všetci s brain fog sem

trops

uuleuskauu to co pises o tom mase je ale peknaaaa kk_tina akoze. Rozvoj polnohospodarstva je tu len par stoviek rokov a clovek je na zemi niekolko tisic rokov...cize keby mal jest ten tvoj "chlieb" tak mi povedz co jedol pred vznikom polnohospodarstva?? Aky druh chleba? Ten chlieb sa niekolko tisic rokov vola prave - MASO! :D ale pobavil si ma...prave naopak. Civilizacne ochorenia (ako aj toto) prichadza prave s mukou (glutenom), cukrom (rafinacia) a hormonovym mliekom (teda aj probiotikum vo forme "bryndza" ci "kyslomliecne produkty", ktore vyrobcovia jedna radost vyrabaju z hormonoveho mlieka)
Ale pribeh krasny, aj to, ze to nie je o tebe, a vies presne ake mal h*vno a aj ake mal tie stavy mimo a pocas toho ktoreho obdobia...ako keby si bol jeho anjel strazny kazdy den :D
Ale co pises ohladne "toxickej psychozy" je pravda, to ano, tak to je..len nie vzdy to je zvyskami z jedla, ale prave to ake "kvalitne" potraviny zacinaju pohlcovat nas obchodny trh kazdy den + nase nezdrave navyky vo forme fastfoody, alebo jedno rychle jedlo pocas celeho dna, lebo nemas kvoli praci cas...atd atd

uuleuskauu

...no on mal bezfarebny ciry vytok z konecnika a vela hlienu si zvykol najst v stolici. Maval aj take zvlastne zapachajuce prdy, plynatost, smrad tychto prdov sa odlisoval od smradu beznych prdov, ktore maju ludia len z intolerancie. Bol to taky jedovato zapachajuci smrad. Pocitoval priznakove a bezpriznakove obdobia. V BEZpriznakovych obdobiach sa citil uplne zdravy, so silnou kondiciou, s vynikajuco pamätou, bez vytoku z konecnika a hlienu v stolici, bez plynatosti, bez unavy a bez tocenia hlavy a bez pocitov na odpadnutie... V priznakovych obdobiach maval chronicku unavu a pocity na odpadnutie, tocievala sa mu hlava velmi, mal strasne problemy s pamätou - so zapamätavanim si novych veci a napriek cviceniu velmi slabu kondiciu, ako by mu nechceli pluca prijat dostatok vzduchu. Toto mal. Stalo ho to vela, riesil to ako samoplatca u sukromnych lekarov, dostal sa zo vsetkeho. Keby bol labilny a so sklonmi k psychozam, neni mozne, ze by sa mu za tych 15 rokov nezopakovalo dalsich xy psychoz. On vie ze musi uzivat vlakninu, probiotika, dodrziavat pitny rezim, pravidelne behavat a vegetariansky sa stravovat, potravu dokladne prezuvat, v pripade problemov napriek tomu uzit prehanadlo na vyprazdnenie.
Pri tej diagnoze creva ide o to, ze sliznica creva je tvarovana do obrovskeho mnozstva velmi hlbokych vlnoviek, zatial, co ostatni ludia (prevazna väcsina ludi) ju ma rovnu. Do tych hlbokych vlnoviek a zahybov sliznice creva sa dostane jedlo, ktore tam napriek pravidelnej stolici zostava kvasit a hnit, lebo vyprazdnovanie je u takeho creva vyrazne stazene. Nejedna sa o klasicku zapchu, ide o to, ze nie vsetko, co by malo odist z tela von so stolicou dnes, odide uz dnes, ale iba nieco odide dnes a nieco zostava v tych vlnovkach creva zachytene aj tyzdne, mesiace to tam kvasi, hnije a vypusta zo seba toxiny, ktore otravia telo a mozog - z toho intoxikacna psychoza. Nejednemu takemu dokonca psychiatri diagnostikuju bez dovodu schizu a krmia ho liekmi - im sa to oplatí, maju zanho peniaze od poistovne. Ale psychiatri si riesia len to svoje psychicke. Preto treba TO TELESNE riesit u praktickeho lekara. Na nom to cele stoji a pada. Ked to nejde u statneho a lacneho, treba k sukromnemu a drahemu... aj k viacerym. Suvislost s mäsom - mäso je jedina potravina, ktoru ludsky traviaci system samu o sebe nedokaze vylucit. Priklad: keby sme nejedli nic ine, len chlieb, mavali by sme pravidelne stolicu a vyprazdnovali by sme sa. Keby sme nejdeli nic ine, len ovocie, mavali by sme pravidelne stolicu a vyprazdnovali by sme sa. Keby sme nejedli nic ine, len zeleninu, mavali by sme pravidelne stolicu a vyprazdnovali by sme sa. KEBY SME NEJEDLI NIC INE, LEN MÄSO, ZOMRELI BY SME NA CHRONICKU INTOXIKACIU BEZ OHLADU NA VZHLAD SLIZNICE NASHO CREVA!!! Nas traviaci trakt by mäso nevylucil. Nemali by sme stolicu a nevyprazdnili by sme sa. To by platilo, keby sme OKREM MÄSA NEJEDLI NIC INE. Ludia jedia mäso, a predsa maju stolicu. Lebo okrem mäsa jedia aj ovocie, zeleninu, obilniny, mliecne vyrobky a vselico ine, co tie zvysky mäsa taha z traviaceho traktu so sebou von. Preto mäso odide von, len preto. Samo o sebe by nikdy neodislo. Nikdy a u nikoho. Taky clovek by zomrel, ktory by okrem mäsa nejedol nic ine. TAKTO TO SUVISI S MÄSOM. No a clovek s extremne hypermobilne elonogovanym crevom si musi davat extremny pozor NA MÄSO. Staci, ze sa mu kusky mäsa dostanu do sliznice creva, do tych najhlbsich zakuti tych vlnoviek a tam hniju tyzdne, mesiace a pohroma je na svete. Preto je pre takeho cloveka lepsia vegetarianska strava. Ten chalan vlastne v skutocnosti mal ten problem, ze jednak mu nejake vytrhnute zuby neumoznili dokladne pozut potravu, a jednak mu ALE HLAVNE v case prace v zahranici VELMI UBLIZILO MÄSO, ktore doma u chudobnych rodicov nejedol. Preto ho prave zo zahranicia doniesli domov "sibnuteho". Psychiatri preto potom aj skonstatovali, ze praca v zahranici jeho psychike skodi, co ale nebola pravda. To iba jeho telu skodili zle stravovacie navyky, ktore tam mal.

