Nespavost, stres - co s tym?

Marti-ka

hindrina - kludne to moze byt aj z toho. Ty sa to sice snazis uz doma neriesit ale tvoje podvedomie este stale zije v tom strese a nervozite, co bude zase zajtra, ked prides do roboty. Je to tak?? Asi ano, ze?? Objednala som mu z e-lekarne pilulka tabletky migstress a tie mu pomohli. Tak v skratkosti aby si vedela, co je to za tabletky, tak su to prirodne tabletky, ktore nie su navykove a su zlozene z dvoch prirodnych rastlin. A nemusim mat na ne lekarsky prespis. Takto v skratke a ked ta este nieco zaujima, tak sa kludne pytaj:-)

hindrina

vieš ako studenú vodu neznášam?? nedokázala by som sa osprchovať ani vlažnou vodou nie to ešte studenou:/:/ o tom jedle viem, že by sa nemalo jesť a to aj dodržiavam ale piť pijem ešte tesne pred spánkom. vyskúšam aj to obmedziť, ďakujem ti za tipy

Tomas12345

Pises ze mas v toho praci naozaj vela a ze chodis domov unavena. Skus si teda par hodin pred spankom dat taku mierne studenu sprchu, cloveka to uvolní a malo by sa ty potom aj lepsie spať.

Ano, pitie pred spankom skodi, lebo jednak sa clovek potom casto krat v noci bude lebo potrebuje ist na zachod a jednak zaludok musí v case spanku pracovat aby vodu spracoval, tympadom telo neoddychuje a to narusa spanok. Rovnako tak pred spankom skodi aj jedlo. Minimalne 2-3 hodiny pred spankom by si nemala uz jest nič väčšie a ked si chces dat este nieco mensie tak si to daj aspon hodinu a pol pred spankom.

hindrina

práve že nemám žiadne problémy Marti-ka a preto neviem, čo to má znamenať:/:( síce keď si to tak vezmem, tak v práci toho mám ozaj veľa ale snažím sa doma už neriešiť robotu ale je pravda, že bývam dosť unavená. že by to bolo tým spôsobené? a aké si mu kúpila? ktoré mu pomohli?
tomas pitie pred spánkom škodí?? to som nevedela:O:O:O

Tomas12345

Spankova hygiena je vyhybanie sa vsetkym veciam ktore narusaju spanok, ako napriklad pitie pred spaním, svetlo v izbe, elektronika v izbe a pod.

Marti-ka

hidrina - mas nejake rodinne alebo pracovne problemy? Nieco co ta vnutorne trapi a tazi? Aj kvoli tomu mas mozno taketo problemy! Moj manzel to mal tiez pred rokom, ked zacinam podnikat a chcel mat vsetko tip top. Bol az tak prepracovany, ze ani v noci si nevedel oddychnut a poriadne sa vyspat. Jemu som potom zakupila jedny vyzivove doplnky, ktore mu pomohli a hlavne si potom aj uvedomil, ze to nestoji za to sa az tak nahanat za peniazmi!

hindrina

mám pocit, že vôbec nespím:/:( stále sa budím, prehadzujem a takto to trvá už týždeň:( aj cítim únavu ale akonáhle si ľahnem, tak nie a nie zaspať:(:( čo je spánková hygiena? o takej som ešte nepočula:O

Tomas12345

hindrina :

A kolko hodín v noci spíš ? Spankovu hygienu dodržiavas ?

Vyskusaj pri spaní hlboké pomale dychanie. Clovek pritom za pár minut zaspí. Pomáha aj pred spaním povedať dobrú noc.

hindrina

veď to je normálne, že každému vyhovujú iné lieky. bodaj by aj mne nejaké pomohli. už týždeň sa trápim kvôli tomu, že v noci dobre nespím:( je to strašné:(:(:(

maminka45

zuzi74 neviem, ale kamarátka mi hovorila, že ich užívala a že sa ich potom nevedela zbaviť, že mala stále pocit, že ich potrebuje. a práve preto som si hneď vytvorila svoj názor, že sú asi návykové. ak som sa mýlila, tak sa ospravedlňujem. no aj tak si budem stále stáť za tým, že migstress sú lepšie a hlavne aj to, že som ich užívala a že mi pomohli.