Uzavrety ci manipulator?

Príspevok v téme: Uzavrety ci manipulator?
Lucinda000

Ahojte, moj prispevok bude asi dlhsi a potrebujem poradit co si asi vy myslite kto vlastne je a o co mu ide. Je to manipulator? Citovo uzavrety clovek ci kto vlastne? Za vela rokov ho neviem spoznat ani odhalit.

Sme spolu uz 7 rokov, no nebyvame spolu, stretavame sa este ako pubertaci len sem tam a samozrejme ja sa prisposobujem jemu kedy moze a kedy ma cas, ja vzdy priskocim, pretoze mam kopec volneho casu a nemam nejake zaujmy, nakolko nemam ani s kym, s kamoskami vybehnem mozno raz za dva mesiace. On je z mojho pohladu velmi tvrdohlavy, chladny a doslova workoholik. Tatiez je neskutocny puntickar, vsetko musi mat dokonale a vsetko aj okolo domu a na dome si musi spravit sam svojimi rukami, lebo on to spravi najlepsie.
Od zaciatku vztahu to nebolo ruzove, ja som zbalila jeho, vtedy sme sa ale aspon vedeli aj zasmiat, no ak som mu davala kopec tej prvotnej lasky zamilovanosti, naspat uz vtedy to velmi neslo, skor mi to prislo len ako lutovanie, neviem. Po pol roku sme teda zacali uz oficialne tvorit par. No uz odvtedy ho nezaujimali vobec moje nazory a sny, sice sa spytal niekedy na moj nazor, ale aj tak vzdy spravil po svojom a len mi povedal vysvetlenie, ze preco je to tak najlepsie. Za tie roky nemal na mna takmer vobec cas, iba po veceroch a aj to hovoril skor len o robote alebo sme sa spolu vyspali, no ak sme mali vedla seba lezat, tak nic,nechytil sa ma a vacsinou len zaspala odisiel potom domov. Takto to bolo stale a postpne zacali hadky, lebo mne tie prejavy a city chybali, on vsak tvrdil, ze je to detinske a to robia a hovoria len suknickari a rozpravkari a on je vzdy ku mne priamy a ze mne sa nepaci pocut pravdu. Bolo to vsak cim dalej horsie. V spolocnosti, na oslavach a podobne si ma nikdy nevsimal. Venoval sa vzdy vsetkym naokolo a ako vymeneny clovek, mily, prijemny...clovek, ktoreho kazdy ospevoval aky je galantny. Vzdy si vsal vypil az tak, ze nakoniec chytil nervy a zacal vyvadzat a na druhy den ako keby nic a obvinil mna, ze ja za to mozem, lebo som bola zduta. Takto sa to stale vlieklo. Nemala som pravo povedat nic, nikdy si neuznal chybu. Ak som chcela vyriesit problemy, komunikovat a povedat si navzajom komu co vadi, ja som mala dlhy monolog a on nic. Nemal vacsinou ziaden zaujem, vzdy bol unaveny a povedal, ze uz je psychicky unaveny a nebavi ho o donekonecna riesit. Boli sme rozideni asi stokrat. Vzdy som to ukoncila ja a vzdy som naspat pribehla. On nikdy nic. Pri kazdom rozchode som zistovala co robil a vacsinou sa vzdy chodil bavit nemal problem, teda opijat sa. Najviac sme boli od seba 3 mesiace, myslela som, ze budem z toho vonku, no aj tak som pribehla naspat. Kazdym zmierenim som myslela, ze to bude lepsie, ja som sa snazila, ale on akoby robil vsetko napriek aby som mu dala zase odkop. Nechapem preco to robil, vzdy ked som sa ho na to spytala, odpovedal, ze ved aj tak je to medzi nami zle, tak co. A uz posledny rok zacal oslovovat zeny, len tak, pozyval ich na kavu a rozpraval o sebe ako o chudatku a ako rad pomaha ludom. Ja som to vzdy videla aj ked som bola s nim, vedel sa strcit do zadku aj