ahojjj

UULEUSKAUU- to co si napisala je do bodky pravda.Mna az na presviedcanie lekarov ledva tak poslali na nejake vysetrenia.Clovek musi mat peniaze nato aby sa vyliecil.Ten chalan mal aj nejake traviace tazkosti alebo nie?

ahojjj

DP8 a ako ti vlastne zistili to leaky gut akym vysterenim na alergo alebo gastro? A vlastne uz sa to u teba aspon trochu zlepsuje?

ahojjj

MOBYDIKA- vobec si nemyslim ze to mas z psychiky lekarom je velmi lahke ti toto dat do hlavy vies...nieje ti podozrive ze ked si vysadila AD tak ti to obcas zacalo prechadzat? ved kebyze mas take pschicke problemy tak by si to po vysadeni AD nezvladla a bolo by to horsie...Skus si nastudovat aj v anglictine myslim ze brain fog ti mohli spustit aj antidepresiva niektorim ludom sa to stalo ale vobec si nemyslim ze to ze nevies zaostrit mozgom a cela ta brain fog je priznak psychickej choroby a je mi strasne luto ze ty hej...mne ako zacala brain fog tak som nevedela vysvetlit co mi je tak ma hned poslali na psychiatriu rok som brala vselijake tieto lieky a ani jeden ma z toho nedostal...nikdy predtym som nemala depresie depresia mi akurat tak zacala z tej brain fog...a to ze je to obrany mechanizmus mozgu akokeby som pocula moju psychiatricku haha ..teraz mi je uz na smiech z takichto doktorov kt z teba urobia len blazna..A presne o tomto je jeden krasny film ktory by si mal pozriet kazdy s brain fog aby nestracal nadej vola sa Brain on fire-nieje to uplne o nasom probleme ale je to podla skutocnej udalosti a tam sa krasne ukazuje ako dievcatu diagnostikovali psychicke choroby pritom to mala sposobene poskodenou imunitou a museli jej robit sakra vela vysetreni aby jej prisli nato co jej je uz ju chceli poslat do blazinca..kolkym ludom diagnostikuju psychozu depresie a pritom to ani nemaju...
A presne ako pisete ja ked som v obchode alebo na ulici vsetko ma dokaze zmiast uplne ludia zvuky proste to sa neda opisat mne sa niekedy stava az to ze nedokazem akokeby otvarat usta proste ze mam taku slabu mimiku ze ked rozpravam tak sa mi tazko otvaraju usta a mam uplne roboticky pohlad ze nedokazem pohnut ani jednym svalom na tvari aj ked chcem

