Takze to zhrniem, začni pracovať sama do sebou akoby neexistovali a máš ho iba na občasné pobavenie po večeroch. Nešiel to. Proste sa s ním stretneš raz za deň ak nemá čas necháš ho a dohodnete si spolocnu večeru doma a spanie a cez deň každý to čo potrebuje. Taký model manželstva. Chlap či má toho veľa, posledné či potrebuje je závislá a nesamiaratna žena. Nebude si ťa vážiť.

Alibms

Pre Lucinda000
Ten tvoj je dokonalý manipulator s hrošou kožou. Ten pravý pride v ten správny čas, To čo si popisala vo svojom prispevku len ukazuje, že si ťa neváži. Si pre neho jednou z mnohych. A vzdy bude tvrdiť, ze to ty si za všetko zodpovedna, je to clovek, ktory si nikdy chybu neprizna. Ty nepotrebujes niekoho, kto bude neustale podkopavať tvoje sebavedomie. Nepoznám ťa, ale myslim si, že máš na viac a raz a navždy vzťah s nim ukonci a nepros ho o ďalsie šance.

simcika

ahoj neboj sa nieje hanba navstivit odbornu pomoc robi to viac ludi nez si myslime skus to najprv riesit inak sport napriklad box ziverata priroda plavanie kamaratky a bude lepsie uvidis

preLucinda000

herb, diki za feedback. Ani pre mna to nie je zivotne kredo ;o) No ked sa pozriem v zivote spat, tak mi to proste sedi, cim bol pre mna kto.. ;o)
Ale nezijem podla zivotnych "kred"... Len mi niektore "mudrosti" spatne
pomahaju pochopit veci co sa diali alebo deju.
Ale to v co na beton verim a viem, je ze si s nami mozog pekne "zahrava", s nadsazkou povedane.. latky, hormony.. Dokonca aj blby vitamin B12, ked chronicky chyba, co to vie dlhodobo spravit s osobnostou.
Zial nemam cas citat vsetky reakcie co tu boli, no ked si ten cas najdem rada sa priucim aky maju ludia iny pohlad na veci a skusenost, lebo kazdy je jedinecny.
Inak k tym manipulatorom, vela z nich su tzv. sociopati, su to ludia ktori nemaju emocie, voci druhym ludom. Ziju v zmysle vyuzivat druhych aby sami z toho nieco mali (materialne, mocenske atd., no lasky nie su schopni). Ucia sa manipulovat druhych a dosiahnut to co chcu sposobom, ze obkukaju ake emocie ludia maju, a tie emocie sa naucia sami prejavovat (neuprimne falosne), aby svoju "obet" dostali tam kam chcu. Dotycny o ktorom tu je rec, mi uplne tento typ nepripada.. Zavaznejsia forma su psychopati. To uz je silna kava, seriovi vrahovia, zabiju ludi bez akejkolvek vycitky svedomia. Neurologovia dokazali ze ked zrontgenujes mozog tychto ludi, chyba im resp. maju zmensenu/nevyvinutu urcitu malu cast v predu (nepamatam si medicinsky nazov), ktora je zodpovedna za emocie ako su sucit, empatia... Prosto su to zvierata, dravce, lev ked lovi antilopu nema ziadna pocity v zmysle ze joj bude ju to boliet...
Neprijemna realita ze na svete su takito ludia no prave o tom je evolucia... snad o tisicky rokov takito "vykapu". Rada by som verila ze dobro raz zvitazi no nechcem byt uz trapna ;o)

herb

pre Lucinda000, viem, ze to myslis dobre, ale prepac, niektore veci su take...nechcem sa ta dotknut, ale strasne zvasty, napriklad "Ludia ktorych v zivote stretame su pre nas bud testom, trestom alebo darom." aaach Ja neviem, ale ja to neviem ani citat, nie sa tym este riadit a mat to ako kredo. Sorry :( Mas aspon spatnu vazbu, ze na kazdeho to neplati, ahoj :)

