Mandle - nechat si alebo nie??

henika

MOŽE MI NIEKTO PORADIT OHLADOM NOSNICH MNDLI.MA 4 ROČNU DCERKU NEUSTALE CHORU .AKO PREBIEHA TAKATO OPERACIA ABUDE JU TO VELMI BOLIET VELMI SA O NU BOJIM ALE UŽ NECHCEM ABY UŽ BOLA TAK ČASTO CHORA .

zuzu17

Michal dobre si to opisal, ja mam mandle zrastene-za rok sa mi uplne zmenili, brala som4 ATB, od jula som uz ATB odmietala...teplotu mam zvysenu rok okolo tych 37,2-37,5.O tyzden idem na vyber-dufam, ze mi to pomoze.som alergik-a alergologicka ma prehovarala..

farmaceutka

suhlasim s tym, ze pokial doslo k fibrotizacii tkaniva nasledkom chronickeho zapalu a mandle su rozbrazdene a je v nich lozisko, maju ist von. pretoze fibrotizacia je stav nezvratny a mozete to liecit hococim, do povodneho stavu sa nedostanu.

miso

Ja som mal taktiez problemy s podnebnými tonzilami a riesil som to nasledovne: Z vlastných skusenosti doporucujem ak človek užíva antibiotika viac ako 5x do roka z dovodu chronickeho zapalu v hrdle mal by si dat mandle vybrat. Ak su opakovane zvysene hodnoty ASLO, CRP, bolave pocity v klboch, časte subfebrility(teploty okolo 37.3) taktiez uvazovat o odstraneni. Ak su mandle výrazne rozbrazdene a v rozbrazdených lakunach sa tvori hnis - vybrat mandle. Alergologovia vas budu presviedcat ze mandle su lymfaticke tkanivo, ktoré si treba chránit čo je velka pravda ale chore mandle svoju samočistiacu schopnost davno stratili a su len zdrojom zapalu. Pokial mate opakovane pozitívny nalez na zlateho stafylokoka alebo hemolyt. streptokoka - odporucam vybrat.

Priebeh operacie:
Trvajte na celkovej anesteze (ak nie je mozna z inych dovodov vydrzite lokalku- človek vydrži všetko)
Zakrok trva cca 35 min ak nie su komplikacie mysli sa tým rozne zrasty a pod.
Po zakroku bolest velmi necitit ale prve pocity sa dostavia v noci (bolesti uší a hrdla). Na druhy den po zakroku som mal na ranajky parky a rožok. Jedol som ho od 8:00 do 11:00 po malych kusočkoch. Lekar doporucuje kloktat harmančekom ktorý posobi protizapalovo. Bolest postupom dni ustupuje (treba uzivat analgetika) najviac sa pocituje pri prehltani a jedle. Ja mozem povedat ze na 10 den ste v takom stave ze kludne mozete ist do prace (pokial nie su komplikacie). Fibrinovy povlak zacne asi po 4 dnoch schádzať dole (preto je dolezite jest nasilu), ložka sa zacnu epitelizovat a uhrdlo sa vracia do normalu. Pokial po operacii napriklad o mesiac ochoriete netraba stracat hlavu. Je to normalne, ze si telo zvyka na novu situaciu.

zuzu17

Damian ja mam problemy s uzlinami uz 8 rokov-po mononukleoze mi zostali zvacsene...odvtedy, co mam problem s manlami, mam aj na krku zvacsene uzliny-pravdepodobne s chronickeho zapalu. Tu "nemenovanu" osobu, ktoru nemozes zverejnit poznam a pisala som si nou...Ano ma problemy s uzlinou a dufam, ze jej to dobre dopadne, ale nema teploty a ako sama viac krat napisala bvyber mandli nelutuje, lebo po pol roku teplot a bolesti klbov sa citi omnoho lepsie...Tymto som tu skoncila, lebo ma naozaj uz nebavi svade citat tie tvoje podla mna "sarlatanske" a nepodlozene vyroky-a to ako sa stale odvolavas na nejake studie zo zahranicia...

anka

áno bola som objednaná na kolonoskopiu,no strach bol vačší,a k tým probiot,Bio Gaia obsahujú 100 milionov živých aktívnych Lactobacilus reuteri Protectis.

damian

Protikvasinkova dieta je dieta na vykynozenie neprospesnych kvasiniek v crevach. Je to dieta bez cukrov, bielej muky, cerveneho masa, mlieka atd. Na ake vysetrenie si bol aobjednana - kolonoskopiu?

Pamataj, ze to, ze mas zapaly po uzivani ATB nie je az take nenormalne. Antibiotika nicia prospesne organizmi v crevach, po com sa rozvyjaju neprospesne mikroorganizmy a vznikaju zapaly.