uuleuskauu

Nic take nemam, iba objasnim, ze moze existovat clovek psychicky silny a clovek psychicky slaby. To zalezi od toho, ako clovek reaguje na problemy. Psychicky slaby place a fnuka, lutuje sa a problem si neriesi - upada do zufalstva a pomysla na samovrazdu. Psychicky silny rozmysla, ako problem vyriesit a vyriesi ho. Ked zhodnoti, ze na vyriesenie problemu sa treba obrnit trpezlivostou (napriklad v setreni penazi), tak sa nou obrni a ked je problem neriesitelny, tak sa zamysli, ako by co najstastnejsie a najspokojnejsie mohol zit aj napriek neriesitelnemu problemu.
Ked sa dostane na psychiatriu psychicky silny clovek, lebo mu "siblo"(napriklad uplne mu zlyhala pamät a mal pocity zmätenosti), ale nemal ziadne problemy, zil si svoj spokojny a stastny zivot a zrazu toto...tak ten clovek by sa mal obratit na praktickeho lekara, aby ho odoslal na vsetky mozne vysetrenia, ktore mozu potvrdit/vylúcit telesne priciny tohto psychickeho problemu. Napriklad ci nema tu boreliozu, ci nema toxiny v tele (marihuanu), ci nema extremne hypermobilne elonogovane crevo a aj to, co pise prispevok podo mnou a mnohe ine veci.
PSYCHIATER nie je PRAKTICKY LEKAR, aby (ked nechce) riesil toto vsetko. Riesit proboem zvany HLADANIE TELESNEJ PRICINY PSYCHOZY A JEJ ODSTRANENIE ma za ulohu prakticky lekar. No a ak ma vas prakticky lekar diplom kupeny a hovno sa do mediciny rozumie, tak potom uprimnu sustrast vam prajem, mozte sa napchavat psychiatrickymi liekmi do konca zivota a stale viac a viac si tym skodit. Nema zmysel uz vobec obracat sa s prosbou o pomoc pri hladani telesnej priciny psychozy na psychiatra. Jemu totiz po financnej stranke vyhovuje mat co najviac pacientov a napchavat ich co najväcsim mnozstvom liekov. Preto sa treba obratit na praktickeho lekara a musi to byt inteligentny a mudry clovek majuci svedomie na mieste, ochotny pomoct, tuziaci VYLIECIT a nie iba LIECIT... Akonahle prakticky lekar nechce poslat pacienta na magneticku rezonanciu, na kolonoskopiu a ine... BEZPODMIENECNE HO VYMENIT ZA INEHO!!!
Nejeden clovek majuci extremne hypermobilne elonogovane crevo skonci u psychiatra s intoxikacnou psychozou, psychiater sa tvari, ze nevie o tom, ze je psychoza intoxikacna a robi bu bu bu... vazeny pacient, ked nebudete brat tieto lieky, tak sa vam z toho vyvinie schizofrenia (pacient mal prvu psychozu ako 31 rocny napriklad). Schizofrenia nemoze prepuknut v dospelosti, ale iba v detstve. V dospelosti uz moze byt iba psychoza z psychickeho zrutenia sa (iba u mimoriadne labilnych pacientov s myslienkami na samovrazdu) alebo psychoza z intoxikacie (ta sa moze vyskytnut aj u psychicky silnych, lebo ma telesny povod - treba zistit, odkial pochadzaju toxiny). Vtedy je dobre aj nelutovat peniaze a zaplatit si sukromnych lekarov. Len aby odhalili pravdu a co najskor. Naozaj tam mohol byt v minulosti kliest a borelioza, naozaj moze problem pochadzat z creva a ak sa upravi zivotosprava, problem je nenavratne prec.
...31rocny chalan mal chudobnych rodicov, mäso jedli len v nedelu. Mimo nedele sa stravovali vegetariansky. Kvoli chudobe. Do 30 byval u rodicov a makal vo fabrike za minimalnu. Potom odisiel do zahranicia robit udrzbara do hotela. Tam mal ubytovanie a stravu zdarma. Mohol si vybrat s viacerych jedal dokonca, ale jemu zrovna akosi zachutilo mäso, nevedel sa ho dojes, lebo doma ho nemali... Tam zacal problem, rodicia si ho museli ist do zahranicia "vyzdvihnut" ako sibnuteho, skoncil v nemeckom "blázninci" - to akoze na psychiatrii. Na Slovensku mu psychiatri tvrdili, ze praca v zahranici jeho psychike skodi a ze je labilny, ale to on vobec nebol. Odmietal brat lieky, rodicia sa postavili proti nemu, nutili ho tie lieky brat. On sa postavil na halvu, znovu usiel, nasiel si pracu v inom hoteli, robil to iste... zarobil peniaze, po sezone sa vratil domov, vsetko (financne) vrazil do drahych sukromnych doktorov a pricina sa mu nasla na kolonoskopii - extremne hypermobilne elonogovane crevo. Dal si dorobit vytrhnute zuby, zacal pravidelne behavat, uzivat probiotika a vlakninu a dal sa na vegetarianstvo. Je sice pravda, ze vlastni rodicia mu uz inac nepovedia ako "TEN SIBNUTY", ale jemu je to jedno, kedze si v zahranici zaraba slusne peniaze a kasle na tych, co nanho intriguju a o jeho takzvanej skoze sibnutosti pred inymi rozpravaju tisicky kilometrov daleko od neho. Ma stihlu vysportovanu postavu, tehlicky na bruchu, pozitivne ladeny usmev na tvari a zakaznicky sa z neho idu dosrat... uz robí casnika a ma sa dobre. Aj 15 rokov po "psychoze". A v zahranici. Ano, tam, kam mu psychiatri nechceli dovolit odist, lebo to vraj jeho psychiku znici :)...od svojej "psychozy" neuzil ani nediny liek. A funguje normalne. A aj bude. Uz raz a navzdy...