casnicke aj hocijakej zene ktoru sme kdekolvek stretli alebo prisli do kontaktu. Aj na tych oslavach ked tam bola nejaka nova zena, zacal ju stale podpichovat rozpravat a ja som vzdy bola vzduch. On tvrdil, ze su nove, ze nechce aby sa citili zle, ale ze ja patrim predsa do rodiny, ze je to ine. Podotknem vsak, ze mne sa nevenoval ani na zaciatku aby som sa necitila zle, takze si znovu protirecil. Proste ja si myslim, ze ak chlap miluje, ma mat vytvorenu akoby stenu, ktoru neprebura ziadna ina a on sam este tie zeny oslovoval a kazdej sa prihovaral a on nevidel a nevidi na tom nic zle. A ta miluckost a prijemnost, az nechapem ako to dokaze. Ja pocuvam len aka som nemozna a nepodporujem ho. Tak neviem ci hlada to pochopenie inde. Velmi vela som prenho vyplakala a jeho to nezaujimalo nikdy, lebo zase vinil len mna, ze ho vidim ako zleho, pritom vsetko robi pre nas. Nedavno bol posledny rozchod a zase som ho velmi prosikala naspat. Prosila som ho, ze nemozem byt bez neho a dala som mu moznosti, ze bud nech mi povie ze ma uz nemiluje a nech mu zmiznem zo zivota a bude to pre mna lahsie alebo nech to teda este spolu skusime ale nebudeme si robit napriek a klamat. Prisahal mi, ze s nijakou nic nemal fyzicky. Ci sa tomu verit da, neviem, ja neverim dnes nikomu. No tak po tomto vsetkom sa vas pytam a prosim o radu. Myslite, ze ma ma naozaj rad alebo sa zahrava? Vzdy mi tvrdil, ze aj on tuzi velmi po rodine, preto preraba cely dom. Preco by sa zase ku mme vratil a skusil to znovu. Vzdy som mu hovorila ako som citovo slabsia, nech mi neublizi a povie na rovinu nechcem ta, ale ze on ma klamat nebude. Tak sme znovu spolu, ale ja sa stale uz bojim co bude dalej a napriek tomu co mi povedal, tak sa bojim ci nesluzim len ako zadne vratka dokym mu do zivota nevstupi nejaka ina a mna odkopne ako handru. Aj ked ma predtym on nikdy neopustil. Aj co sa tyka sexu, necitim nikdy, ze by to bolo milovanie a z lasky, ale len sex. To len na podotknutie, ale tak kazdy clovek je iny, viem, ze vela je takych co tie city prejavit nevedia, ale samozrejme nejdem si ho zastavat. Len chcem otvorit oci, no nedava mi to vsetko zmysel. Jedno mi hovori tak, druhe onak, ja som vzdy len zastanca spravodlivosti a pravdy. Tvrdi, ze uz to nie je ako na zaciatku, ale ze ma este miluje. Aj ked podla mna to sa neda predsa lubit na percenta. Ved bud je to tam alebo nie. Co si o tom myslite? Som uz ako na ihlach, nie som najmladsia, mam 31 rokov, on 36. Preto si aj hovorim, ze ved na co by bol so mnou keby to nemyslel vazne? Ved ma uz taktiez dost rokov, aj ked je pravda, ze unho je to lahsie, len vyde a nema nudzu o zeny, to o nom tvrdili vzdy vsetci aj ked on to zahra ako vzdy na skromnost. Myslite, ze mu mam este verit? Ma to este zmysel? Ved dala som mu na vyber, ak ma naozaj nechce, neh mi to povie do oci, ale on tak nespravil a zostal zase so mnou. Ale preco potom to chovanie ked to bolo zle. Ja som cakala praveze zmenu k lepsiemu a nie este viac si ublizovat. Naozaj tomu vsetkemu nerozumiem. Prepacte za tak dlhy peispevok, ak sa to nieomu chcelo citat, prosim poradte mi co si o tom myslite. Aj tak to vsetko je pisane len v skratke. Dakujem pekne.

