Kontaktne sosovky iba doplnok okuliarov?

age44

a este, majka, samozrejme ze na PC a Tv mozes sosovky. ja vacsinou rano vstanem, cca o 7.00 nasadim a vecer po sprche o 22, 23-tej zlozim. okuliare mam len na to, ak robim na pocitaci este v noci, alebo ked pozeram v noci na mesiacik :-)
mne sa prave naopak zda divne v okuliaroch - v sosovkach mas dobre periferne videnie, nemusis otacat hlavou. a tiez nezmensuju tak obraz ako silne dioptrie. len treba vydrzat tazke zaciatky....

age44

no, nemyslim si, ze by si mala vidiet hmlisto, ale treba si na ne zvykat postupne, opticka alebo lekarka ti vysvetli, ze prvy den treba zacat s 2 hodinami nosenia a potom postupne predlzovat. stane sa mi ze na kratky moment vidim hmlisto, ale to su len bielkoviny na povrchu, staci trochu pozmurkat, pripadne pomasirovat viecko a je to ok. to postupne nosenim prides na to, co pomaha. ale je to urcite neporovnatelne s okuliarmi. cely den takmer necitis ziadne obmedzenia. akurat treba davat pozor na prasne prostredie. ale ak sa mi nieco dostane do oka a zacne rezat, kvapnem jednu kvapku roztoku do kazdeho oka, necistota sa zvykne vyplavit a ja zijem dalej. mozes cvicit, sportovat, plavat, studovat, co chces...
a vravim, nikto nemusi tusit, ze mas tazku myopiu.

majka s.

prichadzam na to, ze sosovky su vazne super vec :o). mam vsak este jednu otazku (zatial jednu :o): citala som, ze ak si ich nasadim, tak prve dni vidim hmlisto. je to pravda? upravi sa to? alebo to znamena, ze sosovky nie su vhodne pre oci?

petronela30

Ahojte. Ja nosím šošovky už 9 rokov. Každý deň od rána do večera ich mám na očiach. A som nesmierne spokojná. Ani si neuvedomujem ,že ich mám. Môžem vrelo doporučiť./používam 3mesačné, ale vydržia mi aj 4mesiace.

age44

to nie je pravda, ze sosovky sa nesmu, ak nemas ustalene dioptrie. naopak, to je vyhodou, ze netreba stale menit skla, lebo po pol roku, roku, ked sa ti zvysia dioptrie, jednoducho kupis s vyssou D. co sa tyka ceny, ak mas mesacnu dobu vymeny, vyjdu ta 3 pary na cca 1500 Sk. to nie je zle, vsak? ak mas rozdielne D, tak si musis vziat dve balenia, ale stale to mas cca 2800-3000 Sk na pol roka. ak nemas ustalene dioptrie, tak by si nemala ist na laserovu operaciu, lebo po case by si zase ostala zase s okuliarmi. aj ked take -2 vyzera lepsie ako -8. ja mam sice "len " 6,5D, ale tym ze uz dlhe roky nosim sosovky, vela ludi, mojich znamych ani nevie, ze som kratkozraka. ja by som odporucala, urcite. dedy, ak mas divny pocit, treba si na to len zvyknut, chce to isty cas a samozrejme aj trening so zakladanim a vyberanim.

age44

to nie je pravda, ze sosovky sa nesmu, ak nemas ustalene dioptrie. naopak, to je vyhodou, ze netreba stale menit skla, lebo po pol roku, roku, ked sa ti zvysia dioptrie, jednoducho kupis s vyssou D. co sa tyka ceny, ak mas mesacnu dobu vymeny, vyjdu ta 3 pary na cca 1500 Sk. to nie je zle, vsak? ak mas rozdielne D, tak si musis vziat dve balenia, ale stale to mas cca 2800-3000 Sk na pol roka. ak nemas ustalene dioptrie, tak by si nemala ist na laserovu operaciu, lebo po case by si zase ostala zase s okuliarmi. aj ked take -2 vyzera lepsie ako -8. ja mam sice "len " 6,5D, ale tym ze uz dlhe roky nosim sosovky, vela ludi, mojich znamych ani nevie, ze som kratkozraka. ja by som odporucala, urcite. dedy, ak mas divny pocit, treba si na to len zvyknut, chce to isty cas a samozrejme aj trening so zakladanim a vyberanim.

Aria

Nie je zaco. Ja chodim raz rocne na kontrolu a teraz mam dokoca pocit ze mam jedno oko trosku slabsie, ale dohodli sme s lekarkou ze mi necha na obe oci rovnaku diptriu a mozno sa to dotiahne. Ale inak je to super pocit nemat okuliare :o).

majka s.

Ahoj Aria, to, ze sosovky nie su vhodne pre tych, ktorym kolise dioptria som sa dozvedela od kamaratky, ktora sosovky nosi. Ale s lekarkou som sa este nerozpravala a tak by som chcela zajst za nou. Aj u mojej lekarky sa daju kupit sosovky. Tak by som to skusila. Predsa len, pripadaju mi praktickejsie. Najprv som rozmyslala o operacii, ale kedze mam len 19 rokov, tak mi lekarka operaciu neodporucala (ze ak budem velmi chciet, tak po 1. babatku, ked sa mi narodi, lebo ze po porode sa zvysuje ocny tlak). Vraj niektore dievcata v mojom veku sa davali operovat, ale ze skoro sa im dioptrie vratili. Sestricka pri mojej ocnej lekarke mi odporucala tiez sosovky. A aj mne sa to zda dobry napad. Takze si zhanam informacie. Ale inak... potesila si ma s tym, ze mozem nosit sosovky, hoci mi dioptrie kolisu :o). Dakujem ti.

Aria

Ahojte, Majka kto ti povedal ze sosovky sa nesmu nosit ked ti kolise dioptria? Lebo ja nosim sosovky 7 rokov a za ten cas kazdy rok dviham dioptriu zhruba o 0.5. Ale lekarka mi tvrdi ze to nie je spspbene sosovkami. Tak teraz ma celkom zaujima kde je pravda. Ja by som rada sla na operaciu, ale ak sa mi takto kazi zrak tak zatial nemozem. Ale inak som so sosovkami maximalne spokojna, nosim ich denne, a tie moje stoja okolo 2800 na rok.

majka s.

a aka je zhruba cenova hladina sosoviek, ked by som ich chcela nosit zhruba pol roka a menit si ich mesacne? aka je dobra znacka? nechcem nejake XXX tisicove, ale proste prijatelna cena (do tych 2500 - 3000 sk).

Najčítanejšie články