Vyhodili ma z domu

Príspevok v téme: Vyhodili ma z domu
Huuuha

Dobrý deň.
Mám 19 rokov a dnes ma rodičia vyhodili z domu, pretože ma vyhodili zo strednej školy. Mám silné depresie, samovražedné myšlienky už 3 roky a stále sa to zhoršuje. Nemohla som ďalej pokračovať, pretože ma tam aj šikanovali. Rodičia moje problémy nechápu, vidia len školu. Hovorila som im, že som tam nevládala chodiť, no vypočula som si len strašný krik a potom ma vyhodili. Povedali mi, že som ich sklamala.

Nemám kam ísť. Priateľov nemám a príbuzní ma neprichília. Takže som na ulici, bez bývania, so 600 eurami, bez práce a s psychikou na dne.
Rozmýšľala som aj o samovražde, ale bojím sa, že by ma po nej čakalo niečo ešte horšie.
Neviem, čo robiť. V kuse plačem, nadávam na seba, prečo musím byť taká, aká som.

Chcem žiť pokojný život, niekde v zahraničí (USA, Austrália), no to by som musela byť superžena.
Už fakt neviem.

0vecka

To je mozne ze socialka s tym uz nema ale na sud by to bolo. Kebyze byvam niekde blizko tak sa s nou v poho dohodnem ze kym ten sud skonci tak ju budem financovat a ona mi to potom splati ak to vysudi. Myslim ze toto je ucebnicovy priklad toho ako rodicia zanedbavaju svoje povinnosti. Toto sa fakt ze neda prehrat.

Omen

Zdravko a ty pochop, že je UŽ dospelá a ŽIADNA sociálka jej NEpomôže! Je svojprávna a len od nej záleží ako to chce riešiť. A Luppi jej neradí zle.

Luppi

Dievca sa chce postavit na nohy, tak ju netahaj spat do bahna psychickych problemov, socialky. Cim skor pochopi, ze si musi pomoct sama, ze jej nikto nepomoze a stat uz vobec nie, tym lepsie.

Zvladla sa o seba postarat prvu noc, zvladne vsetko, co bude chciet. Je to silne dievca, len ludia okolo chceli v nej tu silu udupat.

Huuuha

zdravko456 - Psychická šikana na škole. Z tohto.
Plus, odmala ma bil súrodenec. Depresie z toho nemám, ale nemám empatiu, kvôli tomu.

Takže psychická šikana, ale aj neustála samota, kvôli soc. fóbii (čiže som za celý život nemala priateľov). Hádky v rodine, najmä so súrodencom, ktorý ma bil, dusenie všetkých emócií v sebe, urážky ľudí na mňa, bývanie v nevhodnom okolí, pre niekoho, kto má psych. problémy. atď.

0vecka

Defcon ti rodicia sa musia starat aj o zdrave decko ktoremu sa len nechce robit. To je fakt. Pred par rokmi tu bola tiez taka tema. Tam im to potrvdil aj decky psycholog a rocno pred tym deckom :) .

zdravko456

Luppi - nehraj sa na doktora! Ty nevies ako je na tom, chces, aby sa jej nieco stalo? Chapes, ze ma samovrazedne myslienky? Socialka s lekarom posudi, ci je pre nu to prostredie vhodne, ak nie pomozu jej inak.
A nezabudaj, ze je to velmi mlada baba a nie chlap!
Ja som tiez musel v 18 odist z domu, len som nemal depky a som chlap, ale tym vsetkym cim som si presiel, tak to si neviem predstavit, ze by to zvladla baba sama. Aj chlap si vzdy najde lepsie plateny job. Vaz slova, ked nevies o com hovoris, nepoznas ju a nie si v jej kozi!

Luppi

Ona to zvladne.

"Skor nez si diagnostikujete depresiu, uistite sa, ci nie ste obklopeni sviniarmi" Sigmund Freud.

Zmena prostredia znamena aj vymanit sa z prostredia tyranov, ktori ti ublizovali a sposobovali tvoje problemy.

Defcon

Ak mas oficialnu diqgnozu, na zaklade ktorej si nezvladala skolu, a rodicia to zle vyhodnotili, tak samozrejme mas pravdu ty a oni maju povinnost sa o teba starat aj do smrti. To myslim vazne. Asi by som isiel k psychiatrovi, ktory ta lieci a povedal by som v akych som srackach.....asi je jeho povinnost sa postarat o tvoje potreby. Ale toto neviem. V kazdom pripade by spravil kroky ktore treba.
Prajem vela stastia. Aky je smutny smajlik ?

zdravko456

Ludia preboha neradte jej, nech si najde pracu, v takomto stave nemoze pracovat. Nakopat tych rodicov do zadku je malo. Sa cudujem, ze si neuvedomili, ze takymto konanim mozu mat problem so zakonom. Na jednej strane chapem, ze to moze byt pre nich tazke, ale je to ich dcera, ktora sa na svet nepytala!
Huhaa - uz si bola na tej socialke? Z coho mas tie depky vies? Robili ti rodicia nieco zle alebo si zazila nieco traumatizujuce?