Peniaze sú dôežité a nie že nie!

Príspevok v téme: Peniaze sú dôežité a nie že nie!
imaginedragon35

Ak by ste si v mladosti (rozpätie od 20 do 38 rokov) mali vybrať, čo by ste si uprednostnili ako prvé?. Lebo dnes asi málokto môže mať obidve. Vidím to na ostatných ľuďoch, hlavne na tých, ktorí uprednostnili "lásku" pred peniazmi...

Viem že ma tu sa tu teraz väčšina z vás urazí, lebo som si čítal minulé príspevky v téme o rodení detí a prevažoval názor že "treba si spraviť dieťa za každú cenu aj keď nemám žiadne peniaze, lebo na peniazoch nezáleží a dôležitá je láska a tieto veci"

Ja viem, že každý je iný a väčšina ľudí by niekedy dieťa chcelo mať. Ale nechápem tú logiku, keď mladá 20 ročná žena nechá spraviť deti, hneď ako skončí školu ani nemá poriadne zamestnanie a žije len z minimálnej mzdy a je v podstate závislá na svojom partnerovi.. A takých je dosť veľa. Ja nechápem prečo nevedia počkať. Prečo sú ľudia tak nezodpovední?

Ja keby som chcel mať niekedy deti, tak určite počkám aspoň do 30ky kedy budem úplne sebestačný a budem mať vybudovanú akú-takú stabilitu a dostatočný príjem v nejakej lešpie platenej a menej zničujúcej práci (700€ v hrubom v ťažkej špinavej robote na 3 zmeny nepovažujem ani za podpriemer ale len ako žobračenku na prežitie).

Ale prečo toľko ľudí čo takto pracujú a z výplaty pomaly ani nemajú na jedlo... tak majú deti? Tí rodičia potom ani nemajú čas sa s nimi učiť, lebo prídu zničení z roboty... a potom v škole vznikajú ďalšie podpriemerné jedince, ktoré v živote dotiahnu maximálne na robotníka v továrni... a to hraje do kariet hajzlom zamestnávateľom, ktorí potom nemusia zvyšovať platy lebo na ich pozície majú zabezpečený dostatok ľudí a magický kruh sa uzatvára... kedy ľudia dostanú rozum a konečne zlomia tento pekelný kruh???

alica111

Si neskutočne arogantný a sebecký človek. Takže Tebe sa hnusia ľudia pracujúci na smeny za 700 eur? Je mi z Teba zle.

caba123

Takze robotnik v tovarni je podla teba podpriemer? Ty si obycajny kkt ! Ty radsej deti nemaj, nemnoz sa. Ale kto vysoko lieta, nizko pada.

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

dobreuzisback

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

imaginedragon35

aha, niekto reagoval na moju starú tému...

no ok.. k poslednej reakcii. ak sa ich tak vehementne zastávaš a je to len ich život tak ti potom prajem nech ti tvoje deti chodia do triedy s deťmi alkoholikov, feťákov a inej zgerby, ktorá sa o svoje deti vôbec nezaujíma a potom tie deti majú zlý vplyv na deti zo slušných rodín...

nerýpal by som keby to neovplyvňovalo môj život a životy iných detí!! čo ste padnutí na hlavu všetci že to tu obhajujete? aj vy musíte zo SVOJICH peňazí platiť nezodpovednosť žobrákov, čo si narobili deti a nemajú sa o ne ako postarať a tak za nich musí platiť štát! sa spamätajte už konečne tí čo sa tu toho zastávate.

to že aj zarábajúci človek môže kedykoľvek spadnúť na dno nie je ospravedlnenie pre tých, čo už na dne sú a napriek tomu si robia deti.. nemá to žiadnu logiku tento argument, ste úplne vedľa. na druhej strane chápem že pravda sa ťažko prijíma a preto prskáte, ale taký je život a ak chcete žiť v ilúziách tak je mi vás ľúto

Linda1227

Tebe to zmysel davat nemusi, oni ziju svoje zivoty a to ze to Ty nechapes nic neznamena. Urcite nebudu odkladat deti lebo podla Teba je to nezodpovedne. Nebudu konat tak ako chces Ty, nesud druhych, nerozmyslaj preco a ako kto kona. Pozeraj na seba a zi svoj zivot a neryp sa v zivotoch druhych.

smutnababa

ahoj uplne s tebou suhlasim :( byvam u rodicov zarabam v cistom 450 eur nemam frajera ani kamaratky a o zakladani rodiny mozem len snivat :(

krinka

lebo je celý slovenský systém zle nastavený. ľudia, ktorí chcú viacej zarobiť sa musia obracať, musia mať dve práce a potom nemajú čas sa venovať deťom. keby všetko lepšie fungovalo, bolo by to jednoduchšie ale bohužiaľ o tom môžme len snívať!