preLucinda000

oprava.."ktory nevie bojovat o zenu ktoru ma rad, ktory vie bojovat iba o nove zeny?"
Nechcela som ti tym davat nadej ze ta ma rad, tazko povedat ci ta ma rad ;o( Neupinaj sa na to ze ved ta ma rad. Myslim si ze citis silnu potrebu aby ta niekto potreboval. Si zena mas v sebe prirodzeny pud starostlivosti o niekoho, a to ze tento pud starostlivosti realizujes cez neho (kedze chapem ze nemas deti), a to ti dava pocit uspokojenia a naplnenia. Ale uprimne si myslim ze ti to viac berie ako dava. Ovela viac berie, a ostat s tym clovekom by bola podla mna cesta do pekla pre teba.
Ludia ktorych v zivote stretame su pre nas bud testom, trestom alebo darom.
Ja si myslim ze si toho cloveka stretla aby si sa nieco naucila, aby si padla na dno, a aby si z toho dna vstala ako iny clovek, lebo podla mna uz predtym nez si ho stretla si mala sama so sebou neporiesene veci, a niektore problemy sa daju vyriesit iba padom na dno a naslednou radikalnou zmenou, ktora moze byt postupna.
No na to aby si stretla toho praveho, musela si stretnut tohoto, ktory sposobil ze si padla na dno a ze si zacala mozno uplne inak zmyslat o veciach a ze si das do poriadku aj problemy ktore si mala kym si ho stretla.
Ono sa hovori, ze ak v lietadle nastane kriticka situacia, vypadnu kyslikove masky, tak sa ludom vtlka do hlavy aby nasadili kyslikovu masku najprv sebe a az potom pomahali spolusediacemu (svojmu dietatu, priatelovi, atd.).
Pomoz prosim najprv sebe, az potom mozes ist do toho praveho vztahu ako sa patri, ktory bude pre vas oboch harmonicky a trvaly (hopefully..)

preLucinda000

este som chcela dodat, ze sa nemusis bat tohto radikalneho kroku, ze co ak si uz nikoho nenajdes? Plus viem ze si asi mozno este zalubena chces iba jeho atd.. Nie je to tak, len netreba chciet vsetko naraz a hned. Cim dlhsie, 7 rokov? ;o(, si si budovala na tomto cloveku zavislost, tym dlhsie moze trvat kym sa odstrihnes uplne, ale skus to, prosim! Su lieky kde 1 tabletka moze poriesit viacero problemov, obsedantnost, alebo sociofobiu aj s depresiou. Pri mnohych antidepresivach clovek musel cakat kym nastupia pozitivne ucinky aj niekolko tyzdnov, ale vdaka tomu ze existuju aj rozne s kombinovanymi ucinkami, tak to najhorsie trapenie moze skoncit ovela skor.. Drzim Ti palce!

preLucinda000

ahoj Lucinda, tvoj pribeh je podobny mojmu a citim s tebou. Chcem aby si sa nakopla a zasla za odbornikom, toto treba riesit medikamentami, a nemusis sa bat dnes su uz nenavykove, mne to velmi pomohlo som na dobrej ceste. Nemozes ist takto dalej, musis nieco radikalne zmenit, a z toho bludneho kruhu ti pomoze uz jedine liek, a nie je to ziadne hanba, daj prec predsudky. Prizivoval sa na tvojom nestasti niekto kto si ta nezasluzi, nie je ziadna hanba nechat si pomoct. Si citlive a inteligentne dievca, citlivi ludia a najma zeny v zivote velmi doplacaju na tuto svoju stranku. Zasluzis si partnera ktory ti nebude ublizovat a kvoli ktoremu nebudes neustale plakat, ver mi ze su aj citlivi muzi ktori by ti vedeli dat co potrebujes lebo to potrebuju aj oni. Len dovol aby si vystupila z tohto bludneho kruhu. A vies co, ked sa ti podari ho vdaka liekom znovu nekontaktovat, bude to testom ci a ako o teba stoji. Ak ta uz ani on potom nikdy kontaktovat nebude, nema zaujem o teba bojovat, tak potom preco si nicit zivot takymto clovekom, ktory neviem bojovat o zenu ktoru ma rad, ktory vie bojovat iba o nove zeny? Tak velmi ti zelam aby si to skusila a konecne sa z toho dostala. Vsetko dobre!

herb

pises, "Ja sa tiez nechcem lutovat, ale preco ma ovladaju tie sku.vene emocie, dokola mylne iluzie co sa nikdy nestanu."
no ved to, ja si uz myslim, ci to nie je OCD, lebo to nie je mozne.
ja tu nanho nonstop myslim a on v pohode si robi svoje