Vyhodili ma z domu

Príspevok v téme: Vyhodili ma z domu
Huuuha

Dobrý deň.
Mám 19 rokov a dnes ma rodičia vyhodili z domu, pretože ma vyhodili zo strednej školy. Mám silné depresie, samovražedné myšlienky už 3 roky a stále sa to zhoršuje. Nemohla som ďalej pokračovať, pretože ma tam aj šikanovali. Rodičia moje problémy nechápu, vidia len školu. Hovorila som im, že som tam nevládala chodiť, no vypočula som si len strašný krik a potom ma vyhodili. Povedali mi, že som ich sklamala.

Nemám kam ísť. Priateľov nemám a príbuzní ma neprichília. Takže som na ulici, bez bývania, so 600 eurami, bez práce a s psychikou na dne.
Rozmýšľala som aj o samovražde, ale bojím sa, že by ma po nej čakalo niečo ešte horšie.
Neviem, čo robiť. V kuse plačem, nadávam na seba, prečo musím byť taká, aká som.

Chcem žiť pokojný život, niekde v zahraničí (USA, Austrália), no to by som musela byť superžena.
Už fakt neviem.

Omen

Defcon, pletieš tu hrušky s jablkami. Sú to dva diametrálne odlišné prípady, ktoré nepatria pod jednu strechu. V tvojom prípade sa jednalo o sociálnu kuratelu, ktorá chránila záujem tvojho dieťaťa a je prítomná pri každom rozhodovaní o statuse detí ako ich opatrovník.

0vecka

Ilosa mna by napr sralo na tom to ze ak sa mi podari sa postavit na nohy a dozvedia sa to tak sa este budu potlapkavat po pleci ze aky skvely napad to bol ma vyhodit na ulicu. Tak uz pre toto by som sa nenechal a odchod si pekne naplanoval min. najprv zohnal pracu.

Huuuha

0vecka - Prečo do USA ? Neviem, ťahá ma to tam, odkedy si pamätám. Bola som tam raz na 3 týždne (v LA a SF) a bolo tam skvelo. Angličtinu mám na pokročilej úrovni. Nie je to až také strašné. Z nemčiny neviem absolútne nič.

Defcon

Omen, omyl, ze socialka nepomoze dospelemu....na kazdej socialke je socialny kurator pre dospelych....poznam z vlastnej skusenosti, kedy ma socialka podrzala voci byvalke. Zacala stvat syna proti mne ,tak som isiel na sociqlku, ze co a ako mozem a tam som nasiel socialnu kuratorku pre dospelych, ktora postavila do pozoru moju byvalku.

Ilosa

Ja suhlasim s Luppi. To sa ma akoze natahovat s rodicmi, aby ju prijali spat do sraciek? Na zaklade svojej skusenosti viem, ze odchod z domu je ta najlepsia terapia. Ano, jej rodicia su neschopni, pretoze jej neboli psychickou oporou, ked to tak potrebovala. Ale zmena prostredia a ludi, co ju nicia jej moze velmi pomoct. Ona si zo zaciatku prejde vela tazkeho a ako dievca, tiez musi byt obozreta, ale bude to stat za to.

0vecka

akoze ak sa nechces vratit domov popripade nechces zazalovat rodicov aby ti platili tak budes potrebovat pracu. Asi bude najlepsie sa priamo pytat kedze nemas ziadnu adresu a ide ti o cas, asi najlepsie nieco aj s ubytovanim. Ako to mas s cudzimi recami? Vies anglicky alebo nemecky? a preco chces ist akurat do USA? V tvojom pripade je asi idealna skandinavia. Je tam silny socialny system a celkom v pohode sa tam uzivis aj bez vzdelania, v USA budes bez vzdelania na hranici chudoby.

Luppi

Ide ti o cas. Peniazky sa rychlo rozkotulaju. Pracu chyznej, alebo v kuchyni zvladnes aj so svojimi problemami. Budes si robit svoje, nad problemami nebudes mat cas rozmyslat. Neskor si pohladas nieco ine, alebo inde.
Ked budes byvat sama, budes mat klud. Ked si najdes pracu, zvysi sa ti sebavedomie. Praca je zaklad.
Neplac, nerozoberaj svoje problemy. Konaj. Dostala si sancu vymanit sa z prostredia tyrania. Som si ista, ze ked sa postavis na nohy, lieky uz potrebovat nebudes a zistis, ze chyba nikdy nebola v tebe, ale v tvojom okoli.
Urcite neprijimaj ziadne ponuky, ze mozes u niekoho byvat. Tyran zaciti svoju korist na sto honov. Kym nezacnes byt samostatna, vzdy sa najde nejaky tyran, ktory sa bude tvarit, ze ti chce pomoct.