Nespavost, stres - co s tym?

Meridian

Slava 14 ten prípravok sa volá GABA.
Sa čudujem,že to nepoznáš športuješ,(ješ kapsičky cez vianoce)
Majú to v športovej výžive ukludňuje to nervy po tréningu napr. keď potrebujes dobre spať a regenerovať.

Slava14

nastastie som takyto problem nikdy nemala a snad ani nikdy nebudem mat! podla mojho nazoru je aj velmi dolezita strava a pohyb cez den. ked sa clovek stravuje zdravsie a ide si cez den aspon na pol hodinu zacvicit, tak je viac unaveny a problem so spankom nemoze mat! horsie je to u starsich ludi, ktori tieto problemy maju najcastejsie:/ vidim to aj na mojich rodicov, ze jednoducho uz kvalitny spanok moc nemaju:/ uz dlho sa im snazim pomoct, ale zatial neuspesne:/ snad raz natrafim na nejaky fajn doplnok, ktory im v tomto pomoze a ak viete o nejakom, tak budem rada, ked mi poradite. vdaka:)

Petrika

Mne pomohli 3 veci:
1. Začala som každé ráno a večer cvičiť ľahké cviky na chrbát, nohy, brucho. Nie viac ako 10 minút. Toto odporúčam hlavne ak máš sedavé zamestnanie, napr.pri PC.
2. Vymenila som si matrac za kvalitnejší. Ani by si neverila aké rozdiely sú medzi jednotlivými matracami (pekne zhrnuté necenzurovane.sk ) V zásade na tomto netreba šetriť lebo skoro tretinu života strávi človek spaním.
3. Na radu kamarátky som odstránila klímu kt. som mala v izbe. Toto mi pomohlo aj s bolesťou v ušiach, ktorou som občas trpela. Nesprávna klíma môže spôsobovať bolesť kĺbov a pod.

Helikac8

Sice to asi nie je presne tvoj stav, ale popisem tu moju skusenost, mozno to nieledy niekomu pomoze:
ja som mal tiez problemy s nespavostou vyse 2 rokov. Nemal som ale pocit, ze by to bolo zapricinene stresom(tusim, ze toto bol jediny lekarsky argument ako pricina nespavosti).

Problemy som zacal mat nejaky cas(asi cca 1-2 mesiace) po opakovanej liecbe na helikobaktera, ked som bral niekolko antibiotik.
2 roky som sa to snazil nejalo vyriesit, ale bez vacsich uspechov-kedze som nemal ziadne potvrdenie priciny, tak som skusal rozne postupy, co by to mohlo byt.

Bol som aj na nejakych beznych vysetreniach, ale vsetky mi vysli v poriadku, takze ked som spomenul pred lekarkou nespavost, tak ma hned posielala na psychiatriu. Tam som ale nesiel, lebo som mal pocit, ze moje problemy su zapricinene traviacimi tazkostami. Na lekarou nemozem povedat jedneho dobreho slova, beru peniaze za nic. Pokial nepoznate nejake fakt odbornika, tak mate smolu.

Koli tomuto problemu som musel dat vypoved v praci(byval som tak nevyspaty, ze som si niekedy ani nepamatal meno vedla sediaceho kolegu). Maval som obdobia, ked som aj tyzden v kuse spal 2-3 hodiny v noci, avsak nebol to plnohodnotny spanok a cez den sa mi nedalo spat.

ked mi uz bolo fakt zle, tak som podstupil fekalnu transplantaciu... ako som pisal, mal som podozrenie na pokazenu crevnu mikrofloru po niekolkych antibiotikach na helikobaktera. Kedze som to nemal nijako potvrdene a fekalna transplantacia je velmi draha, tak som to odkladal.

Nakoniec sa ukazalo, ze nepsavost bola zapricinena dysbiozou a uz sa mi to zlepsuje. Teraz spavam tak 5 hodin a som vyspaty ako uz davno nie.

Na zaklade mojej skusenosti odporucam riesit nespavost co najrychlejsie. Treba sa snazit zistit, ci nahodou neviete urcit pricinu vzniku.
U vacsiny lekarov moc nepochodite, oni nie su schopny analyzovat telo ako celok-kazdy riesi iba svoju cast, pricom vsetky priznaky mozu poukazovat na 1 pricinu.

Počas spanku prebiehaju cistiace rezimy v tele a nech uz ma dlhodoba nespavost hocijaku pricinu, tak dochadza k modifikacii zlozenia vasich crevnych bakterii. Crevne bakterie sa podielaju na imunite, takze ak dojde ku dysbioze, tak mozte mat problemy s imunitou a takisto depresie, co su dost zavazne stavy.

petroneta

fyzický pohyb?
Ja som si všimla, že keď si idem večer zaplávať, alebo sa prejsť, či celý deň mám viac pohybu, alebo čo len príjemný rozhovor s niekým, tak spím o čosi lepšie. Ja večer viem zaspať, problém je skôr, že sa nadránom zobudím, a potom sa mi už nedarí zaspať.
Večer zaspávam pri knihe

miruska01

Mamarta2:)
Viem, ze to moze byt nebezpecne! Uz mi to viaceri povedali:/:/:/ No mam dobru informaciu, kupila som si tie vyzivove doplnky migstress od evalaru. Tak snad uz bude len lepsie:)

mamarta2

-hm, mesiac to je uz dost dlha doba. byt tebou to riesim a davam si nejake tabletky na ukludnenie a spanie. takto to uz dlho nevydrzis a davaj bacha, aby si neskoncila v nemocnici. toto je nebezpecne ked dlhodob malo spis. a ver mi, ze viem o com hovorim kedze v rodine sme to zazili a nebolo to prijemne-

miruska01

Silwia:)
A tebe sa nejako zadarilo, ze si sem hodila ten isty prispevok tri krat:D:D:D Co ti nesiel odoslat? No prejdem radsej na tie podstatnejsie veci, ktore chcem od teba zistit. Ako dlho si tie tabletky uzivat? Nie su navykove?

silwia

Ludia viem,ze vacsina z vas je proti tabletkam ale aj napriek tomu sa odvazim vam napisat,ze mne na nespavost pomohli vyzivove pastilky MigStress.Samozrejme,ze zo zaciatku som sa s tym snazila bojovat sama,snazila som nemysliet na zle veci a na veci,ktore ma stresovali ale nedokazala som to sama.Musela som vyhladat aj nejake tabletky a tieto jedine mi prisli ako vhod,kedze su prirodne.S odstupom casu mozem povedat,ze to bola dobra volba a ze mi veeeelmi pomohli:)

silwia

Ludia viem,ze vacsina z vas je proti tabletkam ale aj napriek tomu sa odvazim vam napisat,ze mne na nespavost pomohli vyzivove pastilky MigStress.Samozrejme,ze zo zaciatku som sa s tym snazila bojovat sama,snazila som nemysliet na zle veci a na veci,ktore ma stresovali ale nedokazala som to sama.Musela som vyhladat aj nejake tabletky a tieto jedine mi prisli ako vhod,kedze su prirodne.S odstupom casu mozem povedat,ze to bola dobra volba a ze mi veeeelmi pomohli:)