Prvý bozk vo vyššom veku.

Príspevok v téme: Prvý bozk vo vyššom veku.
Pilcuk

Už asi mesiac sa stretávam s jednou ženou, spoznali sme sa cez zoznámku. Zajtra sa máme stretnúť a tu nastáva problém. Obávam sa, že dôjde k situácií, kedy budem nútený iniciovať bozk. Problém je, že to bude môj prvý bozk, kedže som ešte nemal vzťah. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby som nemal 48 rokov. Ked výjdem s pravdou von po tom, čo "pokazím" náš prvý bozk, obávam sa, že o ňu prídem, že ju vystraším tým, že som ešte nezažil bozk (aj to ostatné samozrejme). Ako sa mám zachovať, ked k tomu príde ? Ako by ste vy - ženy reagovali na to, že muž po 40-tke sa ešte nebozkával ? Ďakujem za každú serióznu radu.

Pilcuk

Tak, už zajtra je deň D a nemôžem to zas odložiť, lebo by som mohol na prvý bozk a vzťah celkovo úplne zabudnúť. Som v strašnom strese, srdce mi ide vyskočiť z hrude. Čo ak niečo pokazím ? Čo ak poviem niečo, čo by ju odradilo odo mňa ? A čo ak nezvládnem ten bozk ?

Mrauka

A 30 rokov ti nechybala?
Si predstav, ze na stuzkovu svojim detom pojdes ako 70 rocny starec.
Najprv sa o tom porozpravaj s tvojou mamou, ci by jej naozaj nevadila a ci ta potom nebude stvat a manipulovat proti nej. Inak znicis zdravie a zivot zene, ktora by ta mozno mohla mat naozaj rada a ty sa nedokazes odputat citovo, existencne od svojej matky, ci si myslis, ze budete zit vsetci pekne na hromadke a v idylke?
Tvoja matka bola doteraz naucena mat ta len pre seba, myslis, ze sa s tym tak lahko zmieri, ked to tak nebude?

Pilcuk

jumbacisko, no teraz je na mňa mama prísnejšia ako v detstve :-) mnohé veci mi nedovoli, no proti môjmu vzťahu s nejakou ženou by snáď nenamietala...

mrauka, odhodlal som sa preto lebo si uvedomujem čoraz viac že mi chýba partnerka, deti, proste moja rodina zložená zo ženy a potomkov...

Mrauka

No stala sa chyba v tom, ze ma silny citovy vztah k svojej matke, viac, nez je zdravy a ktory by nemal mat k svojej matke, ale k zene.
Kym si to nevyriesis, tak si zenu nehladaj, lebo by pri tebe trpela. Rovnako tvoje nizke sebavedomie ti sposobuje spoluzitie s tvojou matkou a toto nizke sebavedomie by si si vybijal na zene, rovnako by trpela. Mna by zaujimalo, preco si sa spamatal teraz? Si pochopil, ze mama nebude zit ako matuzalem?

jumbacisko

Pilcuk: Hoci mám 20, podstatne menej rokov ako ty, poznám ten strach z komunikácie s opačným pohlavím atď. Od asi 17 rokov som sa to rozhodol aktívnejšie riešiť a pozitívne výsledky sa dostavili, takže neboj, pôjde to.
Choď na to postupne. V prvom rade, či už to s dotyčnou výjde alebo nie, daj si cieľ sa každý deň rozprávať s jednou ženou. Nemusíš ju hneď baliť, alebo pozývať ju von, proste s ňou maj dajaký small talk. Pre mňa za mňa aj o počasí. Aby si sa viac osmelil a bol sebavedomejší.
V rade druhom, neupínaj sa na ženy. Ani na tú, s ktorou máš ísť von. Môže ti to s ňou začať vychádzať, ale svojim správaním, kedy na ňu budeš veľmi tlačiť, tým ju len odradíš. Som za ten názor, že síce ženy treba chrániť a ľúbiť, sú to stále len ľudské bytosti, nie nejaké nadpozemské bytosti. :D
Tvoja mama ťa v mnohom nepochybne úžasne vychovala, v tomto však urobila chybu. Mať pomaly 50ku na krku a mať nulovú skúsenosť so ženami....niekde sa stala chyba. A je len na tebe, aby si ju napravil.
Ešte otázka: Ako sa k tomu, aby si randil, stavia tvoja mama? Berie to normálne, alebo je naopak proti tomu? Nepôsobí štýlom, že na druhé ženy žiarli?

Pilcuk

ivobrick, snáď máš pravdu. Nevyznám sa v ženách, už vôbec nie v tých dnešných. Radšej si počkám, kým iniciatívu ohľadne bozku prevezme, aj keby som sa nedočkal.

mrauka, bolo by to ťažké, ale zvládol by som to. Aj nedávno mala vzťah s jedným mužom, ale krátko.

Mrauka

No a tebe by sa pacilo, ak by zena mala silny citovy vztah k inemu muzovi, nez si ty? Aj matka je zena.
Ver mi, ze nie. Trpel by si ako kon.

ivobrick

Ked sa normalne predstavis, ako sa patri, a zavola na teba policiu, ty pre zmenu pre nu zavolaj psychiatra.

Na mna teda za cely zivot este oznamenie nepodala ziadna, od 14 do 38? Pri zoznamovani, blahozelani a tak dalej. A nevypisovali sme si litanie nikdy predtym. To bude asi tym, ze mam par kamaratov a znamych policajtov x.X

Vlastne mas dost skreslene vnimanie medziludskych vztahov. Niektore otazky ktore davas vyznievaju ako od 1O rocneho dietata.

Ked sa bojis predstavit ako sa mas, nemusis riesit zatial bozkavanie (ako bolo dane v uvode tvojho prispevku) nie?