Pascala

Ahojte, ahoj ahjaj. tie saty, sa smejem, neboj sa, aj ked mozno najprv tak zareaguje, neskor sa bude tesit a urcite si ich rada da.
S tou zmenou, tiez nemam rada zmeny, myslim, ze vzdy to tak bolo. Ale niekedy treba, niekedy si viem povedat, ze toto je uz moc, toto nie. Zotrvavanie v niecom zlom aj ked nie uplne zlom nas tiez nerobi stastnymi, takze je lepsie sa prinutit k zmene.
Mna momentalne este ubija, ze mala by som navstivit lekara a este si neviem rady s velkym neporiadkom.

ahjajjaj

ahojte dievčatá,

v uplynulých mesiacoch som omylom užívala len polovičnú dávku Sertralínu, a bola som oveľa unavenejšia. Našťastie sa na chybu prišlo a v prvom rade sa mi zlepšil spánok a aj energie som mala viac. Pracujem 3 dni do týždňa a robím to, čo som vyštudovala. Z tých 3 dní bývajú niektoré nesmierne unavujúce.
Myslím, že ekonomika je odbor, ktorý môže byť vítaný na školách. Na základných školách existuje predmet finančná gramotnosť, a na hotelových a obchodných akadémiách celá rada ekonomických predmetov. K tomu si stačí prirobiť len pedagogické minimum, ktoré nie je tak náročné. Myslím, že ohľadne Tvojho vzdelania, Lucinda, je všetko v absolútnom poriadku. Nepotrebuješ nejaké maturity navyše. Ak chceš pracovať s deťmi, stačí k tomu pedagogické minimum. To sa robí na diaľku.
Čo je škoda je Tvoj strach zo zmeny. Ja som na tom obdobne. Ťažko sa mi rozhoduje o zmenách, ale v podstate som na tie 4 zamestnania v priebehu 3 rokoch prišla úplne náhodou, proste ako ma osud hádzal sem alebo tam. Navyše som z toho bola 10 mesiacov aj PN, ale to bolo aj tak zo zamestnania z nevyhnutnosti, ktoré ma vôbec nezaujímalo, iba som potrebovala peniaze a navyše mi fyzicky bývalo tak zle, že teraz si na to spomínam už iba ako na zlý sen.
Ja bývam v byte a mám škrečka. Z času na čas bývam u rodičov, kde je dvor a pes a mačky. Psychickú pohodu mi narúša mama, ktorá je hotová z toho, že sa treba starať o ocka, ktorý je na tom zdravotne nie práve najlepšie. Akože sa oňho postará, len si pripadá ako vo väzení, bojí sa ísť do obchodu, aby zatiaľ ockovi neprišlo nedaj Bože, zle a ona by mu nevedela pomôcť. A unavuje ju aj záhrada a aj my s rodinami, lebo že to je pre ňu drina variť pre toľkých a upratovať. Na narodeniny som jej kúpila pekné šaty. Teraz sa bojím jej darček odovzdať. Obávam sa, že na ne povie, že taký otrok ako je ona si ich kam môže obliecť a že sú to zbytočne vyhodené peniaze.

Pascala

Ahoj Lucinda, ahoj ahjaj. Lucinda,ja sa mam podobne, ako si napisala naposledy ty, velmi podobne pocity. Toy pudla by som brala hned, kludne aj vacsieho pudla, citala som si o vyzlach, ako je tazke ich unavit, tak to by ma nebavilo, stale len mysliet na psa a byt s nim stale vonku, co by vlastne robil tu na sidlisku, mna by ani nebavilo viest debaty s psickarmi, s kazdym sa pristavovat a zdravit. Medzitym som obzerala aj vlciaky a labradori, psy do domu, takze nic.
Ako sa mate, na co sa momentalne zameriavate? Ja stale tapam, mala by som aspon viac cvicit, aspon nieco, nech zacnem ine a inak. Budem rada, ked sa ozvete, :)

romanticka25

Ahojte dievcence moje :)

