všetci s brain fog sem

baradu

ja som mal niečo ako brain fog pred rokmi, mal som zahmlené vnímanie, svet som videl ako cez sklo, cítil som sa od neho oddelený, nemyslelo mi to bohvieako a mal som rôzne emočné výkyvy, bolo to veľmi nepríjemné a bol som už dosť zúfalý.
až časom som zistil, že sú to následky chronickej infekcie žalúdka, čriev, sleziny, pankreasu - dostali sa mi tam proste nejaké cudzorodé mikroorganizmy a postupne sa ich vplyv takto prejavoval. samozrejme, tráviace problémy som si všimol omnoho skôr, časom ale trochu ustúpili a už som ich nevnímal ako zdroj týchto problémov.
tak som upravil stravu, robil rôzne očistné procedúry a užíval nejaké prípravky, a snažil sa posilniť svoje telo, aby zvládlo boj s touto infekciou.
a podarilo sa mi to poraziť :)

trops

Mna este napada, neskusal niekto na brain fog/zahmlene myslenie liek Piracetam ?? Je volnopredajny a pouziva sa na: porucha pamäti a koncentrácie, blokáda myslenia, náhla únava, spomalenie pohybov a strata motivácie, citová labilita.
Viem, ze to pouzivaju napr. studenti, ked sa ucia na skusky a vraj zabera perfektne. Treba skusit, a hodit skusenost, ci to nezabere prave aj na toto

ahojjj

No kazdopadne dakujem ze si to tu napisala dala si mi nadej...uz som troska zacinala verit ze by mi fakt preplo ale neverim tomu...to len vsetci naokolo tak reaguju ze psychika a viem ze to neni tim...ale tak ja neviem strasne tazke je zistit z coho to je niekomu to ukazalo MRI niekomu infekcne testy tebe zas nieco ine..a je tazke vyprosovat lekarov vsetky tie vysetrenia...a tak vlastne co budes teraz robit musi sa to nejako dat riesit

DP8

Hop prrr...to ze si to nemyslela (ako prvy lekar) psychiatrička neznamena, ze ostatní dalsi navstiveni to nezvalili na psychiku. Citaj, ze 1,5r mi trvalo prist na to, z coho to pochadza, takze pocas toho som presla vsetkymi moznymi vysetreniami, kde mam vysledky ako najzdravsi clovek (aj infekcne podotykam) a kukali na mna, ze preco ma psychiatricka poslala vlastne k nim, ze som si mohla usetrit cas (aj im) na to, aby patrali co mi je, kedze oni su nazoru, ze je to prave psychikou. To, ze viem, co mi je ale ani neznamena, ze to dokaze moderna medicina uz liecit. Takze asi tolko k tomu.
Ano toto ochorenie mi spustili velmi silne brusne chripky pred 6r, do toho bola oslabena imunita, a rozbite hormony...takze ono to je komplexnejsie. Ako vravim, samo o sebe toto neprepukne len tak...kukni si co to je. Ja traviace prave nemam uz absolute 3roky, a tieto testy mam exremne zle...pretoze sa spustil prave leaky gut syndrom, tak to nejde von "so stolicou" ale pekne sa ten bordel vstrebava prave cez to prepustajuce crevo do celeho organizmu...

ahojjj

DP- to je strasne super ze si konecne zistila co ti je lebo brain fog byva sprievodny znak viacerich ochoreni a je tazko prist ze ake to je..ja som sa stretla s neochotou lekarou ktory stale len povedali ze to mam z psychiky..a vlastne mala si aj nejake vedlajsie priznaky? nejake traviace alebo tak? lebo ja nemam fakt ze ziadne mozno tak citlivost na chlad a obcasne zavrate ale inak nic..a ako to vlastne riesis? je na to nejaka liecba ucinna?

DP8

ahojj - mam leaky gut syndrom a z toho brain fog, ale leaky gut ti nieco sposobuje - to nie je ochorenie samo o sebe. Mne to sposobilo napr. sibo - co je premnozenie vlastnych bakterii v tenkom creve, ale ci dobrych alebo zlych to dnes este medi nevie. A uuleuskauu tu uplne zbytocne riesi blbosti. Ja som s brain fog (to som ale nevedela co mam) isla prave ako k prvemu lekarovi-psychiatrovi, lebo som myslela, ze mi "preplo", ved nemozes vnimat realitu a seba inak, a ona mi rovno povedala, ze u nej som prvy a poslednykrat, pretoze ma objednala rovno na neuorologiu a odoslala na endokrinologiu a gynekologiu (dalej sa vyjadria uz oni, ze podla vysledkov sa uvidi co so mnou bude dalej) ale ona mi nema ako pomoct, nakolko ide o brain fog, depersonalizaciu, nespavosti, tinitus atd (vsetko vlastne zo dna na den nastalo) z nespecifickeho fyzickeho ochorenia :D
Takze keby chcela tato psychiatricka, rovno napise lieciky a liecbu a bude ma "oblbovat", ze mam depresie a uzkosti.. Takze nie nie, ked najdes v tej hrbe lekarov este niekoho, kto sa nechce len "nabazit" z tvojich penazi, tak dokazes patrat, ale zial, na "vlastnu past".No nebolo jednoduche, nebudem vobec klamat, hladala som svoju diagnozu/pricinu tohto stavu kazdy bozi den 1,5 roka v kuse :( A na tento test ma vlastne poslal tak isto jeden pacient, ktory ho podstupil -> teda nie lekar...Je tazke patrat, ale ked to nespravis sam/sama, nepomoze ti ani kazdodenne modlenie ci preklinanie :)
Proste choroby idu asi tak o 5 krokov pred nami, kym ich vobec medicina zacne este len odhalovat a vobec hladat liecbu a nejako liecit :-/

epicentrum

marosko, však ty ten svoj "zázrak" ponúkaš v každej téme na každý zdr. problém! to musí byť naozaj zázrak...dostaneš aj Nobelovu cenu za to?

Veggi

Marosko a kolko ten tvoj zazrak stoji? Nechcem vyhovorky a trepanie o tom, ze to za tu cenu stoji. Chcem realnu sumu, co za nejaku vodu mam dat...Bo aj svatenou vodou sa mozem obliat, ak som presvedcena o jej sile. Avsak ta je aspon zadarmo....