Mandle - nechat si alebo nie??

damian

Estra ako zaciatok potrebujes brat velmi vysoke davky vit C (ak si po operacii, treba rozdrvit a riedit vodou) 1000 mg kazdy hodinu a viac. Kup si nateraz hociijaky, ak potrebujes dobry, poslem.

Dalej budes potrebovat silne enzymy, probiotika. Kloktaj silnu sodu bikarbonu. To je na zaciatok.

estra

damian,
najskor ma tvoje prispevky rozculovali,ale vzladom na moj zufaly stav po operacii mandli ta chcem poprosit o radu.
po operacii sa mi stav nezlepsoval,praveze naopak,pribudlo nocne potenie,obcasna krv v stolici,pretrvavaju zvysene teploty.momentalne lezim v nemocnici a robia mi vsetky moze testy lebo nevedia prist na pricinu,rozmyslaju nad autoimunnym ochorenim.na krcnom mi povedali,ze mi tam zostal kusok mandle na pravej strane a treba vybrat aj ten zvysok,lebo to nie je v poriadku,podrazdne plus nadcha. V tele sa mi tvoria protilatky aj na boreliozu,ale dokazatelne ju nemam,pchaju do mna antibiotika...hm?

kikka

Tiez mam ist na vybratie mandli, mam tam neustale len hnis, a nic na to nezabera..mandle ako take uz nefunguju...
ale mozem si vybrat ci v lokalke alebo celkovej anesteze...a neviem sa rozhodnut..vraj sa narkozy bat nemusim,ze ju zvladnem... ale ja neviem...

miska.8

ahojte, no mne tento utorok mandle vybrali, teraz e stvrtok a uz som doma, chytila som zachvat placu pred zakrokom, tak ma tam vsetci pevne drzali, a tak...vobec to nebolelo! nevem co tu vsetci stale stresuju, ja som bola kvoli tomu nervozna.. maximalne ta injekcia pichne :) v nemocnici tak 2-3 dni max 4. Teraz ma to sice pobolieva ked prehltam, ale nie je uzasne ze som za 2,5 dna schudla 3 kila? :)

nikkkki

ja som bola vyberat nosne mandle a teraz mam ist aj krcne takze vobec sa netesim.....moze mi niekto povedat aka dlha doba je v nemocnici????.....dakujem

damian

mandlovka, predovsetkym detoxikaciu celej traviacej sustavy ako aj celeho tela a hnd na to poriadny prijem vyzivnych latok, obzvlast enzymov, vitaminov (hlavne C), antioxidantov, mineralov a pod. Samozrejme, k detoxikacii aj k vyzive neodmyslitelne patri spravna strava a hydratacia organizmu, ako aj sport a dusevna rovnovaha. Vsetko je so vsetkym spojene.

veritas

Krcne mandle mam vonku uz od 11-tich rokov.Ak podstupis operaciu pod narkozou,bolest nie je k nevydrzaniu,dalo sa vsetko zvladnut.Problemy zmizli,to priznavam.Anginy su minulostou,streptokoky tiez :)Niekedy sa moze stat ze ta postihne "nabeh"na anginu,ale to je len slaba bolest v hrdle.

damian

Osobne si nemyslim, aby o vybrati mandli len tak samo od seba zmizli kozne problemy, pokial sa neodstrania priciny, ktore som spominal.