Jaj tak sa vzdy poteším ked tu vidim viac príspevkov, mne tak dni utekaju, ze sem aj zabudam ist. Herb, tie pocity smutku, na to by som potrebovala aj ja nejaky liek, ale je to tazke a myslim, ze nie sme jedine. Ja som zistila, ze dosť nad vsetkym lamentujem a na vsetko poviem neviem, ale no ozaj neviem ako to v tej hlave prepnut. Ci je to v nas alebo toto spravili z nas ti chlapi, tazko povedat. Ja viem, ze keď som mala lasku a myslela som si, ze je to obojstranne, iba vtedy som bola stastna, no sama to šťastie akosi nájsť neviem a tam je ten hlavny problém. Najst si konicky je fajn, ale aj tak nikdy nepocitim ten pocit šťastia ako ked ma clovek lasku a moze si s nou planovat výlety, spolocne chvile, buduci zivot, rodinu atď. Co sa tyka toho psika, ja uz po nom tuzim par rokov, este ked som mala toho ex manipulatora, ale ja som túžila po malickom, drobnom psikovi, ktory môže byt aj vnutri, no to samozrejme nesuhlasil a bral psov len ako nejaku vec, napriklad, ze ma strazit alebo ked stekaju, tak namiesto zvončeka,aby upozornili, ze niekto prichadza. Teraz si ho taktiež este nemôžem dovolit, nakolko žijem s rodicmi, no o par mesiacov uz budem zit sama na co sa aj tesim, ale tak nie je to ono. Zvažujem potom kupu psika, ale ako ste si tu uz napisali, je to velka zodpovednosť, ja som pripravena starať sa, dat mu lasku, aj lasku dostavat, no uvedomujem si, ze to nie len tak, keď budem prec ako to bude zvládať, ak by som chcela odísť na par dni, ke to starosť kam ho dat, to nehovorím o dovolenke a podobne,takze je to na velke zvazenie, ale ak sa odstahujem a budem citi velku samotu, tak asi pojdem do toho. Uvidim ako to budem cítiť. Vidm, zs v útulkoch je vela opustenych psikov, ale malickych bytovych asi moc nie a mozno som povrchna, ale mne sa velmi pacia psiky ako napr toy pudlici, videla som nazivo a hned som sa zamilovala. Psika som uz mala, takze viem co to obnasa. A ina moznost lasky asi nie je. A ahjaj, ano, pracujem na polovicny uvazok, no momentálne nepozeram nic ine, aj ked mi tato pracovna doba vyhovuje, lebo mam viac casu, no aj tak je to malo, ale som rada, len by som potrebovala momentalne viac penazi a aj nieco co by ma bavilo a nie ako byt za pasom. Ja celkovo tazko znasam zmeny v každej oblasti a tazko sa do niečoho noveho pustam. Teraz som napriklad aj rada, ze nie som zalubena a netrapim sa pre niekoho ako predtym, ale citim to prazdno, ci by to ten psik vyplnil, tazko povedat. Vy co mate nove? Ahjaj a mas moj obdiv zas, ze tolko prac si uz mala a nevzdavas sa. Určite mas aj vela skúsenosti, no mas aspon skolu a vzdelanie v tom co ta asi aspon trochu bavi, no ja s ekonomikou nula bodov.

ahjajjaj

Katka, ako dospelí ľudia vieme, že mať psa je nielen radosť, ale aj zodpovednosť.
Borderská kólia je rada pri hospodárskych zvieratách, ktoré vedie, obíde, a prikrčí sa, a keď zviera prekročí pomyselnú hranicu, tak sa mu postaví do cesty, aby nešlo ďalej.
Je veľmi priateľská k deťom. Používajú ju na stráženie stáda zvierat na pasienkoch.
Má rada ľudí, a je veľmi múdra. Odhaduje sa, že rozumie asi 70-80 slov z ľudskej reči. Dá sa perfektne vycvičiť. Ako písala Katka, je náročná ohľadne potreby veľkého priestoru na pohyb.

