Mandle - nechat si alebo nie??

welness

A aby si vedela, tak mam s tym aj osobnu skusenost. Zachranil ma moj strach pred zakrokom. Dnes som fit a nie len tak zadarmo!

welness

Barbinka tie mandle nam panbozko nenadelil len tak pre srandu kralikov, maju svoju obrovsku funkciu v tele. Takze ked mam problemy s crevami alebo s pecenou, lebo som si zamorila telo, mam si to dat odstranit, alebo este lepsie dam si odstranit polku aby ma to az tak nebolelo. Si trapna, nedokazes konstruktivne rozmyslat. To, ze tebe mandle vybrali, neznamena ze je to vychodisko, tak tu prosim ta nerad ludom sprostosti.

damian

Hej, ja sa pamatam. Myslim, v oktobri minuleho roku, si pisala, ze co s mandlami. Ja som pisal, ze reba komplexne a dlhodobo liecit imunitu. A kratko na to som uz cital, ze si si mandle dala vybrat. Neviem, ci si cakala, ze Ti problemy ustupia po par tyzdnoch, alebo co? Mnoho cakaju, ze im enzymy, probiotika, zmena stravy a pod., prinesu zazrak za par dni, ked svopje telo desatrocia zatazovali smetim. Takze tak. Ja ale mam ludi, ktori MALI take problemy z mandlami, ako Ty a nemaju. Mali dost odhodlania, discipliny a trpezlivosti na to, aby sa z daneho problemu dostali. Poznam zenu, ktora mala rakovinu lymfat. uzlin (Non-Hodgkin), ktora mala mizernu imunitu po liecbe a samozrejme dlhodobe problemy s mandlami. Uz mala aj termin na vybratie mandli. Snazil som ju od toho odhovorit. Nakoniec zasla za jednym vojenskym doktrorom, ktory je tiez od toho uspesne odhovoril. Papa vitamin C dlhodobo (a ine doplnky) a problemy coraz viac ustupuju. Je to tiez rozumna zena, odhodlana a trpezliva. Tiez nebola naivna a necakala, ze sa stane zazrak za par tyzdnov...

barbinka

a ešte niečo, brala som rôzne doplnky -probiotiká, nič mi nepomohla, tak mi tu láskavo nerozprávaj, čo som mala robiť. nikdy si nemal také stavy, že si nemohol nič, že si nedokázal prehltnúť vlastné sliny a nevedel si sa nadýchnuť a skoro si sa tak zadusil. tak mi tu nerozprávaj svoje teórie typu ,,jedna babka povedala´´.

barbinka

by ma zaujímalo, že keď pracuješ v zdravotníctve ako si povedal, tak ako je možné, že si stále nalepený na nete?

barbinka

milý damianko to tvoje vymýšľanie ma udivuje. ako ty môžeš , že môj doktor nezažil. zažil to aj on, je to kamarát môjho otca a primár v nemenovanej nemocnici. a trápny si ty a s tým tvojim vymýšľaním a fanatizmom.

damian

Neviem, kolkokrat mam pisat, ze zapaly mandli su PROTESTOM imunitneho systemu, ktory treba intenzivne liecit. Neviem, ako jednoduchsie to mam napisat, aby tomu aj sedliak porozumel. Ty, Barbinka, a Tvoj ujo doktor, ktory Ti tie mandle trhal, tie bolesti zazil??? Nezazil. Tak preco Ti ich vytrhol? Preto, lebo konvencna medicina mu to kaze. Preto, lebo takmer cela konvencna medicina liecy SYMPTOMY, nie priciny chorob. Preto. Tak mi neomielaj pri kazdej teme na fore, ze "...Ty si to nezazil, tak netrep...", lebo je to trapne!

barbinka

damian a čo tie prípady, ktorým vybratie mandlí zmenil život k lepšiemu ako napr. mne. už som ti písala, že ty si nezažil tie bolesti, že som myslela, že do rána zomriem a nevieš čo to je, keď ti to môže udrieť na srdce. Mám najradšej, keď tu niekto začne trepať a vôbec to nezažil.