Mandle - nechat si alebo nie??

slnniecko

ahojte! ja som 2 den po vytrnuti mandli obidvoch, boli to este ale da sa to zlatnut , rbili to v lokalke a cely zakrok som citil a to boli viac nez teraz,ale radsej si to dajte von lebo mne to uz zaslo na srdce a na EKG mi tam nieco ukazalo zle,,,,,len sa nebat a ist do toho to preboli:)

zuzic

awoj mandle si daj vybrat ak ti budu robit ozaj problemy a prekazat.urcite by som si vybrala lokalku.nezatazuje zbytocne organizmus ako celkova. znecitlivia ti to, nic nebudes citit, mozno trosinku tlak ak budes mat sikovneho lekara za chvilu mas po tom. problemy... mozno bolestivost, ale to je individualne, kazdy to preziva inak.a bude ti tiect trosku krv- to tiez kazdemu inak, a trosku na tyzden kasovitu stravu, ale to zvladnes:D drzim palceky. a este nieco: ak ti daju aj naladovku jak mne to si uzijes:D sak to az osetrovatel co ma pri zakroku drzal mi neskor hovoril ake hluposti som mu narozpravala a aj som nanho spadla ale to by bolo na dlhsie:D podla mna je to OK a uzijes si mozno aj trochu srandy jak ja:D

žaneta kolenová

Ahojte a radím každému... Mám 27 rokov od detstva som mala hnisavé mandle čo sa časom upravilo-zmizlo.Od strednej školy ma trápia ženské problémi ako sú výtoky atd.Pred dvoma rokmi ma začal už aj liečiť imunológ vzájomne z gynekologičkou.Po neustálom užívaní množstva antibiotik a liekov sa nič nezlepšilo.Na chorobu mi pridalo moje vnútorné trápenie kde sa podela moja vitalita a životná energia? Čo sa vlastne deje somnou?Nikto mi nedal odpoved na tieto otázky.Poviem Vám je to horšie ako sa odhodlať a prijať ten samotný problém východiska.Koncom minulého roka mi gynekologička objavila na krčku maternice uzlinku buniek a budem musieť chodiť na pozorovanie akým smerom sa to vyvíja. Po tejto správe sa môj imunológ rozhodol ma poslať k obvodnej lekárke a na ďalšie vyšetrenia.
Veľa ich nebolo,bo krčný mi vytlačil z madlí taký hrozný, smradlavý, hrudkový hnis že okamžiete mi odporúčal na operáciu mandlí.Teraz som 6 den po operácií a poviem Vám je to odvaha sa na to dať.Vždy mám paniku z ihiel, nemocníc no tu som už inú možnosť nemala.Zdravotné problémi môjho tela mi dali silu a vieru že sa tento kolobeh konečne skončí po doktoroch.Verím že tieto problémi som mala kvôli mandliam a keby som nebola taká tvrdohlavá a padavka tak som mohla byť už dávno zdravá.Preto odporúčam radšej skor ako mať takéto nepríjemnosti ako ja.
Po úplnom doliečení Vám napíšem ako sa cítim,teraz je to ešte bolestivé ale beriem to ako očistná jarná kúra.
Tak zatím ....
Všetko dobré Žanda

tinnka

damian,ak mas chvilu cas,vedel by si mi poradit,co mam uzivat na totalne znienu imunitu?prejavuje sa to castymi zapalmi,koza,hrdlo,gynekologicke problemy,lekari mi radia vybrat mandle,ale ja nechcem,citala som tvoje prispevky o vit. C,enzymoch a inych produktoch,vies mi poradit ake davky a ake produkty pouzivat?verim,ze sa to da zvladnut aj bez antibiotik a vybratia mandli

cathy

Ahojte.Tak ja som si dala vybrať mandle po dvoch rokoch,lebo mi už nič nepomohlo.Dva roky som sústavne užívala vysoké dávky vit.C,enzýmy,probiotiká,dokonca pol roka aj koloidné striebro.A nič.Teraz som po vybratí mandlí a je mi super a aj hodnoty ASLA sa upravili.Môj názor je taký,že áno mandle sú súčasťou lymf.tkaniva a imunitného systému,ale keď prestávajú plniť svoju fukciu a zamorujú organizmus streptokokmi,tak je treba ich dať von.A zase tu neporovnávajte vybratie napr.pečene s vybratím mandlí preboha.To sú dve úplne odlišné veci.Uvediem príklad:aj slepé črevo keď máte zapálené a hrozia komplikácie tak sa jednoducho vyoperuje.Takže toľko.

fidorka

Estera,ten zvyšok mandli musi istt von.to každopádne,mala som to isté,potom sa ti ulaví ,ver tomu,naber ešte raz odvahu,ináč sa budeš stále trápit.

estra

dakuje za rady damian,ale mam pocit ze moj hlavny problem je inde ako v hrdle,hrdlo je uz len dosledok,mam napriklad teraz nasadene silne antibiotika,lebo mi zistili nejaku nespecificku infekciu v tele,ale napriek tomu mi stale stekaju do hrdla hlieny z dutin,ale nevedia preco,lebo sice mam zusene priehradky v nose,ale nemali by sposobovat taketo problemy.ten kusok mandle co mi nechali v hrdle som si odmietla dat dovyrezat

damian

Estra, navyse, velmi odporucam urinoterapiu. Kloktat a pit. Myslim to smrtelne vazne, zodpovedne a priatelsky.

Moc je antibakterialny, antiparaziticky, obsahuje antigeny voci konkretnym chorobam, obsahuje protizapakove telom vyrobene kortikoidy a spustu inych veci. JE TO BEZPECNE, OVERENE A DOKONCA MEDICINOU SKUSANE A SCHVALENE. A rovnako efektivne aj utajovane, o tom skoda reci.

kikka

Tiez mam ist na vybratie mandli, mam tam neustale len hnis, a nic na to nezabera..mandle ako take uz nefunguju...
ale mozem si vybrat ci v lokalke alebo celkovej anesteze...a neviem sa rozhodnut..vraj sa narkozy bat nemusim,ze ju zvladnem... ale ja neviem...

damian

Z vit C mozes mat hnacky pri tomto mnozstve. TOTO ALE NIE JE ABSOLUTNE PROBLEM. Pi pohar letnej vody kazdu hocinu. + zeleny caj