Pascala

katka, ja viem, neboj. obzerala som aj ratlika, niekto ponuka po 100,- ale tie zas zvyknu brechat tusim. obzerala som aj maltezaka, tie boli zas drahe. v utulku som nic nevidela. nie, aj tak sa na to este necitim, na psa treba viac energie.

katka33

prosim vas....s tymi psami opatrne. Je to zavazok na niekolko rokov. Financne a casovo narocny. Vyberat si psa podla vyzoru, aky sa mi paci, je zaciatok zleho konca.
Ani border kolia, ani vyzla nie je predsa pes do bytu. Su to psi co potrebuju pohyb, aktivitu, beh. Myslite vzdy na to, ci mate vhodne podmienky a dostatok casu a priestoru sa tomu zvieratu aj venovat.

Pascala

Ahoj ahjaj! Je to celkom dobry napad s tym psom, pozrela som teraz aj utulok, su tam hrozne nafotene tie psy, z toho sa neda nic vybrat, aj keby som chcela. Neviem.
Tiez si myslim, ze Lucinde by prospelo mat aspon dobru pracu, ved to nie je ziadna hroza skusit zas inde. Horsie to byt nemoze, len lepsie.
ahjaj, ty si teraz spokojna v praci? a ockovanie co? viem, uz otrepana tema, ani mna nebavi.
Ja som teraz nachladnuta, skusim si vyhliadnut nejaku knihu, ci sa budem vediet sustredit, som zvedava. Potom aj ine veci, postupne, ked sa bude dat.
Este ma napadla ta kolia, ona ma aku povahu?, pokial ju poznas..Ja ani neviem, co mne sa paci. Vyzla? Ale ona asi nie je do bytu.
Ahojte!

ahjajjaj

ahojte dievčatá. Myslím, že po rozchode je najhoršie zaplátať to prázdno, čo tam expriateľ nechal. "Zabudnutie je také dlhé, a taká krátka láska". Lucinda, myslím si, že je fajn, že sa netúžiš s nikým stretávať. Človek potrebuje asi aj nejaký odstup od toho čo bolo a predtým, ako by išiel ďalej.
Pracuješ na polovičný úväzok? Zháňaš si prácu aj inde? Napadlo ma, že som tu od roku 2018. To sú 3 roky. Ja som odvtedy vo 4. práci, manžel tiež. :-))
Teraz v sobotu som bola na výlete u brata, majú 9 šteniatok, nádhera!!! Čistokrvné borderské kólie. Na 5 z nich už našli majiteľa, ale prevziať si ich možno až o pár týždňov, lebo sú ešte dosť malé. Neviem, v akých podmienkach žijete baby, ale zaobstarajte si lásku zadarmo a ak máte vzťah k domácemu zvieratku, zoberte si z útulku, teraz na jeseň je určite kopa opustených mláďat. :-)
Ja bývam v činžiaku, takže iba škrečok, ale kebyže bývam v dome... ani tak asi nemám psa, lebo manžel zvieratami nie je nadšený... ale možno by som predsa len mala psa, lebo aj keď by ním manžel nadšený nebol, ale by mu ani neublížil.
Neviem, možno by Vám pomohlo, kebyže sa máte o niečo milé a malé starať... teda Vy to viete lepšie...len mi napíšte, aký máte na to názor

Pascala

Ahoj Lucinda, inak dobre, ze chces prerusit kontakt s tym necitlivym clovekom, je to len strata casu s takym a ziadny prinos. Super, ze zvladas samotu, ja posledne vobec, casto mi je smutno, vobec neviem, ako to prekonat. Nie vzdy mam energiu cvicit. Okrem toho neviem co druhym ludom pomaha. Este ma stve, ze zase myslim na ex, neviem s tym prestat.
Ockovanie nie, tiez sa bojim. Soferujem, aj ked malo. Teraz su aj tak moderne kolobezky, bicykle, pesi..
Keby ste vedeli poradit, co na blby pocit smutku, tak budem rada. Ahojte.