DP8

Tak vsetko kocky nemate...dp a Brain fog sposobuju aj crevne bakterie, vase vlastne napr. pri ochoreni SIBO, brain fog maju ludia s hist. intoleranciou vacisnou (ale aj ine into to mozu sposobovat), a taktiez vo velkom leaky gut syndrom - poskodene crevo, kadial sa toxiny dostavaju do celeho organizmu (to mam ja). Takze sup na imunoalergologiu a gastroenterologiu dat spravit kopmlet vysetrenia.
Z crevnych ochoreni kludne mozete mat aj uzkosti a silne depresie. Teda uzkosti a depresie nebudu sposobene psychikou ale naopak, sposobuje ich dysfunkcia traviaceho traktu niekde, a z uzkosti a depresie kludne pride brain fog, ktora je tu nonostop (ako ja cez 2r ju mam trvalu 24/7).

Mobydika

Lion presne ako pises, neda sa to zrovnavat. U teb a je to sposobene niecim fyzickym a u mna naopak zrejme psychickym, ked mam vsetky vysledky ok. Akurat prejavy mame dost podobne. A ako ti to zaclo prechadzat? Inak tak ako hovoris aj mne je uplne najviac blbo tam kde je vela ludi.

Lion75645

Mobidika - hmmmmm. Mne sa tiez neda usmiat... ale ja citim ako mi trpne tvar... pises ze mri mas ale ok co ja nemam... lezie, leukoence... patolog zmeny atd... cize ja sa uz s tymi co maju mri ciste nezrovnavam a ani nechcem... ale je mi lepsie ako bolo no. tiez sa mi napi.. komunikovalo s ludmi, alebo ked som bol v nakupn centre kdfe je ludi vela mi bolo riadne na p, no lepsi sa to ba je to uz dobre aj, teraz sa tam citim prave skvele a ked som sam je na p :D ... a to som psych vôbec neriesil a nebral ziadne AD !!!! riesim len infekcie nic ine...

Mobydika

Nemam tusenie preco mi to nachvilku preslo. A tebe to kolko uz trva?
A mavas aj take pocity ze si akoby v sne? Ja mam aj strach sama niekde ist ked mam derealku. A lekari sa ti k tomu ako vyjadrili? Mne moj psychiater to vysvetloval ako obranny mechanizmus mozgu. Ale derealizacia pokial nemas ine psychickr problemy moze byt sposobena aj uplne inymi vecami. Dost som o tom nacitala na anglickych strankach. Moze to mat viacero pricin.