Vyhodili ma z domu

Príspevok v téme: Vyhodili ma z domu
Huuuha

Dobrý deň.
Mám 19 rokov a dnes ma rodičia vyhodili z domu, pretože ma vyhodili zo strednej školy. Mám silné depresie, samovražedné myšlienky už 3 roky a stále sa to zhoršuje. Nemohla som ďalej pokračovať, pretože ma tam aj šikanovali. Rodičia moje problémy nechápu, vidia len školu. Hovorila som im, že som tam nevládala chodiť, no vypočula som si len strašný krik a potom ma vyhodili. Povedali mi, že som ich sklamala.

Nemám kam ísť. Priateľov nemám a príbuzní ma neprichília. Takže som na ulici, bez bývania, so 600 eurami, bez práce a s psychikou na dne.
Rozmýšľala som aj o samovražde, ale bojím sa, že by ma po nej čakalo niečo ešte horšie.
Neviem, čo robiť. V kuse plačem, nadávam na seba, prečo musím byť taká, aká som.

Chcem žiť pokojný život, niekde v zahraničí (USA, Austrália), no to by som musela byť superžena.
Už fakt neviem.

Huuuha

Defcon - Moja diagnóza je oficiálna: ťažká depresia.
K psychiatrovi chodím už 6. rok, beriem lieky, dokonca som raz bola hospitalizovaná na detskom, chvíľu bolo lepšie, no potom sa to vrátilo a vo väčšej sile. Takže to nie sú len také "depky", ako hovoríš.

Začalo sa to panickými záchvatmi, mala dom diagnostikovanú panickú poruchu, potom prišli depresie, diagnostikoval mi stredne ťažkú depresiu. Bola som hospitalizovaná na detskom. Potom sa to zlepšilo, no o rok znova a vo väčšej sile. Začala som mať okrem depresií, aj samovražedné myšlienky. Až vtedy mi bola diagnostikovaná ťažká depresia.

Luppi

Dobre si urobila, ze si prespala v hoteli. Rovno sa v tom hoteli opytaj, ci nepotrebuju chyznu, alebo pomoc do kuchyne a ze potrebujes aj ubytovanie. Ak nie v tom, tak v inom hoteli. Krok za krokom sa potrebujes postavit na nohy, nesnivaj hned velke sny. To vsetko pride. Zvladla si prvu noc, to bol prvy krok, ktory si bravurne zvladla. Teraz skus druhy krok. Aj druhu noc este zvladnes sa tam vyspat. Zaklad je byt v bezpeci.
Na urade prace musis udat adresu trvaleho pobytu, kde ti budu posielat aj peniaze. A ano, musis prist vzdy, ked ta zavolaju. Zacnes v hoteli, uc sa anglicky a nemecky po veceroch a neskor mozes aj vycestovat. Odkladaj si peniazky na svoj sen. Plus budes mat prax v hoteli, to bude mozno tvoj bonus pri praci v Amerike. Ku svojim snom sa musis dopracovat pomaly, inak ta to bude zbytocne stresovat.

Defcon

Tak som si precital tie linky a vychadza mi z toho toto: rodic sa musi postarat o dieta pokial studuje a pripravuje sa na zamestnanie. Pripadne o dieta, ktore je chore a kvoli tejto chorobe nepracuje.
Ok ? Lenze to neznamena, ze dieta povie, ze ma depky a nezvlada skolu. A bude doma sediet ako 5 penazi... musi mat oficialnu diagnozu, musi sa liecit....

zdravko456

Defcon, Zuzazuza - citajte tu
www.etrend.sk
Takisto ako je vyzivovacia povinnost deti voci rodicom, ak su v nudzi. Treba si uvedomit, ze rodina je zakladna bunka spolocnosti a ta ma predovsetkym fungovat, stat vystupuje len ako pomocnik, resp. v pripade, ze rodina nie je schopna si plnit tieto povinnosti.
Teraz bol pripad na Markize - manzel odisiel pred 24 rokmi, nik o nom nevedel, uz ho prehlasili za mrtveho a zrazu sa objavil poraneny bykom (bol v Cechach) a je nesamostatny po zraneni a lezi v domove socialnych sluzieb a manzelka, hoci ho nevidela 24 rokov, tak mu musi platit ten domov. Znie to sice nespravodlivo, ale je to tak.
Dievca, rodicia ti nahovorili, ze sa mas zivit sama - si uvedom, ze to nie je take lahke ak mas depky a navyse si uplne odkazana iba sama na seba. Prestan byt hrdinka a utekaj okamzite na tu socialku, kym neskoncis zle!

Omen

Sociálka ti nepomôže, si už dospelá. Polícia a súd áno, ak to chceš riešiť tak, že sa chceš vrátiť späť domov. A rodičia ťa MUSIA živiť, je to ich zákonná povinnosť a to až do doby, kým budeš samostatne ekonomicky činná osoba.

Iliosa

Mas nejakú kamaratku, ktorej mozes zavolat? A never hocikomu, aby si sa zrazu neocitla niekde za hranicami, potom ti uz nebude pomoci... Svet a ludia nie su taki, ako sa zda. Stale maj na pamati, ze ak vtacka lapaju, pekne mu spievaju. Skus sa opytat na miestnych internatoch, ci by sa tam pre teba na cas nenaslo miesto. Ze si tam normalne zaplatis pobyt na mesiac, teda aspon kym sa neodrazis, budes mat mesiac kde byvat. A je to aj lacnejsie.

0vecka

zuza tuto nieco o tom mas
studentskefinancie.sk
Precitaj si kolonku zanik vyzivovacej povinnosti. Mam zopar prikladov v okoli. Ak decko nevypadne dobrovolne tak sa onho musis starat.

Iliosa

No dievcina sa do tohto stavu nedostala sama. Ze ju vyhodili zo skoly a z domu znamena, ze ano, ma nejaky problem, ktory sa nepodchytil, ked to u nej zacinalo. Rodicia sa mali starat o jej psychicke zdravie uz od zaciatku. Oni zrejme roky videli, ze nieco sa s nou nie je v poriadku, ale nechcelo sa im to riesit. Predsa len je pohodlnejsie vinit dieta, ze si za to moze samo. Idioti!!! Teraz, ked ju uz nezvladaju, jej dali do ruk 600 eur, ze chod sa zivit sama. To co je za primitivizmus?!!! Vredy na zadku spolocnosti! Miesto toho, aby jej pomohli, nechaju 19 rocne dievca samo po nociach na ulici a v tomto prehnitom svete plnom uchylov a psychopatov. GRC!!!!

Zuzazuza

Ktory zakon uklada rodicom povinnost zivit dospeleho nestudenta? Nemam taku informaciu a velmi by ma prekvapilo, keby to bolo dane zakonom. A co nie je dane zakonom, to nie je povinnost. Moralka je dobrovolna vec kazdeho jednotlivca.