Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

RNG

Dnes su na trhu ine plasticke hmoty s vyssim indexom lomu+sosovky mozu byt podstatne tensie a lahsie.
Moja zena aj syn ich maju(6.5 a 7.5)a su zlomok vahy predoslych

majka s.

a nie su sosovky velmi hrube, ked mas take velke dioptrie? lebo ja mam -7,5 a sklicka v okuliaroch su dost hrube aj napriek uprave.

dedy

ja mam -8,5 a -10,5. co je dost vela, ja som ich uz skusala, ale mam strasny problem ich dat do oka a potom ked tam uz su tak vidim dost zvlastne

majka s.

a este nieco. chcela by som ich nosit tak zhruba od rana do vecera (s vynimkou toho, zeby som vecer, ked by som bola pri PC alebo TV pouzivala okuliare). su sosovky, ktore mozem pouzivat aj pri PC a TV? stoja cenovo viacej?

majka s.

je to super tema. ja teraz uvazujem nad kontaktnymi sosovkami. nosim okuliare vo velkosti dioptrii -7,5 obe oci. rok som mala dioptrie ustalene, ale teraz sa mi o -0,5 cisla zvacsili (vysledok... vid hore). pocula som, ze sosovky nesmiem nosit, ak nemam aspon 2 roky ustalene dioptrie. chcela by som ich (hoci sa mi teraz zvysili). som prijata totiz na vysoku skolu a myslim si, ze lepsie by som vyzerala so sosovkami ako s okuliarmi. mozem si vybrat akykolvek tenky ram, tie skla budu hrube i tak (aj ked mam odlahcene a stensene skla). predsa len su vysoke dioptrie. a este chcem vediet, ze aka je optimalna cena za sosovky a aka za roztoky? je na to nejaky specialny obal? alebo ten obal je uz v cene sosoviek? este som ich neskusala, tak neviem, ci oko nebude reagovat citlivo na cudzi predmet v nom.

age44

to nezavisi od poctu dioptrii, to je jedno. zavisi to od materialu KŠ - aku maju priepustnost pre kyslik. pri predlzenom noseni a po velmi dlhej dobe (cca 10 a viac rokov) pri nedostatku kyslika zacnu prerastat nove cievy rohovkou (akoby chceli doplnit ten kyslik). ja vsak nosim KŠ uz aj tych 10 rokov, od rana do vecera a zatial, tuky-tuk, je vsetko ok. musis si vybrat silikon hydrogelove KŠ, tie maju vysoku priepustbost a daju sa obcas nechat aj na noc, v pripade potreby.

fraisee

ja nosim kontaktne sosovky uz 2 alebo 3 roky. nemam s nimi problem, nosim ich kazdy bozi den od rana do vecera. vecer vzdy vycistim a hodim do puzdra. nemusia sa regenerovat cely den ako tu niekto tvrdi staci im 4 hodiny v roztoku a su pripravene na dalsie pouzitie. prakticke, dobre ich znasam na to ze mam kvoli alergii zapal spojiviek vzdy na jar. je ich dnes milion 500 druhov, kazdy si vyberie co mu vyhovuje.